İçeriğe Yönlendir

19 Mayıs 1919

Sadık Taşyürek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Artık 9 ya da 29 Mayısa değil 19 Mayısa öncelik veren günlerin gelmesi dileklerimle herkesin bayramını kutluyorum. 

Basit bi olay değil bu işler. Yokolan bir milletin yeniden devlet kurması. Kemal Atatürk'ü tanımam etmem şahsen. İyi adamdır kötü adamdır bilemem (muhtemelen iyi görünüyor). Ülkemin kurucusu ve ileri görüşlü işler yapmış olan bir adamdır. İlk cumhurbaşkanımız, kurtuluş savaşını örgütleyen ve devleti kuran kişidir. Sadece bunlar bile kendisine saygı ve sevgi gösterilmesi için yeterlidir. 

Çaktırmadan kendisine ideolojik nedenlerle düşmanlık edenleri laf sokanları bir kere daha burada esefle selamlıyorum. 

Ayrıca sıkı offroadcu bir askerdir (her ne kadar kendi kullanmasa da : )  şekilde tekerdeki taşa dikat ediniz..Diyalog şu herhalde:

"Asker! Taşı koydun mu?"

"Koydum komutanım kaymaz şimdi!"

Atatürk de bir insandır, onu anmak sevmek onu ilahlaştırmak değil Türk Devrimi'ni anmaktır. Yaşanan zorlukları hatırlamaktır. 

NATO'da nasıl davranmamız DÜnya politikasında nasıl, ekonomide nasıl, siyasette ve laiklikte nasıl davranmamız gerektiğini anlayabilmektir.

Bayramınız kutlu olsun.

image.png.2415c28b2f59e65947f56f3d6b772f8a.png

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mehmet Göktürk yazdı:

ileri görüşlü

Deha seviyesi dicem de değil bizatihi dehadır.

O kadar kadar ki aldığı kararlar, yaptığı icraatlar bundan 100 yıl öncesinde olsa bile hala önümüze ışık tutuyor.

O kadar detay ve ince işçilik var ki, hala yattığı yerden ülkeyi yönetiyor.

Hayranlık duymamak elde değil.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...