İçeriğe Yönlendir

Yeni Lastikler Tüm Sorunu Çözdü

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
(düzenlendi)

merhaba

daha öncede yazdığım gibi lastiklerle problem yaşıyordum ! goodyear e.f.g .p 3 kanallı lastikler mevcuttu araçta. Yağmurda inanılmaz kayıyordu !

yüksek süratler de 180/200 gibi araç resmen geziyordu. Araştırmalarım sonucu pirelli cinturato p7 blue lastikleri ile değiştirdim. Şuan herşey mükemmel araba yere resmen çivileniyor.

Bu lastiğin deseni p 7 cinturato ile aynı yalnız hamuru farklı ! blue olanın etiket değeri yakıt B Yağmur A desibel 71.

Lastik teslerin de ise hep ilk 3 de ya 1 ya 2 ya 3. 

https://www.pirelli.com/tyres/tr-tr/car/find-your-tyres/test-results/summer/cinturato_p7_blue_autobild_2014_06

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Marka ve hamur gözetmeden v desenli lastikler iyi yol tutuş vermez. Asimetrik desenli lastikler iyi yol tutarlar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İlginç, bende konfor ve yol tutuşu için daha dün 4 adet bu lastikten aldım. Hemen uzun yol yaptım ve sıcak asfaltta yüksek hızda hiç gezme yapmıyordu. Yol sesi de yerini rüzgar sesine bıraktı. P7 lerin frenlemesi bende efsanedir, bunu da belirteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
2 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:

Marka ve hamur gözetmeden v desenli lastikler iyi yol tutuş vermez. Asimetrik desenli lastikler iyi yol tutarlar.

benim lastiklerim v değilki

59 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

P7 ile piste çıkmıştım. Haftasına nero gt ye geçtim.

bu p7 değil abi p7 cinturato bile değil bunun testlerinde michelin conti ancak 5. oluyorlar

Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

İlginç, bende konfor ve yol tutuşu için daha dün 4 adet bu lastikten aldım. Hemen uzun yol yaptım ve sıcak asfaltta yüksek hızda hiç gezme yapmıyordu. Yol sesi de yerini rüzgar sesine bıraktı. P7 lerin frenlemesi bende efsanedir, bunu da belirteyim.

aynen % 100 katılıyorum bir daha kolay kolay başka lastik kullanmam , conti hariç her markayı kullandım sürat yol tutuş ve yağmur da çok açık ara p7 cintirato 

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

250x4 6 taksit fiyat aldım contiden iyi diyorsanız taktıracağım bugün :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
36 dakika önce, Ahmed Talha Karaarslan yazdı:

Fiyat bilmem.. continental iyidir.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fiyat bilmem.. continental iyidir.. 

Değildir, Continentalin bazı modelleri iyidir ;)

Bknz: Premium Contact 2 acayip kötü!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cinturato zaten filo arabası na yakışır taş gibi yol biter diş bitmez

Conti2 yi cebeş tasarımcısı yapmış.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
17 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kesin bilgi mi, yayalım mı? Cebeş in nesi varmış :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
46 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Değildir, Continentalin bazı modelleri iyidir ;)

Bknz: Premium Contact 2 acayip kötü!

İyisinin alındığını var sayıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

peki pirelli yumuşak mıdır? auris zaten süspansiyonları sert bi araba, üzerindede bridgestone var taş gibi his veriyor.. 

Yorum bağlantısı

sizin lastikte belki bi üretim hatası vardır. yıllardır goadyer efcgrip kullanırım herzamanda memnunum. 

kış lastiğim lassa ondada ses dışında bi fark göremedim gerçide o ayrı konu 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
6 saat önce, Ahmed Talha Karaarslan yazdı:

conti hiç kullanmadım daha önce bildiğimiz tüm markaların çeşitli lastiklerini kullandım açık ara p7 cinturato + cinturato blue ekstra bir şey etiket değerleri çok iyi kendiside yani cinturato nun bir tık üzeri

