İçeriğe Yönlendir

Önder'in Yeni Aracı - Focus 3

Önder Özcan

Recommended Posts

Servet Aydın

Hepsi bağlanır da, öncülük ataması cihaz tarafından belirlenir

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Benim arabam olsa bundan alırdım

c7ffb905816ddc0fd16b9c5492cfc16c.jpg

Vw için olanı yok muydu bunun
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Vardır muhakkak, instagram sayfasına baksana
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Aracın paneline göre maximum ekran boyutu kullanılıyor. Golfe göre o kadar dev ekranlı yok sanırım ama bir sürü çeşit var. bak mesela örnek ilan. Bu model seninkine uygun değilse bile aynı boyda senin aracına birebir olanı var. Hemen her markaya göre var.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-navimex-volskwagen-golf-android-7.1-oem-8-multimedia-oem-534378162/detay

Soketler kablolar hepsi birebir uyumlu. Direksiyon kumandaları otomatikman çalışıyor. Montaj 45 dk.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
13 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Evet, ben bir noktayı yanlış anlamışım ondan öyle yazdım. obd yi bluetoothla teybe bağlayacağım. Wifi zaten var onda sorun yok da, benim demek istediğim teypden wifi paylaşımı olmaz, sim kartı olmadığı için. :)

Wi-fi sinyalini üreten obd cihazı, sen teyp ile obd nin wi-fi sinyaline bağlanacaksın hemşehrim.. ;)

Hayırlı olsun, bana göre cihazlar değil ama güzel. O kamera orada çamur olur en lazım olacağı yerde işini yapmaz. Demedi deme. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
13 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bu tür cihazlarda Vw için diğer modellerden daha çok seçenek var.

15 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Wi-fi sinyalini üreten obd cihazı, sen teyp ile obd nin wi-fi sinyaline bağlanacaksın hemşehrim.. ;)

Hayırlı olsun, bana göre cihazlar değil ama güzel. O kamera orada çamur olur en lazım olacağı yerde işini yapmaz. Demedi deme. ;)

Mondea ya şahane olur...

Kamera delik açılıp takılan cinsden olduğu için kıyamamış tampona delik açılmasına alt taraf plastiği montaj yaptırmış, en uygunu plaka seviyesi...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güle güle kullan abi. :nazar:

Arka kamera karanlıkta iyi göstermezse arka sis farını açarsın daha rahat olur. ( Arka sis var değilmi :p:vroom: )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
49 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Mondea ya şahane olur...

Kamera delik açılıp takılan cinsden olduğu için kıyamamış tampona delik açılmasına alt taraf plastiği montaj yaptırmış, en uygunu plaka seviyesi...

Mondeo arabası dedik bakkala pazara gidilen Focus arabası demedik.. :D 

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Wi-fi sinyalini üreten obd cihazı, sen teyp ile obd nin wi-fi sinyaline bağlanacaksın hemşehrim.. [emoji6]
Hayırlı olsun, bana göre cihazlar değil ama güzel. O kamera orada çamur olur en lazım olacağı yerde işini yapmaz. Demedi deme. [emoji6]
Wi fi ı ureten obd ise iyi. Ama ben bu gune dek bluetoothla kullandim ya, wi fi ı var midir? Standart midir hem bluetooth hem wi fi?
Güle güle kullan abi. :nazar:
Arka kamera karanlıkta iyi göstermezse arka sis farını açarsın daha rahat olur. ( Arka sis var değilmi :p:vroom: )

[emoji23]

Mondeo arabası dedik bakkala pazara gidilen Focus arabası demedik.. [emoji3] 
Alsaniza arkadasi [emoji19]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Wi fi ı ureten obd ise iyi. Ama ben bu gune dek bluetoothla kullandim ya, wi fi ı var midir? Standart midir hem bluetooth hem wi fi?

Yoktur ikisi ayrı cihazlar, wifi varsa bluetooth yok, bluetooth varsa wifi yok...

9 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Mondeo arabası dedik bakkala pazara gidilen Focus arabası demedik.. :D 

Mondeo arabası için şöyle şeyler var ama... 

