İçeriğe Yönlendir

Yeni Kuga - 2017

Ali Kurt

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
On 02.08.2017 at 08:51, Atakan Ulusoy yazdı:

Ali bey sizin araba listeye girmiş..
2.0 TDI PS 400NM Kuga 194bin..

çok pahalı, gerçi rakiplere bakınca hala ucuz kalıyor, yinede o paraları bu arabalara vermek iyice abes olmaya başladı, bence etmezler o kadar, neyse hayırlısı, alırız birşeyler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
On 8/6/2017 at 08:37, Atakan Ulusoy yazdı:

Arkadaşlar aracı teslim alirken bayi'nin kaporta bölümü aracin boyasina makine ile bakilmasini istesem yaparlar mi sizce?

Boya makinesi olan tanidigim yok.

Normal şartlarda yetkili servislerin kaporta bölümü boya ölçümü yapmaz, boya cihazları yoktur. 100-150 micron arası normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Normal şartlarda yetkili servislerin kaporta bölümü boya ölçümü yapmaz, boya cihazları yoktur. 100-150 micron arası normaldir.

Bunu öğrendiğim iyi oldu.. o zaman boya cihazı olan birinden ödünç almak şart oldu..
Yok mu boya cihazını kiraya vericek :))
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
15 saat önce, Rıfat Hasar yazdı:

Bu uygulama Turkiye google play store da yok indirip kullanan var mi Kuga da ? daf0009415cf133b995da984483bb33f.jpg

Bende iphone var ama, hanımda samsung var. Ben APK olarak indirdim windowsa. Play store'dan da uygun apk installer bulup, kuruyorsunuz. Sorunsuz çalışıyor.

Şimdi, Atakan Ulusoy yazdı:

Bunu öğrendiğim iyi oldu.. o zaman boya cihazı olan birinden ödünç almak şart oldu..
Yok mu boya cihazını kiraya vericek :))

Aldığınız yerde ikinci el araç satılıyorsa, onlar da oluyor. Bayiden destek isteyin, sizi yönlendireceklerdir.

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Benim eski arac c max'ta 180 micron idi Ford'un boyasi boyle oluyormus.

Automate ve Android Auto iki app indirdik ama henüz deneme firsatimiz olmadi.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
Bir saat önce, Rıfat Hasar yazdı:

Benim eski arac c max'ta 180 micron idi Ford'un boyasi boyle oluyormus.

Automate ve Android Auto iki app indirdik ama henüz deneme firsatimiz olmadi.

Emin değilim, ama yeni boyalar daha ince diye bir şey kalmış aklımda. Sonuç biraz da cihaza göre de değişiyor. Fabrika çıkışı için 300 microna kadar normal de diyor servis :) 

Önemli olan her yerde benzer sonuçlar okumak esasında. O zaman sonradan işlem olmadığı düşünülebilinir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Emin değilim, ama yeni boyalar daha ince diye bir şey kalmış aklımda. Sonuç biraz da cihaza göre de değişiyor. Fabrika çıkışı için 300 microna kadar normal de diyor servis [emoji4] 

Önemli olan her yerde benzer sonuçlar okumak esasında. O zaman sonradan işlem olmadığı düşünülebilinir.
Bayi ile olan son gorusmemde - az evvel- otosan bana fatura keserse bende ayni anda size kesebilirim dedi..
Sonradan ertesi gun araci alabilirmiyim dedigimde..
Biz araci gormeden genelde fatura kesmek istemiyoruz.
Cizik olur vuruk olur falan tirdan gemiden gelirken vs. Dedi..
Icime iycene kusku dusurdu:)))
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
Bayi ile olan son gorusmemde - az evvel- otosan bana fatura keserse bende ayni anda size kesebilirim dedi..
Adamları öyle korkutmuşsunuz ki vazgeçer vs diye fatura etmek istemiyorlar :)
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Adamları öyle korkutmuşsunuz ki vazgeçer vs diye fatura etmek istemiyorlar [emoji4]
Yok birşey yapmadim:)))
Fatura kestikten sonra cayma hakkim yoktur bence..
Ama ben bir yolunu bulup boya test cihazi götüreyim.
Yokmu bursali :)))
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
1 saat önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Ben de kesmişlerdi, ama parayı da peşin istediler :) Ben de plakanın yetişmeme sıkıntısı vardı (tam bayram öncesi idi). O nedenle acele etmiştik.