4 saat önce, Ahmed Talha Karaarslan yazdı:

peki pirelli yumuşak mıdır? auris zaten süspansiyonları sert bi araba, üzerindede bridgestone var taş gibi his veriyor.. 

bridgestone den yumuşak tır. Michelin den sert tam % 50 % 50 Yani Türkiye lastiği

5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

taş gibimi ? taş gibi olan lastik o kadar teste nasıl ilk 3 e girer birinci olur ? + cinturato p7 blue çok çok ekstra bir lastik

2 saat önce, Ali Gök yazdı:

sizin lastikte belki bi üretim hatası vardır. yıllardır goadyer efcgrip kullanırım herzamanda memnunum. 

kış lastiğim lassa ondada ses dışında bi fark göremedim gerçide o ayrı konu 

hayır üretim hatası yok bende 3 kanallı e.g.p dı ve resmen rezil ötesi bir lastik di . O taş gibi petlas bile yanında michelin kalır o derece yani.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her model ayrı ayrı karşılaştılır. Mesela p7 başka p7cint başka p7cint başka. Nero başka nero gt başka gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Her model ayrı ayrı karşılaştılır. Mesela p7 başka p7cint başka p7cint başka. Nero başka nero gt başka gibi...

% 100 katılıyorum 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Pirelli mi, aman benden uzak dursun. size de hayırlı olsun, inşallah sorun yaşamazsınız.

bıyıklının tavsiyesi üzerine aldımi test ettim, onayladım. Continental Premium Contact 5 derim. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
14 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

Pirelli mi, aman benden uzak dursun. size de hayırlı olsun, inşallah sorun yaşamazsınız.

bıyıklının tavsiyesi üzerine aldımi test ettim, onayladım. Continental Premium Contact 5 derim. :good1:

bu pirelli ye soğuk durulmasının nedeni eski pirellilerin kötü olmasından kaynaklanıyor. Yeniler çok daha iyi, testlere bakarsanız cont p contact 5 4. 5. oluyor.

https://www.pirelli.com/tyres/tr-tr/car/find-your-tyres/test-results/summer/cinturato_p7_blue_autobild_2014_06

Birde artık yumuşak lastik almam aşırı sıcak havada tüm özelliklerini kaybediyorlar. Tabi conti daha hiç kullanmadım. Ama asla bundan sonra goodyear kullanmam , satın aldığım araçta var ise bile değiştiririm.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
aynen % 100 katılıyorum bir daha kolay kolay başka lastik kullanmam , conti hariç her markayı kullandım sürat yol tutuş ve yağmur da çok açık ara p7 cintirato 

Ben v kanallı sanmıştım, kusura bakmayın. Bridgestone turanza er300 modelini kullanıyorum. Orta sertlikte, iyi yol tutuşa sahip bir lastiktir.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

MICHELIN ENERGY SAVER + nedir yahu, neden Primac 3 ile test etmemişler ki, rakibi o olmalı.
Hayırlı olsun bu arada, eski lastikten yeni lastiğe geçince her lastik güzel gelir, eskinin yıpranmış olduğunu unutmayın.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Burada ki yorumlara aldanıp Goodyear E.G.P almıştım ben de hayatımda kullandığım en kötü yol tutuşu olan lastik idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
4 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

MICHELIN ENERGY SAVER + nedir yahu, neden Primac 3 ile test etmemişler ki, rakibi o olmalı.
Hayırlı olsun bu arada, eski lastikten yeni lastiğe geçince her lastik güzel gelir, eskinin yıpranmış olduğunu unutmayın.

neden energy i koymuşlar bilemem , yalnız benim lastikler 2016 üretim tarihli ve daha 5000 km yol yapmamıştım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
On 29.06.2017 at 21:36, Çağlar Bayur yazdı:

P7 ile piste çıkmıştım. Haftasına nero gt ye geçtim.

Biri uhp olarak geçen sportif performans lastiği diğeri düşük yuvarlanma direncine sahip tasarruf odaklı yol lastiği klasmanlar farklı. Pistte p7 ile kıyas doğru olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...