5DE7gR.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Mondeo arabası için şöyle şeyler var ama... 

Sazın kemanın en ufak tınısını duymak isterim, araba sessiz, ha bi focus olur yol sesi alır lastik sesi alır, yandan rüzgar sesi alır, eyvallah alalım ama benim Sony de müzik dinlerken arka koltukta orkestra var sanıyorum ben.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 04.03.2018 at 22:00, Servet Aydın yazdı:

Hımm güzel. Acilen wifi odb cihazı al ve torque pro yükle. Kapsamlı yol pc olsun

30 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Wi fi ı ureten obd ise iyi. Ama ben bu gune dek bluetoothla kullandim ya, wi fi ı var midir? Standart midir hem bluetooth hem wi fi?emoji23.pngAlsaniza arkadasi emoji19.png

Bize yazarken aralarda kapalı çarşı altın borsasına da yön verdiğini, kur hareketlerinde belirleyici olduğunu biliyoruz ama lütfen biraz daha dikkatli okursak.. Okuduğumuzu anlamazsak başa dönüyoruz, o arada dolar 3,81 seviyelerini test ediyor zaten, bırak uğraşsın biraz biz foruma odaklanalım. Hem Focus demek odak demek.. Lütfen.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
34 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Bize yazarken aralarda kapalı çarşı altın borsasına da yön verdiğini, kur hareketlerinde belirleyici olduğunu biliyoruz ama lütfen biraz daha dikkatli okursak.. Okuduğumuzu anlamazsak başa dönüyoruz, o arada dolar 3,81 seviyelerini test ediyor zaten, bırak uğraşsın biraz biz foruma odaklanalım. Hem Focus demek odak demek.. Lütfen.. :D

Ezin tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bluetoothla bagladim aksam obd yi. Ariza var mi diye tarama yaptim sis fari yok hatasi verd...[emoji44]
O son cumle yok. Sesli dusunmusum. Yok yok.af0f1f3a5a731628305f6403f752b1a3.jpg7837e13af140b98eafa6c102b4b0aa22.jpg92f84c0a2445eb97dbd4525ff2f93a4d.jpg1a9b9846986654e1811afb5b3e7d109f.jpg

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2 haftadır kenarda bekleyen proje nihayet dün hayata geçti. Tirent ve sis farsız Fokuzuma cruise control (bundan sonra cc diye anılacak) takma fikrimi gerçekleştirmek için ilk adım ya Ali (express) den cc tuş takımı almak ya da cc li çıkma bir direksiyon almaktı. Cc tuş tuş takımı alsam 30-40 günde gelecek, direksiyonda tuşların takılacağı yer kesilecek ve direksiyon eskisi gibi plastik olmaya devam edecekti.

S. Toker çıkma direksiyon için ben rica ettim diye sanayiye gidip hurda araç üzerindeki cc li direksiyon resmi bile yolladı, ilgilendi ama onu boşuna yormuş oldum. Daha iyi durumdaki bir cc li direksiyonu (artı sağ tarafında da bluetooth tuş takımlı) biraz da uygun fiyatla aldım.

k12ull.jpg

Direksiyonun derisi yeni kaplanmış hiç kullanılmamış.

Cc li direksiyon ile cc siz direksiyonların kablo tesisatı da farklı olduğundan, airbagden çıkan tesisatın (diresiyon tuşlarının kabloları airbagle beraber) da ya modifiye edilmesi ya da uygun orjinalinin alınması gerekiyordu. O kabloyu da çıkmacıdan temin edip donanımı tamamladım.

Her zaman gittiğim servisteki Nihatla ve forumumuzdan Gürkan Çakıroğlu ile sürekli görüşmeler sonunda dün serviste işlemi yaptık. Önce direksiyon değişti, ardından benim airbagdeki tesisatı çıkartıp yerine aldığımız tesisatı taktık, airbagi yerine takıp donanımı donandırdık :)

25a2i42.jpg

Gürkanın getirip bıraktığı (teşekkürler) modifiyeli elm cihazıyla da beyinden gereken ayarları açtık. Bu işlem sırasında oluşan hata kodlarını da silip cc düğmesine bastık ve mutlu son :)

14tskuw.jpg

awq54x.jpg

69gg8g.jpg

2mea074.jpg

Forumda neyin nasıl yapılacağı ayrıntılı olarak var. Sarpın konusundan çok faydalandım, ona da teşekkür ederim.

