İçeriğe Yönlendir

Altın Elbiseli Adam Vefat Etti

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Motosiklet dünyasının yakından tanıdığı ve çok sevilen bir insan olan Altın Elbiseli Adam ismiyle bilinen, youtube'da motosikletle ilgili onlarca bilgi paylaşım ve eğitim videosu bulunan Barkın Bayoğlu, dün gece İstanbul 15 Temmuz şehitler köprüsünde kaza geçirip vefat etmiş.

Bu paragrafı ben yazdım ama sanki haber sitesinden alma gibi oldu, hiç samimi değil :(

Barkını çok severdim,benim gibi binlerce de seveni vardı. Tek tasası birşeyler anlatabilmek, insanlara motosikleti sevdirmek, öğretmekti. Şahsen arkadaşım değildi ama bir etkinlikte tanışmıştık. Çok üzgünüm. Türk motosiklet camiası için de büyük kayıp.

http://www.mynet.com/haber/yasam/altin-elbiseli-adam-barkin-bayoglu-hayatini-kaybetti-3163825-1

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Motosiklet camiasının başı sağolsun. Kendisi Türkiye'de motosiklet kullanımı sevdiren ve önde gelen kişilerdendi. Üzüldüm doğrusu...[emoji17][emoji20]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

Kanalını takip ederdim. Önemli bilgiler veren motosiklet camiasına büyük katkıda bulunan biriydi. Kazada yaşamını yitirenlerin ailesinin Allah yardımcısı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Allah rahmet eylesin.Motorlarla ilgili olsun olmasın hemen hemen  herkesin tanıdığı sevdiği biriydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Allah rahmet eylesin.

Haberde yazdığına göre kaza da pisi pisine olmuş. Köprü çıkışında tartışan bir çift araçtan inip tartışmaya devam ediyor, Barkın da kadına (herhalde yola çıkmıştır) çarpıyor. Kadın olay yerinde Barkın hastanede ölüyor. Olacak şeymi otobanda insana çarp ve öl :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bu haberi okuduğuma inanamıyorum :shok:

Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

Onlarca videosunu izledim bana motorsikleti sevdiren cesaretlendiren adam,çok samimi  yumuşak dilli,naif,konuşmayı anlatmayı öğretmeyi seven iyi bir  adamdı.Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

allah rahmet eğlesin . trafikte her an tehlikede insan lakin motorda biraz daha fazla bu tehlike malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Yaptığı faydalı videolarla bilgilendirmelerle çoğu motorcu da hakkı vardır,Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
15 dakika önce, Ufuk Kılınçarslan yazdı:

Onlarca videosunu izledim bana motorsikleti sevdiren cesaretlendiren adam,çok samimi  yumuşak dilli,naif,konuşmayı anlatmayı öğretmeyi seven iyi bir  adamdı.Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun. 

Barkın bile motor kazasında ölüyorsa, bu ülkede neye güvenip nasıl motora binersin

Üzüntümü anlatamıyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok üzücü maalesef. Eğitmen kategorisindeki adam bile ölüyorsa ülkemizde, diyecek laf yok. Geride kalanlara sabir diliyorum. Mekanı cennet olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Allah rahmet eylesin. Kadın dırdırı işte, ya katil eder, yada öldürür pisi pisine

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Bir saat önce, Ufuk Kılınçarslan yazdı:

Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Barkın bile motor kazasında ölüyorsa, bu ülkede neye güvenip nasıl motora binersin

Üzüntümü anlatamıyorum.

Geçen yaz tam motor alıyordum Barkın kardeşimiz kaza yapmıştı o zaman kurtulmuştu.Sizin dediğimiz gibi Barkın kaza yapıyorsa ben hiç üstüne oturmayayım aletin dedim vazgeçtim almaktan.Artık cesaretim iyice kırıldı Ankara İstanbul gibi şehirlerde en azından benim için motorsiklet hayal oldu diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 dakika önce, Ufuk Kılınçarslan yazdı:

Geçen yaz tam motor alıyordum Barkın kardeşimiz kaza yapmıştı o zaman kurtulmuştu.Sizin dediğimiz gibi Barkın kaza yapıyorsa ben hiç üstüne oturmayayım aletin dedim vazgeçtim almaktan.Artık cesaretim iyice kırıldı Ankara İstanbul gibi şehirlerde en azından benim için motorsiklet hayal oldu diyebilirim.

1,5 sene kadar bindim motora. Başlangıç seviyesindeydim. Barkının dünya kadar videosunu izleyip çok şey öğrenmiştim. Ama korkuyordum İstanbulda motora binmeye, sattım. Hala motoru çok seviyorum ama korkuyorum, diğer araçlardan... Asla yolda kendi halinde gitmene izin vermiyorlar. Şeritte gidemezsin tampona dayarlar, iki şerit arasında gitsen, hem hareket çekmekle suçlanıyorsun hem aynaya bakmadan şerit değiştirenlerin altında kalıyorsun. Büyük şehirde motora binilmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Allah Rahmet Eylesin. Değerli bir üstadı kaybettik başımız sağolsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ülkede motora binilmez.. 

Allah rahmet eylesin. sevdiğim bir şahıstı.. Sempatikti.. Üzüldüm.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ben de bir cok videosunu izledim bazi bilgiler ogrendim. Fakat buyuk sehirdd motora binilmez  diye birsey yoktur az egitim ve saygi vardir. Antalyada bile bunlari cok goruyorum ozellikle telefon kimsenin elinden dusmuyor. Bir mesaj gelse hemen telefon ellerinde ya suna 10 dk sonra bak durdugunda bak ya da cek kenara orda bak ne kaybedersin ? Otobanda arabadan inip yolun karsisina gecmek nedir? Bir de su var surat. Eger barkin hizli gitmeseydi ki hizli mi onu da bilmiyoruz ama duramayacagin hizda gitmeyeceksin. Adrenalin iste sag elini kontrol edemiyorsan almayacaksin. Allah rahmet eylesin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Büyük ihtimalle çok hızlıydı. Ama otobanda gece 2 de karşına insan çıkması da olası değil.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Büyük ihtimalle çok hızlıydı. Ama otobanda gece 2 de karşına insan çıkması da olası değil.

Motorların hız sınırı otobanda 80-100km arası diye hatırlıyorum. Otoyol ortasında duran insan için çok hızlı tabii ki. Yoksa yasal hızın üstünde olacağına inanmıyorum ben.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
30 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Kullandığı motor r200 gibi racing tarzı birşeydi eğer resim gerçek ise öyleyse 200 cc gibi birşeyse zaten istese dd çok hız yapamazdı ama sonuçta yol ortasında sabit duran 80 kiloluk birisine direk önden vuruyorsun ya da çarpıp düşünce bariyerlere gidip çarptı tam bilemeyiz

Şahsi motoru buydu. Daha pek çok motora biniyordu ama bunu sık kullanırdı. Kaçlıktır bilmiyorum, videoyu unuttum, tekrar izlemedim şu an, ama bununla kaza yaptıysa 200 ccden  den büyük olduğu bariz. Bu motoru da kendi toplamıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...