İçeriğe Yönlendir

HGS - OGS Kaçak Geçiş Sonrası İşlemler

Volkan İşli

Recommended Posts

Volkan İşli

427aaa10712019ad2f296620593a2ae7.jpg

BoBo adını verdiğim, Shih Tzu cinsi bu küçük yavruyu sahiplenmek için İzmit ten İstanbul a gittim. Aracımda HGS ve OGS cihazı yoktu. Avrasya Tüneli, ücretli otoyol ve FSM köprüsünden kaçak geçiş yaptım. Ertesi gün ilk iş PTT den HGS etiketi aldım. 7.50 lira etiket, 50 lira bakiye ile birlikte 57.50 liraya bir HGS etiketi sahibi oldum. Avrasya tüneli ve ücretli otoyol borçlarım HGS üzerinden otomatik olarak tahsil edildi herhangi bir problem olmadı. Ama FSM köprüsünden yaptığım geçiş OGS olarak görünüyor ve geçiş ücreti HGS etiketim üzerinden tahsil edilmemiş.

Bu OGS borcunu nasıl ödeyebilirim ?

Yeni OGS cihazı mı almam gerekiyor ?

Borç HGS etiketim üzerinden neden tahsil edilmedi ?

FSM köprüsünde bilerek HGS gişesinden geçmeme rağmen borç neden OGS olarak görünüyor ?

Bilgisi, tecrübesi olup yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim..

d1c7947d2eec17f56d72722ed3cea1c7.jpg

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

444 1 117 yi arayıp bilgi alın yada bir yanlış olduğunu tutarın hgs etiketinden kesilmesini isteyin .

Yorum bağlantısı
Volkan İşli
444 1 117 yi arayıp bilgi alın yada bir yanlış olduğunu tutarın hgs etiketinden kesilmesini isteyin .

Teşekkür ediyorum ! Şimdi aradım, OGS geçişini HGS ye çevirecekler. Bu işlem yaklaşık 20 gün içinde gerçekleşirmiş. Böylece borç HGS den tahsil edilecek. Sağolun [emoji1424][emoji846]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fsm de serbest geçiş sistemi var o yüzden geçiş yapılabilecek sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

Benimde HGS etiketim var bir keresinde bende Niğde Adana otobanında HGS gişesinde giriş yaptım, çıkışıda gişelerdeki kalabalık nedeniyle yanlışlıkla OGS gişesinden yaptım. Birkaç gün sonra HGS hesabımı kontrol ettim geçiş yansımamış. Daha sonra aklıma OGS kaçak geçiş sorgulama geldi ve sorguladığımda OGS den kaçak geçiş yaptığım ve 11 kat ceza yediğim gözüküyordu. Daha sonra OGS çağrı merkezini aradım durumu anlattım. Kaçak geçişiniz 20 gün içerisinde incelenir ve HGS etiketiniz varsa normal ücret ordan tahsil edilir dedi ve çağrı merkezinin dediği gibi 20 gün içinde geçiş HGS hesabıma yansıdı ve normal ücret tahsil edildi. OGS sisteminde gözüken cezada silindi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas

sanırım kaçak geçişlerde normal ücretin 20 katı ceza ödeniyor ödedim ordan biliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
sanırım kaçak geçişlerde normal ücretin 20 katı ceza ödeniyor ödedim ordan biliyorum [emoji4]

Evet normal geçiş ücretinin 10 katı şuan ancak 15 günlük bir süre var HGS yada OGS cihazı alıp normal geçiş ücretini ödemek için. O süre dolmadan alınırsa 7 ₺ süre dolduktan sonra 77 ₺ [emoji1424]
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erdoğan Temur

FSM den geçtiğimde HGS hareketlerinde yönlendirirliyor yazıyordu şimdi alındı falanda yazmıyor. Listede görünmüyor.

Sanki hiç köprü geçişi yapmamışım gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Gecen mesaj geldi bakiye yetersiz diye, elim varmadı yüklemedim, dün yükledim 17 gün olmuş ve köprü geçişi 96.25 liraya geldi bana [emoji35] işin kötüsü hesapta para var, sonraki iki geçişi normal fiyattan aldı ama cezalı için PTT şubesine gitmek gerekiyormuş sanırım...