İşim bittikten sonra ne zamandır aklımda olan diğer konu ile ilgilendim. Aküm fabrikanın taktığı akü idi hala ve otomatik araçta akü bitmesi riskine girmek istemedim. Aküye üstten bakınca yeşil görünmesine rağmen, kontrol cihazı da değiştirin dediği için soluğu akücüde aldım :)

Benzinli olduğundan 55A lık aküsü vardı, 66A olan Yiğit akü ile değiştirdik. Eskiyi de geri verince aküye 220 lira verdim.

Bu haftasonu da bu şekilde geçmiş oldu.

2lw3eir.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benzin al benzin. Crus kontrol deniycem derken yolda kalacan

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Benzin al benzin. Crus kontrol deniycem derken yolda kalacan

:biggrin: Servise giderken yolda yandı ışık. Zaten saat 17.00 de ancak ulaştım servise, vakit kaybetmemek için almadım, çıkışta aldım :)

Şimdi, Mert Gulkokan yazdı:

Sis farı yok mu hala :)

Sis farı takmıycam Mert :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tövbe tövbe. Boş arabaya donanım kazandırıyor. Arabanın doğasında olsa fabrikadan öyle çık..

Neyse neyse :p Güle güle kullan abi.

Telefonda dediğim ES File Explorer'ı indirdin mi abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sis farı alma abi yarın öbür gün fiyat kırmak için bahane olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benzinli arabayı sabitlesen nolur sabitlemesen nolur, ilk rampada vitesleri patır patır düşecek bağıracak gitmeyecek.. :D Hayırlı olsun, direksiyonun derisi sonradan yenilenmiş mi anlamadım orayı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Tövbe tövbe. Boş arabaya donanım kazandırıyor. Arabanın doğasında olsa fabrikadan öyle çık..

Neyse neyse :p Güle güle kullan abi.

Telefonda dediğim ES File Explorer'ı indirdin mi abi?

:D Sağol Sani. He kurdum kurdum, en son ne yazmıştın hatırlıyor musun.  :p

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

değişeni amma da  çoğaldı bunun

Ucuza gider di mi satarken :elveda:

Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sis farı alma abi yarın öbür gün fiyat kırmak için bahane olur :D

:D He he, evet, tabi tabi

Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Benzinli arabayı sabitlesen nolur sabitlemesen nolur, ilk rampada vitesleri patır patır düşecek bağıracak gitmeyecek.. :D Hayırlı olsun, direksiyonun derisi sonradan yenilenmiş mi anlamadım orayı ?

Bu Fokuz otomatik, hatta kişiliği var, özel adı var "pavığşift". Bazılarımızın arabası gibi manuyel değil. Yıl  2018 olmuş hala manuyel araç alanlar var :shok: 

Bu pavığşift istediği yerde vites düşürüp arttırabilir. İşin güzelliği orda zaten, rampada kendi düşürüyor düzde arttırıyor sen bir şey yapmıyorsun :keyifli:

ayrıca bağırır gitmez dediğin F2 ve 2.5 otomatikle  beraber tarihe gömüldü. Bu Focus yeni motor,125 bg.  :spiteful:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

:D

Bu Fokuz otomatik, hatta kişiliği var, özel adı var "pavığşift". Bazılarımızın arabası gibi manuyel değil. Yıl  2018 olmuş hala manuyel araç alanlar var :shok: F2 ve 2.5 otomatikle  beraber tarihe gömüldü. Bu Focus yeni motor,125 bg.  :spiteful:

Otomatik ihtiyar işi genç adam otomatik kullanmaz. Vites düşer dediysek düze gelince de artırır yukarı doğru. Gerçi işi ne değiştirsin dursun. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...