Fatura kesilse de cayma hakkınız olur. Ancak geri ödemede sizi biraz bekletebilirler. Aracı kusursuz teslim aldığınıza dair imza atacaksınız, o zamana kadar her şeyi yapabilirsiniz. Kanunen daha sonrası içinde hakkınız olması lazım belli bir süre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat
(düzenlendi)
On 06.08.2017 at 20:05, Atakan Ulusoy yazdı:

15000km sonrasi boya uygunsuzlugu konusunu merak ettim. Biraz daha acarmisiniz nasil bir sorundu?
Bu arada test cihazim yok. Satin almak ne kadar mantikli bilmiyorum.

Arcın sağ arka kapısı boya tonu diğer yerlerden farklı idi. Esasında çok dikkatli ve odak bakmayınca anlaması zor bir durumdu ancak yıllarını kalite kontrol sistemine veren birisi için görmem zor olmadı :)  Hatayı 2. gün tespit edip  gerekli başvuruları yaptık ancak önce klasik  hata yok ve oyalama taktiği yaptılar. Bu ara tabiki yasal yollarada başvurumu yaptım. Sonunda mahkeme olmadan 15000 km de aracı değiştirip yenisini verdiler. Tabi burada doğru adamla doğru irtibatı kurmak ta bir o derece önemli. Şunu tüm arkadaşlarıma söylerim artık. Aracı yakından olduğu kadar uzaktan da kontrol edin.

tarihinde Turhan Onat tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
%3 den çok fazla değil mi. Eski fiyatı ne kadardı?

%3 gelince %50 ötv den %60 girmiş.. haliyle %13 ten fazla olmuş zam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Bir haftalık 500 km deneyimim araç gayet iyi 1.5 dizel güçsüz felan değil, yakıt ortalaması 7.6 şehir içi,

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
Fazla değil mi yakıt? Umarim daha azalir .
2013 tdci C max 6.5 ortalaması vardı C maxın ilk 5 bin km.'lerde 7.5 ve uzeri yakıt ortalaması vardı ki bence normal 6.5 civarlarına iner.
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Istanbulda sahir icinde agresif sürmek zor zaten:)
Allah nasip ederse yarin teslim alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
Rıfat sakin kullanan bir sürücü, o araç ile 7,5 herkesin yakalayabileceği bir değer değil.
Fatih abi orta halli desek daha iyi olur :) sakin kullanıma 6.5 e gelir bence Bayramda uzun yol yapacağım kısa sürede şehir içi, otoyol ve dağ bayır kullanma imkanım olacak sonuçları göreceğiz.
Istanbulda sahir icinde agresif sürmek zor zaten:)
Allah nasip ederse yarin teslim alıyorum.
Atakan bey hayırlı olsun Allah cc kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.
Siz istanbulu sadece köprü ve mahmutbey gişeleri trafiğinden ibaret diye düşünmeyin performanslı kullanabilecegimiz yol ve trafiksiz vakitler var :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Aracimi bir hafta icin Otokoc'a bakim, boya ve ufak bir klima sorunu icin biraktim. Sagolsunlar, ikame arac olarak yeni Kuga verdiler. Benzinli otomatik Kuga'mla 12.5'in altina inemedigim rotada manuel dizel Kuga ile 7 litre ile bir depoyu bitirdim. Ben tuketimini ve gucunu cok begendim. Alanlara hayirli olsun, kazasiz belasiz gunlerde kullansinlar [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
İstanbul- araç kuga= 7.5lt. bencede normal [emoji4]
Araç daha 500 km.'yi yeni gördü hedefim 6.8 [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...