İçeriğe Yönlendir

OGS-HGS Geçiş Hareketleri

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Metin Akbal

Subat ayinda Istanbul kopru gecisim hala kacak gecis gorunuyor, 2 sefer Izmit yaptim bu ay cep telefonuna kara listeye alindiniz diye mesaj geldi.

Ben bu hikayenin neresini duzelteyim arkadas [emoji16]

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Temmuz KGM geçişleri düşmeye başladı, Ağustos görünmüyor. Özel otoyolların geçişleri anında görünüyor ama, düzeltirler heralde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Evet saçma bi durum var. Köprüden ücretsiz geçmişim Anadolu Avrupa onu kgm görüyor dönüşte olan yok. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Dün istanbul ankara gidiş dönüş yaptım. Akıncılar’dan geçerken gayet yavaş bir hızla geçtim ama ekrandan hiçbir geçiş bilgisi belirmedi. Ne para ne hatalı geçim ne de yeşil lamba vs. Döndüğümde hgs internet sitesine girdiğimde sanki hiç istanbul-ankara yapmamışım gibi. Ama ankara-istanbul arası ücreti çekmiş onda sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dün istanbul ankara gidiş dönüş yaptım. Akıncılar’dan geçerken gayet yavaş bir hızla geçtim ama ekrandan hiçbir geçiş bilgisi belirmedi. Ne para ne hatalı geçim ne de yeşil lamba vs. Döndüğümde hgs internet sitesine girdiğimde sanki hiç istanbul-ankara yapmamışım gibi. Ama ankara-istanbul arası ücreti çekmiş onda sorun yok. 

10 gün oldu. Hala daha yansımamış. İstanbul ankara sabah git akşam dön olayında ücret tek taraflı mı oldu? Benden sadece ankara istanbul için 30tl çekilmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir bakayım dedim, 1753 yılında köprüden geçiş yapmışım ücret kısmında 0 yazmakta

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bir bakayım dedim, 1753 yılında köprüden geçiş yapmışım ücret kısmında 0 yazmakta

O zamanlar fransa ile iyiyiz. Kapitülasyon falan. Köprü yapalım diyorlar, beğenmiyoruz ama tutuyoruz da. Naylon mallar üretiyorlar, peehh deyip geçiyoruz. Sonra ne hikmetse 3. Köprüyü tasarlattırıyoruz. İnsanlık hali işte 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Muhip Yılmaz

Herkese selamlar ;

Bir vaka sebebiyle 2 gün önce istanbul'a gidip bugün döndüm. HGS hesabında bir karışıklık oldu.

Gidiş Akıncı-Çamlıca olarak 37,5 TL tahsil ediliyor. 

Köprü ücreti tahsil edilmiş 13,5 TL olarak.

Problem dönüşte ortaya çıkıyor. Aynı istikameti döndüğüm halde Çeltikçi-Akıncı 4,0 TL tahsil edilmiş olarak görünüyor. Yani olmasa gereken Çamlıca-Akıncı 37.5 TL tahsil tutarı.

Bu durum başımıza sonradan iş açar mı ? Başına daha önce gelen var mı ? Yardımlarınızı rica ediyorum. 

Saygılarımla

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

10 gün oldu. Hala daha yansımamış. İstanbul ankara sabah git akşam dön olayında ücret tek taraflı mı oldu? Benden sadece ankara istanbul için 30tl çekilmiş

Aynı sorun sanki benim başımda :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hala aynı. Ücret çekmemişler. Çamlıca akıncı ücreti kesilmemiş. Ama dönüş kesilmiş. Kaçak geçiş de işlememiş. Ben de çözemedim olayı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

dikkat edin çantanızda ogs ile otobüse binmeyin arkadaşlar sonrası malum haberlere çıkarsınız :):):):) araç ile geçmediğinizin parasını ödersiniz. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

O değil de, özel otoyollar sıkıntı. Bakiye yetersizse, sonradan bakiye yüklense bile çekmediği oluyor. Otoyol takip başlatıyor. Doğru dürüst tebliğ de edilmiyor. 300tl’lik geçiş icra masraflarıyla bin liraları bulabiliyor. Ona dikkat etmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Herkese selamlar ;

Bir vaka sebebiyle 2 gün önce istanbul'a gidip bugün döndüm. HGS hesabında bir karışıklık oldu.

