İçeriğe Yönlendir

Otoyolda Ortalama Hız Tespiti Dönemi Başlıyor

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sadık Taşyürek
(düzenlendi)
22 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Gişeden önce durup sigara mı içiyorlar?

evet. ama buna gerek yok ki, çek bir tesise, çayını cigaranı iç, wc ye git. arabanın farlarını, camları sil. 

yani böyle yapıyorlardır. :fiuw:

tarihinde Sadık Taşyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

2 gise arasinda durulabilecek herhangi bir yer var mi?
Gerci varsa ve durmussa yolda hizli gitse de varacagi yere normal hiz sinirina uydugunda varacagi sureye gore daha gec varmis olacak. Karisik bir cumle oldu ama özü anlasilmistir sanirim : )

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
16 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

2 gise arasinda durulabilecek herhangi bir yer var mi?
Gerci varsa ve durmussa yolda hizli gitse de varacagi yere normal hiz sinirina uydugunda varacagi sureye gore daha gec varmis olacak. Karisik bir cumle oldu ama özü anlasilmistir sanirim : )

Türkiye'de otoyollarda çokça tesis var.

bardağın dolu tarafından bakacak olursak, vatandaş ara ara dinlenecek, tesislerin cirosu artacak, ekonomi canlanacak.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
46 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yavaş niye gitmiyoruz onu anlamadım

En iyi cevap.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Plakayı mı takip ediyor yoksa plakaya bağlı OGS HGS cihazını mi [emoji14]

Plakalar neden standartlastirildi zannediyorsunuz :)
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bütün arabalara çaktırmadan muayene esnasında gprs çip taksınlar (belki de takılı haberimiz yok ) :) Biz de kurtulalım onlarda.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ay sonuna doğru kapadokya planım var ankara otoyolunda kaç lira ceza yeniyormuş nasıl yeniyormuş detaylı yazarım size. böyle şeyler her zaman beni bulur otoyolda 50 ile gitsem ben yine bi yanlışlık olur yerim bu cezayı:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ay sonuna doğru kapadokya planım var ankara otoyolunda kaç lira ceza yeniyormuş nasıl yeniyormuş detaylı yazarım size. böyle şeyler her zaman beni bulur otoyolda 50 ile gitsem ben yine bi yanlışlık olur yerim bu cezayı:D

Senin araba az yaktığı için yakıttan yeterli ötvyi alamıyorlar, kesin takarlar :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Senin araba az yaktığı için yakıttan yeterli ötvyi alamıyorlar, kesin takarlar :D

aslında mantıklı biz fakirlere ötv cezası da lazım:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

O zaman yüklü bir meblağ beni bekliyor tatil dönüşü... ankara otobanı ve aydın otobanında
Allah ne verdiyse bastım. Dönüşte artık yavaş gidip yakıttan elde ettiğimiz karla cezaların birazini öderiz [emoji3] Yanlız paralı otoyolda hız sınırı saçma bence. Kardeşim zaten ücretsiz yolda basamiyorsunuz bari parasını verdiğin 6-8 şeritli yolda kısıtlama olmasın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bence otobanlarda bu uygulama sonucu özellikle geceleri radar olmama ihtimali yüksek saatlerde otoban oncesi ve sonrasi yollarda ortalama hızlar artacak ve kaza ihtimali iyice yükselecek

14 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Çünkü misal ben gibi her zaman piste çıkma ihtimali olmayan çoğu insan için hız tutkumuzu bastirabildigimiz tek yer otobanlar 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler iki gişe arası yolu kat edilcek zamanları gösteren resmi bir yazı varmı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
59 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

ben bulamadım . tahminimce 1 2 sene insanları feryad ettirene kadar cezalar yaslandıktan sonra bir yazı yazarlar.

ordudaki hız kameralarının durumu ne oldu bilen varmı bir ara iptal oldu o iş dendi vs çalışyormu yollardaki kameralar

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
ben bulamadım . tahminimce 1 2 sene insanları feryad ettirene kadar cezalar yaslandıktan sonra bir yazı yazarlar.

ordudaki hız kameralarının durumu ne oldu bilen varmı bir ara iptal oldu o iş dendi vs çalışyormu yollardaki kameralar

Ordu daki kuzene sordum(polis enişteden aldığımız bilgi) şu an kapalı ama her an açılabilir kesin bişey diyemiyorum oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ordu daki kuzene sordum(polis enişteden aldığımız bilgi) şu an kapalı ama her an açılabilir kesin bişey diyemiyorum oldu.

Çok yardimci oldun, sagol [emoji34]
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok yardimci oldun, sagol [emoji34]

Sen yola çıkınca ara abi canlı destek vereyim
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Buna bir mobil uygulama lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Asıl sorgulanması gereken 

Girişi gişesindeki Saat ile çıkış gişesindeki saat aynı mı yoksa arasında zaman farkı varmı mı?

Aynı Makineden alıyorsa zamanı sıkıntı olmaz. 

Ancak bağımsız makinelerden alıyorsa arasında 5-10 dk zaman farkı olma ihtimali varsa ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Asıl sorgulanması gereken 

Girişi gişesindeki Saat ile çıkış gişesindeki saat aynı mı yoksa arasında zaman farkı varmı mı?

Aynı Makineden alıyorsa zamanı sıkıntı olmaz. 

Ancak bağımsız makinelerden alıyorsa arasında 5-10 dk zaman farkı olma ihtimali varsa ?

Muhtemelen bi timeserver kullanıyorlardır ortak. Sonuçta online işlem yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
48 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Muhtemelen bi timeserver kullanıyorlardır ortak. Sonuçta online işlem yapılıyor.

Araştırdığıma göre değilmiş Sani. Bende senin gibi düşündüm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 07.07.2017 at 10:34, Ayhan Onaran yazdı:

TRT ye göre ayarlasınlar saatleri :D:)

Yüzümde gülücükler açtırdın Abi, Allah razı olsun :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
On 05.07.2017 at 23:50, Evren Erakçora yazdı:

eğer saatler arasında gerçekten tutarsızlık varsa bu iş çok canlar yakar. Serhan nerede ki, sorsak. 

Serhan, eğer buralardaysan ve bu konuyu okuyorsan, soruyu üzerine alın ve cevap ver Otoyolcu kardeşim. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...