İçeriğe Yönlendir

Oto Lastik Hileleri

Ümit Kaan

Recommended Posts

Özgen Acar

videoyu seslendiren sürekli hakaret etmiş ama bu yasak olmayan bir sektör ve her sektörde olduğu gibi bunda da işini iyi yapmayan daha doğrusu uygun şartta bulunmayan lastiğe kaplama yapan kişiler olabilir  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

kabak lastiği daha da inceltmek nasıl bir olay. bana pek mantıklı gelmedi yapılabilirliği  gözümle görsemde mantıklı gelmez şahsen . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaplama yasal olarak yapılıyor, şartlara uygun olarak yapılırsa da bir çok ticari araçta kullanılıyor.. Hatta çoğu durumda da kaçınılmaz durumda.. 

Ancak, diş derinletme işi sahtekarlık.. Videoda asıl anlatılan konu da bu.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

kabak lastige dis acma isi genelde fakir ülkelerde yapiliyor. Bizim profili azaldigi icin sattigimiz lastikleri alip afrikada falan 1 defaya mahsus olmak üzere yeniden dis acip kullniyorlar

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kaplamayı eskiden kamyonun dingildekilerine takardık. hatta eskiden 10 kamyonun 10 unda da dingiller kaplama olurdu ondan yana sıkıntıda çıkmazdı . ( şuan durum nedir bilmem )

kabak lastiğe diş oymak resmen fantazi . direk adamı öldürmekle aynı şey

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 dakika önce, Ali Gök yazdı:

kabak lastiğe diş oymak resmen fantazi . direk adamı öldürmekle aynı şey

insan hayatinin (hatta insanin kendi hayatinin) degeri olmayan yerde bulunmaz nimet gibi bir sey olarak görülüyor malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
59 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Kaplamayı eskiden kamyonun dingildekilerine takardık. hatta eskiden 10 kamyonun 10 unda da dingiller kaplama olurdu ondan yana sıkıntıda çıkmazdı . ( şuan durum nedir bilmem )

Daha gelişmiş durumda.. 

İş makinalarında falan da kaçınılmaz durumda

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu arada merak ettim, kamyon lastiginin sifiri kac para? kaplamasi kac para? kaplamanin dezavantaji var mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Videoda diş açma ile kaplamayı karışık anlatmış, görüntülerde kaplama da var. Kaplama yasal olarak yapılan bir iş. Diş açmaya vurgu yapsa daha iyi olurdu. Ortaya karışık savurmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Videoda hiç bir görüntü yok? Olan görüntüler kamyon lastiklerine yeni diş açılmasının görüntüleri. 10dk elemanda boş boş konuştu. Ne olduğunu anlayamadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
23 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu arada merak ettim, kamyon lastiginin sifiri kac para? kaplamasi kac para? kaplamanin dezavantaji var mi?

rahmetli babamın vardı kamyonları sıfırının yarısı parasından bile ucuza gelirdi genelde. zaten sadece dingile takardı ön veya çekicilere takmazlardı.

dezavantajı daha çabuk yıpranması başka bi durumu yoktu. bizim kamyon dereden çağal çıkarırdı yol hep kaya taş vs berbattı dingildeki lastikler daha çabuk parçalanırdı o sebeple ucuz olsun diye kaplama yaptırırdık. bahsettiğim konu 1995-2003 arasıydı tabi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Sıfır lastik 1500 lira civarı galiba.. 

Bu da kaplama listesi.. http://www.coskunlarlastik.com/_y/page2.php

Sonuç:  araç ile yol arasında kullanılan, yuvarlanan bir nesne.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaplama lastiğin bir sorunu da atan kaplamanın yol ortasında kalmasıdır. Görürsen ne ala, görmezsen geçmiş ola.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...