Gidiş Akıncı-Çamlıca olarak 37,5 TL tahsil ediliyor. 

Köprü ücreti tahsil edilmiş 13,5 TL olarak.

Problem dönüşte ortaya çıkıyor. Aynı istikameti döndüğüm halde Çeltikçi-Akıncı 4,0 TL tahsil edilmiş olarak görünüyor. Yani olmasa gereken Çamlıca-Akıncı 37.5 TL tahsil tutarı.

Bu durum başımıza sonradan iş açar mı ? Başına daha önce gelen var mı ? Yardımlarınızı rica ediyorum. 

Saygılarımla

Aynı sorun sanki benim başımda :D 

2008 yılından beri OGS kullanıyorum.

Geçen sene aynı gün İstanbul-Gerede, Gerede İstanbul gidip geldim. Sonradan mail olarak gelen geçiş listesinde İstanbul- Gerede görünüyordu, dönüş listesi ise yarı yoldan daha yakın bir mesafe- İstanbul görünüyordu. + bir tane de 15 Temmuz ya da F. Sultan geçişim görünmüyordu.

Arayıp durumu anlattım, neticede o yolları gittim, ücretini ödemek istedim. Görüştüğüm kişi söylediğim tarihte köprü geçişim görünmediğini, diğer otoban kullanımı ile ilgili birşey yapılamayacağını söyledi. Ben dedim ki ağzımla söylüyorum, sabah Gerdeye gittim, öğleden sonra aynı yoldan döndüm düzeltin. Düzeleceğini sanmıyorum ama notunu alıyorum dedi. Peki dedim okumadığı zaman en uzak mesafeden alması gerekmez miydi? Ankara- İstanbul? Cevap: Sistem bir okumama durumunda en son kullanımınızı (ya da en sık kullanım dedi, hatırlayamıyorum) baz alır dedi.

Ben 1 köprü geçişi ve eksik alınan otoban kullanımı ücretini ödemek için elimden geleni yaptım, sonuç: Sonuç yok. Bir ödeme, ceza vs gelmedi. Durum budur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Geçen sene aynı gün İstanbul-Gerede, Gerede İstanbul gidip geldim. Sonradan mail olarak gelen geçiş listesinde İstanbul- Gerede görünüyordu, dönüş listesi ise yarı yoldan daha yakın bir mesafe- İstanbul görünüyordu. + bir tane de 15 Temmuz ya da F. Sultan geçişim görünmüyordu.

Arayıp durumu anlattım, neticede o yolları gittim, ücretini ödemek istedim. Görüştüğüm kişi söylediğim tarihte köprü geçişim görünmediğini, diğer otoban kullanımı ile ilgili birşey yapılamayacağını söyledi. Ben dedim ki ağzımla söylüyorum, sabah Gerdeye gittim, öğleden sonra aynı yoldan döndüm düzeltin. Düzeleceğini sanmıyorum ama notunu alıyorum dedi. Peki dedim okumadığı zaman en uzak mesafeden alması gerekmez miydi? Ankara- İstanbul? Cevap: Sistem bir okumama durumunda en son kullanımınızı (ya da en sık kullanım dedi, hatırlayamıyorum) baz alır dedi.

Ben 1 köprü geçişi ve eksik alınan otoban kullanımı ücretini ödemek için elimden geleni yaptım, sonuç: Sonuç yok. Bir ödeme, ceza vs gelmedi. Durum budur.

Abi merak etme, senin ödemediğini biz tüm ülkece ödedik, sıkıntı yok :)

Geçmesen de ödüyoruz, hiç dert edinme :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Rezillik :) 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Başıma geleni anlatayım. Başkası yaşarsa işine yarayabilir. Karışıklık olmasın diye tarihleri sabit vereceğim. 1 Ocakta hgs bakiye mi bilmeden İstanbul a gittim. Ne olsa alarm çalıyor az ise. 2 Ocakta geri döndüm. İstanbul un hgs sistemi, tepeden direklerle kamera sistemleri trafik sıkışmasın diye yapılıyormuş. 

