İçeriğe Yönlendir

Yeni jant ve lastikler

ozkanzorlu

Recommended Posts

ozkanzorlu

Bugün itibarı ile 17" jantlardan 16" ebatlara dönüş yapmış bulunmaktayım. 225x45x17 ölçülerindeki lastiklerden 205x55x16 ölçülerine dönüş yaptım. Aracın konforu bariz şekilde arttı. Lastik sesi azaldı, direksiyonda ve aracın içerisinde hissetiğim bozuk yolları artık hissetmiyorum. Yakıt durumuna etkisini zaman ile göreceğiz artık. Fikir ve eleştirilere açığım :)25SdJ6.jpgtBC4Co.jpgmxeD9v.jpg3YKH5M.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

16-17 jant bu kadar farketmesi ilginç bizim benzinlilerde daha da hissedilir o zaman

yada 17 jantı 205 veya 215 taban kullanmak lazım  

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Lacivert renkli mk3 bir başka. Jantlar çok güzel olmuş yakismis, iyi günlerde kullanın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

bence orjinal ebatlara dönmeniz iyi olmuş. lakin beyaz jant sanki arabanın ağırlığını, dik duruşunu bozmuş gibi geldi bana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ozkanzorlu
2 saat önce, Uğur Kaya yazdı:

16-17 jant bu kadar farketmesi ilginç bizim benzinlilerde daha da hissedilir o zaman

yada 17 jantı 205 veya 215 taban kullanmak lazım  

16"-17" farkı değil de taban ve yanak kalınlıkları konforu etkiliyor bence.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

ben en çok eski lastiği çıkarıp yenisini takınca fark hissediyorum eski 16 olsun, yeni 17 yine konforlu oluyor :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

215 50 17 yazlık lastiklerim. 205 55 16 kışlık lastiklerim. Kışlık lastikler dişli oldugundan yol sesini daha çok duyuruyordu fakat 50 yerine 55 yanak sarsıntıyı daha çok emiyor ve daha konforlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

Beyaz ve ince kollu jant arabanızın klasını bozmuş bence.

tarihinde Tolgahan Doğru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Renginin beyaz olması sanki fiestadan sökülüp takılmış gibi geldi bana.Koyu gri bir renk olsa mondeoya daha çok yakışır bence. Ancak jant şekli çok güzel.Beğendim kazasız belasız :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Başar Mert

hayırlı olsun güle güle kullanın ama bende 16 kullanılacaksa orjinal olmasından yanayım. Şahsen bende 17 ghia x jantına geçtim orjinal herzaman yakışıyor bence. Eğer 16 orjinalde düşünürseniz jantlarımı satma gibi bir düşüncem var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Özkan Bey

17" jant yakışıyordu, heybetli ve ağır duruyordu kerata, tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz. Bugün benim için bir tur at eski dostumla. [emoji1] 889e1711477ff23da40484a3e1e79851.jpg76149a83370bf910574076bfca9ecd14.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ozkanzorlu

Arkadaşlar geçenlerde almış olduğum 16" beyaz jantlar Tüvtürk muayenesinden geçemedi. Ağır kusur (hatalı jant) şeklinde yazdılar. Sebebi ise jantların çift aplikasyonlu olması. Yani jantta kaç adet bijon deliği varsa o kadar bijon olması gerekiyormuş. Ne kadar tartışsam da değişen birşey olmadı. Aklınızda bulunsun. 

On 02.06.2017 at 11:54, Mahmut YURT yazdı:

Özkan Bey

17" jant yakışıyordu, heybetli ve ağır duruyordu kerata, tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz. Bugün benim için bir tur at eski dostumla. emoji1.png889e1711477ff23da40484a3e1e79851.jpg76149a83370bf910574076bfca9ecd14.jpg

Merhaba Mahmut bey, 17" jantlar duruyor kenarda. İyi bir lastik alırsam tekrar takacağım sanırım. Bu arada keyifle kullanıyorum aracı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...