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

konu dışı olacak ama arkadaşlar hgs geçiş bilgilerinin dökümüne nasıl ulaşırım? nette acayip acayip sitelere yönlendiriyor bakamadım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İşbankası İnternet bankacılığı kullanıyorsanız oradan görebiliyorsunuz.Büyük bir ihtimal bankaların hepsinde bir şekilde görünüyordur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
konu dışı olacak ama arkadaşlar hgs geçiş bilgilerinin dökümüne nasıl ulaşırım? nette acayip acayip sitelere yönlendiriyor bakamadım.

Ptt nin sitesinden hgs bölümüne geçip bilgilerinizle giriş yapın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
On 24.04.2017 at 18:11, Volkan İşli yazdı:

Teşekkür ediyorum ! Şimdi aradım, OGS geçişini HGS ye çevirecekler. Bu işlem yaklaşık 20 gün içinde gerçekleşirmiş. Böylece borç HGS den tahsil edilecek. Sağolun emoji1424.pngemoji846.png

Volkan bey aynı durum bende de var hgs etiketi aldım diğerleri düştü köprü geçişi düşmedi sizin ki mahsup oldu mu 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecen sabah uyandıgımda telefonuma gelen msj

Ygmqga.png

hemen hesabıma girdim baktım

D7pB71.png

müsteri hizmetlerini aradım aracımı tarif ettim düzeltme işlemi yapıcaz dediler siz yinede bakiye yükleyin cezaya girmeden dediler

8YAPYr.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sahte plakadan dolayı ceza gelmişti OGS ve HGS ye. Çok uğraştım .odmedim. itiraz ettim . HGS müşteri hizmetlerine küfür bile ettim. Hakketti. Sebebi bant kaydı gibi aynı şeyleri tekrarlamasiydi. OGS müşteri hizmetleri ile biraz uğraştım ama iş bilen bı amca ben halledecem dedi. Önce bana ait olmayan bı kaç çekim iade edildi. Sonra bı telefon geldi. 10 lira kgm ibanina at cezayı silecez. Attım. Hem 110 TL OGS hem 90 kusur lira HGS cezası e devletten düştü.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gencay Bengli

Forumları biraz araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım.

Aracı Samsundan aldım. HGS olmadan otoban kullanarak istanbula geldim. Ertesi gün Hgs etiketi aldım.100₺ verdim 92,5 Hesaba yattı 7,5₺ etiket bedeli denildi. Ve Hgs etiketimi PTT den aldım.

Aradan 2,5 ay geçti. Samsundan geliş otoban kullanımım halen daha etiketten düşmedi.

Cezalı duruma düşer miyim?

E devletten HGS internet sitesinden belli aralıklarla takip ediyorum.Otoban kullanım bedeli hala düşmedi.

Aracı aldığım adama da sordum bana gelen birşey yok dedi.

Başka nasıl bir yol haritası izleyebilirim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Mehmet abi hgsden gectim ... kacak gecis icin hgs sitesinden ve de e devletten de sorgulama yaptim. Yine de bisey cikmadi

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Hgs ve ogs birimleri mail adresleri var kgm gov tr uzantılı oralara geçişlerinizi mail atın etiket numaranızı yazın düşümünü isteyin geri dönüş yapıyorlar düşüm olduğuna dair,  ben aynı yöntemle yaptırdım ortalama 15-20 gün aralığında cevaplanır 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

Mehmet abi hgsden gectim ... kacak gecis icin hgs sitesinden ve de e devletten de sorgulama yaptim. Yine de bisey cikmadi

Hgs'den geçmiş. Yasal süre içinde hgs'ni almış, limit de yüklemişsin.. 

Sen üstüne düşeni yapmışsın.. sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.. Rahat ol :)

Yorum bağlantısı
Erkam Elma
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hgs'den geçmiş. Yasal süre içinde hgs'ni almış, limit de yüklemişsin.. 

Sen üstüne düşeni yapmışsın.. sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.. Rahat ol :)

O üzerine düşeni yapmış da Kurum sistemsel sorun varmış der sıyırır mağdur ve suçlu gene vatandaş olur 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
On 21.06.2018 at 12:29, Erkam Elma yazdı:

O üzerine düşeni yapmış da Kurum sistemsel sorun varmış der sıyırır mağdur ve suçlu gene vatandaş olur 

Haklısın tabi. .

Ama yapacak bir şey yok. yapması gerekeni yapmış.. 

Sorun çıkarsa o zaman çözecek artık.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...