İçeriğe Yönlendir

Motor Hararet Yaparsa Ne Yapılmalı

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Önder Özcan
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ne tamam, takasmı istiyordun kafa kafaya ford ile ?

Araç senin olsaydı kapmıştım elinden ama babamıza saygımız sonsuz. Alamam arabasını.

Bir saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Bu aralar en iyi bildigim konu ;

cocuk hararet yaparsa ne yapilmali emoji2.pngemoji2.pngemoji16.png

b5429d9346c07d5268590adde949c986.jpg

Geçmiş olsun İsmail, Ateş mi oldu, hastane mi orası?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Geçmiş olsun İsmail, Ateş mi oldu, hastane mi orası?

Sagol abi bi sabah 8 de kayinpederi hastaneye goturmek icin kalktim ,baktim cocuk yaniyo, dudaklar morarmis titremeye basladi cocuk hemen hastaneye goturduk ,gecti cok sukur .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
20 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

Sagol abi bi sabah 8 de kayinpederi hastaneye goturmek icin kalktim ,baktim cocuk yaniyo, dudaklar morarmis titremeye basladi cocuk hemen hastaneye goturduk ,gecti cok sukur .

Geçmiş olsun İsmail.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

İsmail geçmiş olsun.. Allah esirgesin..

16 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Zaten emmi ile Servet'in tavsiyelerine uyarsan kaloriferi sıcak havada sıcağa alıp 3 dakika içinde şoka girersin, 4. dakikada nabız 15 e düşer. Sonrası göz kararması solunum durması falan, motor kurtulur ama bu arada.. :D

Servet'i bilmem.. benim mesajımda, araçtan ininiz uyarısı var :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
42 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

Kısmet işte, kayınpeder için kalkmasan belki farketmeyeceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben konuyu uzatmamak için Ayhan'a cevap vermemiştim ama..

Bir Anadol vardı bizde.. 

Nevşehir'den köye doğru giderken uzun rampada mutlaka harareti yükselirdi ve radyatörü ıslatmadan da kolay kolay soğutamazdım.. 

Defalarca ıslattım o radyatörü. 

Zaten ince malzemedir, genleşerek zarar görmesi mümkün değil. radyatörde oluşan sıcaklık en fazla 120-130 derecedir. Motor bloğu ile karıştırılıyor. Motor iç yanma ısısı 800 derecelere çıkıyor ki blok da çok fazla ısınabiliyor..

Motora su tutulmaz ama radyatör gerektiğinde ıslatılabilir.

Baştan beri seninle tamamen aynı görüşteyim bu konuda..  

Mehmet abi bilgi kutusu gibi bir konuda teknik dayanağı olmayan bir şeyi önermek bana mantıklı gelmiyor. Hangi kılavuzda veya bültende hararet durumunda radyatöre su tutulduğu yazıyor.. Ben görmedim varsa eğer böyle bir teknik bilgi affola. Dediğiniz mevzuu eski sanayi esnafından kalma şahine-doğana yapılan uygulamalardır. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
2 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Geçmiş olsun. Ateşin arkasında mutlaka bir şey vardır. Durduk yere ateş çıkmaz. İhmal etmeyin tekrar nüksedebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Mehmet abi bilgi kutusu gibi bir konuda teknik dayanağı olmayan bir şeyi önermek bana mantıklı gelmiyor. Hangi kılavuzda veya bültende hararet durumunda radyatöre su tutulduğu yazıyor.. Ben görmedim varsa eğer böyle bir teknik bilgi affola. Dediğiniz mevzuu eski sanayi esnafından kalma şahine-doğana yapılan uygulamalardır. 

Soruldu ve cevapladım zaten Ayhan.. Yapılması gerekenler arasında yazmadım.. Kendi fikrimdir. Zaten bir çok bilgimiz kılavuz veya bültenlerde yer almıyor. 

Tecrübemi paylaştım sadece. 

Senin de radyatör ıslanınca bozulur şeklinde bir örneğin veya tezin varsa paylaşırsın. Kısmen paylaştın da zaten.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bir laf vardı, hareret sorun değil sonuçtur diye. Diyen doğru söylemiş.

Ayrıca soğutma suyu ikazının gözünü seveyim. İki kere hortum delindi, ikisinde de lamba yanınca hemen sağa çektim, depoda hala su vardı. Su ekleyerek gittim ve hortumu değiştirdim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...