İçeriğe Yönlendir

Focus II - Dijital Klima Kalibrasyonu

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emrah Altun

mk2 focus aracıma yaptım. Klima harika oldu. Konu sahibine çok çok teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Dün akşam s maxde denedim, videosu alttaki konuda da var, değişim hissetmedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Benim araçta hava yönlendirmeler düzgün çalışmıyordu.Mesela sadece ayağa ayarlasam da yüzüme de hava gelmeye devam ediyordu. Bu işlem sonrası sorunum çözüldü benim :) Şimdi her şey gayet olması gerektiği gibi çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
On 27.07.2017 at 00:31, Emrah Altun yazdı:

mk2 focus aracıma yaptım. Klima harika oldu. Konu sahibine çok çok teşekkürler.

Ben bı turlu yapamadım.nasil yaptın tam olarak?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
5 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Ben bı turlu yapamadım.nasil yaptın tam olarak?

Resim ile anlatmaya çalıştım. Umarım işinizi görür.

2017-07-30_0028.png

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Bunuda denedim oldu kalibrasyon. Ama nasıl bir klimaysa cani istediğinde resmenbuz gibi üflüyor bazende sadece vantilatör gibi. Anlamadım bi türlü. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
32 dakika önce, Oğuzhan Gül yazdı:

Bunuda denedim oldu kalibrasyon. Ama nasıl bir klimaysa cani istediğinde resmenbuz gibi üflüyor bazende sadece vantilatör gibi. Anlamadım bi türlü. 

Kac dereceye ayarliyken oluyor boyle? İcerisi istenen sogukluga gelince klima (kompresoru) devreden cikar, sicaklik artinca tekrar calismaya baslar. Bu sebeple olabilir mi acaba sikayetiniz? Mesela sogutmayi kestiginde dereceyi 2 kademe daha dusurun tekrar sogutmaya baslamasi lazim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Kac dereceye ayarliyken oluyor boyle? İcerisi istenen sogukluga gelince klima (kompresoru) devreden cikar, sicaklik artinca tekrar calismaya baslar. Bu sebeple olabilir mi acaba sikayetiniz? Mesela sogutmayi kestiginde dereceyi 2 kademe daha dusurun tekrar sogutmaya baslamasi lazim.

Görüyorum ve artırıyorum, iç ortam sıcaklığını ölçen sensör bozulduysa bir öyle bir böyle yapabilir :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Sürekli lo da kullanırım. Bu ayarda tam soğutma yapması gerekmiyormu ? Ama kafasına gore takılıyor.☺ gaz bakımı yapıldı ama nafile. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ben 10 gün önce hava tuttum oraya. Bildiğin toz yumağı halindeydi.

(İç hava algılayıcı şeye.)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

benim sorunum tahminimce kompresör yada sistemde bir tıkanıklık varmış gibi sanki. gaz tam dolaşamıyor sistemde. yada v kayış biraz eski görünüyor sıyırma yada gevşeme yapmışta olabilirimi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 saat önce, Oğuzhan Gül yazdı:

Sürekli lo da kullanırım. Bu ayarda tam soğutma yapması gerekmiyormu ? Ama kafasına gore takılıyor.☺ gaz bakımı yapıldı ama nafile. 

Kısa aralıklarla bir soğuk, bir normal hava mı üflüyor? Gaz bakımı nerde nasıl yapıldı? Bir ve olası ihtimal de fazla gaz basılmış olması. Eksik gaz gibi fazla gaz da soğutmaya engel olur, bir soğuk bir normal üfler. Bakım yapıldı dediğinize göre, gaz eksik diye takviye yapıldı. Elektronik makineyle dolum yapan yerde tekrar gaz kontrolü yaptırın bence.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

yetkili serviste yapıldı bakımı. gaz 400 gr kalmıştı. ekleme yapıldı 650 gr a tamamlandı diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Konu dağıldı biraz ama kusura bakmayın. Bu arada bosch car sevise gideceğim. Kurutucu tüp tıkanması gibi durumlarda varmış sanırım. Sonuç alırsam sizinle paylaşırım.  Forumda klima performansından memnun olmayan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Klima 2 gündür resmen buz üflüyor.  Servis adını duyunca kendi düzeldi herhalde ? dün uğradın bosch cara usta baktı çok iyi abi bu dedi. Ama bu güzellik uzun sürmüyor malesef. Bakalim nezaman performansı düşecek.

Kurutucu tüpü söyledim ustaya pek tecrübesi yok o konuda. Sanmıyorum ondan yapacağını vs dedi. Sizin tecrübeniz varmi yada nedir bu dryer?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Defalarca denememe rağmen bir türlü yapamadim.cok ilginç.

Klima kapalıyken yapıyorsunuz di mi?

Araba çalışacakmış, klima kapalı.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)
7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Klima kapalıyken yapıyorsunuz di mi?

Evet klima calismiyorken yani ekranlar kapalı hiç çalışmıyor,belirtilen tuşa 2 sn sonra diğer tuşa hemen basıyorum ama olmuyor sadece klima açılip uflemeye başlıyor.arac çalışır durumda iken de denedim .

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Evet klima calismiyorken yani ekranlar kapalı hiç çalışmıyor,belirtilen tuşa 2 sn sonra diğer tuşa hemen basıyorum ama olmuyor sadece klima açılip uflemeye başlıyor.arac çalışır durumda iken de denedim .

Bir daha denerseniz kısa süre basın iki tuşa. Belki öyle olur. Videodaki rahat yapıyor. Bende de tek seferde olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben de tutturana kadar bayaa uğraştım, anlık tutturmak lazım galiba. Yapana kadar denemeye devam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Eren Karataş

Az önce bu işlemi konuyu tam okumadan klima açıkken yaptım. 

Loadingden sonra sol taraf 92 sağ taraf 56 yazdı. 

Sonra bi daha denedim, yine loading den sonra değişik yazılar çıktı fan arttırma tuşuna basıp kapattım. Bir sorun gözükmedi gözüme sonrasında ama emin olamadım Sanırım sorun olmaz değil mi? 

Araca indiğim de klima kapalıyken tekrar deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sorun olmaz bu bir çeşit resetleme işlemi. Ama aracınızın klima kapaklarında sorun varsa bu işlem bir kaç saatlik geçici bir çözümdür.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

2009 titanyum bendeki, otomatik klimalı.  Kontağı ilk çevirdiğimde teyibin oralardan katır kutur çat çut sesler geliyor sonra susuyor. Sanki arabanın çalışmasını hazırlıyor gibi. Ne olabilir acaba? Herkeste var mıdır, normal midir anlamadım 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
5 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

2009 titanyum bendeki, otomatik klimalı.  Kontağı ilk çevirdiğimde teyibin oralardan katır kutur çat çut sesler geliyor sonra susuyor. Sanki arabanın çalışmasını hazırlıyor gibi. Ne olabilir acaba? Herkeste var mıdır, normal midir anlamadım 

İç hava sensörünün fanı galiba o sesleri yapan.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
İç hava sensörünün fanı galiba o sesleri yapan.
Valla bilemedim ama bazen yapıyor bunu. Sanki yönlendirmeleri kuruyor hazırlıyor gibi. Fanı açarsam çalışırsa ondan sonra oluyor genelde. Sanırım normal durum
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...