Dönüşte Ankara gişesinden geçerken herhangi alarm çalmadı. Bende yeterliymiş diyerek üstelemedim. 

16. gün sms geldi. 15 gün içinde öderseniz ceza almazsınız diye. 16 gün olduğu için normal koşullarda cezaya girmiş oluyordum. Ptt karayolları hepsini aradım. Karayollarındaki kadın bizim size bakiye veya başka bilgileri bildirme yükümlülüğümüz yok seve seve ödeyeceksin cezasını, sözleşmede yazar dedi. Bayağı tartıştım. İsterseniz mahkemeye verebilirsiniz dedi.

Buraya kadar cezalı miktarı ödemem gerekiyordu. Sonra işlem hareketlerine baktım.  Ankara ya dönüşteki hgs anlık çekmiş, İstanbul da ki ise 1 gün sonra çekmiş. Yani benim Ankara ya dönüşüm ve sms in geldiği gün 15. güne tekabül ediyor. İstanbul gişesi önce, Ankara ise sonra çekmediği için bu tezgaha düştüm. 

Karayollarını arayıp anlattım durumu. Öylemi olmuş dediler ve üstelemediler sildiler cezayı ( sms geldiği gibi koşup bakiye yüklemiştim).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Antalya’ya giderken çamlıca giriş adapazarı çıkış 9,5 kesmiş. Adapazarı gişileri bozuk olduğu için önce tam ücret kesmiş sonra rakamı düzeltmişler. 

Dönüş yine aynıydı. Adapazarı giriş çamlıca çıkış. Ama girişimi nedense samandıra olarak görmüş. 4tl kesmiş. 

eskiden daha iyi çalışıyordu gişeler. Son zamanlarda gariplikler oluyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilmeyenler için

Köprü 13,5 

Tüp geçit 46 (her yöne)

Feribot 18 lira. (her yöne)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bilmeyenler için

Köprü 13,5 

Tüp geçit 46 (her yöne)

Feribot 18 lira. (her yöne)

1 ve 2. Köprü tek yönlü abi. Avrupa’dan anadolu’ya geçişte kesiyor sadece. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakayım tekrar.. ben her yöne almış gibi gördüm.. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Farklı geçişmiş.. düzelttim.. Evet tek yön almış.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eskiden daha iyi çalışıyordu gişeler. Son zamanlarda gariplikler oluyor

arabadaki hgs/ogs o araba plakasına kayıtlı değil ise, bol ücret alıyor, tesadüfen bozuk ise gişedeki sensörler, plakaya kayıtlı ise düzeltiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cihaner abinin plakayı yanlış yazmışlar.
Örnek acr ise arc girmişler. 2 senede düzeltemediler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

arabadaki hgs/ogs o araba plakasına kayıtlı değil ise, bol ücret alıyor, tesadüfen bozuk ise gişedeki sensörler, plakaya kayıtlı ise düzeltiyor

Valla benden adapazarı girişimde 5,5₺ Az aldı, ankara dönüşümde ise 30₺ Almayı unuttu. Plakada da sorun yok. Gişe sorunlu değilse hgs etiketini okuyor. Köprüde, özel otoyollarda direkt etiketi okuyor mesela. 

Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Cihaner abinin plakayı yanlış yazmışlar.
Örnek acr ise arc girmişler. 2 senede düzeltemediler.
Bizim bankada bu gibi durumla karşılaştık abi harf yerleri farkli.
Sistemden kontrol ettik müşterinin geçişleri yansıyor parayi etiketten düşüyor ama plaka farklı olduğu için plakaya borc yansıtmış.
Müşteri bize iletti görüşmeler yapıldı banka cezayı ödedi konu kapandı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçen sene Şubat ayında HGS köprü geçişim kaçak görünüyordu farkettim ve bu sene Mart ayında e posta attım. 26 Haziran da mail gelmiş talebiniz incelemeye alınmıştır diye.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3. köprü de tek yönlü.

Asyaya gecerken ödeme var.

Ama köprü pahalı tabii.

Sadece köprü 27.50 sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...