İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Ankara'da Usta Tavsiyesi

Ahmet Cengiz

Recommended Posts

Ahmet Cengiz
(düzenlendi)

Öncelikle herkese selamlar. 94 mondeo 2.0 glx im var. Aracın motoru komple sıfır yapıldı yaklaşık 5-6 bin km önce. Sorunum şu araç benzinde ilk çalıştırmada rolantı düşüyor biraz durdukdan sonra benzinde düzeliyor fakat gaza geçince araba stop etme kıvamına geliyor çoğu zamanda stop ediyor. Gazda biraz durduktan sonra bi müddet kendine geliyor ama motor ısınıp fan açma seviyesine yaklaşınca ve fan açıkken rolanti yine aynı şekilde düşüyor ve arasıra stop ediyor. Ankara da 2-3 ustaya gösterdik ama bi adam akıllı şu arabadan anlayan düzeltebilen olmadı. Şu aralar iyice arabadan soğudum bu nedenle. Daha önce başına böyle bi durum gelen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim ve hakikaten helal süt emmiş işinin ehli senin arabanın durumunu çözerse bu usta çözer dediğiniz bi tamirci varsa lütfen önerin. Çünkü artık iyice tadı kaçtı bu durumun. Yardımcı olursanız sevinirim değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim 98 ghia. İlk aldığımda aynı oluyordu. Gaz kelebeği, egr, maf ve rölanti sensörü temizliği yaptım ardından stop etme tamamen kesildi. Sonra fren yaparken yavaşlarken durmaya yakın boşa atınca 500 lere düşüp titremeye başladı motor. Ardından gaz telini kelebek üzerinden bir iki diş gerdirdim tam kıvama geldi. O günden sonra bir daha yapmadı. En son yağ filtre vs değişimi yaptım, yağ normalde 5.30 ama ben 10.40 kullanıyorum, geçen yine 500 lere düşmeye başladı. Yağ kalın gelip motor zorlanıyor mu diye düşünmedim değil. Sonra tekrardan bir süre gidince düzeldi. Dediğim genel temizlikleri tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Ahmet Cengiz
3 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Soylu Otogaz Muttalip usta var. LPG ile ilgili sorununuzu çözer.

atiker otogazcıda pcye bağladılar baktılar lpgde bi sorun gözükmüyor dediler. Teşekkürler

3 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Benim 98 ghia. İlk aldığımda aynı oluyordu. Gaz kelebeği, egr, maf ve rölanti sensörü temizliği yaptım ardından stop etme tamamen kesildi. Sonra fren yaparken yavaşlarken durmaya yakın boşa atınca 500 lere düşüp titremeye başladı motor. Ardından gaz telini kelebek üzerinden bir iki diş gerdirdim tam kıvama geldi. O günden sonra bir daha yapmadı. En son yağ filtre vs değişimi yaptım, yağ normalde 5.30 ama ben 10.40 kullanıyorum, geçen yine 500 lere düşmeye başladı. Yağ kalın gelip motor zorlanıyor mu diye düşünmedim değil. Sonra tekrardan bir süre gidince düzeldi. Dediğim genel temizlikleri tavsiye ederim

boğaz kelebeğini bi ara temizlemiştim temizleyince dahada bozuyor rolantıyı. Rolantı motoruda değişti.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Benim aracında yaptırmadığım bakım kalmadı rölanti motoru dahil birçok parça değişti, ama aynı sizde olduğu gibi devir düşüp stop etmeye devam etti, taaki bir hafta önce hava filtresinin kutusunda bir hava giriş deliği var, oraya lavabo hortum takozu koyarak, deliği daralttım, bir haftadır stop etmedi, 5000 lira masraf yaparak düzeltemediğim sorunu 25 kuruşluk takozla düzelttim, ama daha deneme sürecinde inşallah daha stop etmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Cengiz
20 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Benim aracında yaptırmadığım bakım kalmadı rölanti motoru dahil birçok parça değişti, ama aynı sizde olduğu gibi devir düşüp stop etmeye devam etti, taaki bir hafta önce hava filtresinin kutusunda bir hava giriş deliği var, oraya lavabo hortum takozu koyarak, deliği daralttım, bir haftadır stop etmedi, 5000 lira masraf yaparak düzeltemediğim sorunu 25 kuruşluk takozla düzelttim, ama daha deneme sürecinde inşallah daha stop etmez.

Delik tam olarak kutunun neresindeymiş. Birde bugün arabayı petrolde yıkarken bi 96 mondeo vardı sahibi ile konuştum sizin araçtada varmı aynı sorun diye conta yakma ve rolantı sorunu ondada varmış oda pek çok ustaya gitmiş ama bunlarda bu rolantı sanırım kronik bi sorun fazla uğraşma dedi uğraşırsan iyice ayarı bozuluyor dedi.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
(düzenlendi)
11 saat önce, Ahmet Cengiz yazdı:

Delik tam olarak kutunun neresindeymiş. Birde bugün arabayı petrolde yıkarken bi 96 mondeo vardı sahibi ile konuştum sizin araçtada varmı aynı sorun diye conta yakma ve rolantı sorunu ondada varmış oda pek çok ustaya gitmiş ama bunlarda bu rolantı sanırım kronik bi sorun fazla uğraşma dedi uğraşırsan iyice ayarı bozuluyor dedi.

ok5pVR.jpg

Nalburdan aldığım adaptörü hava filtre kutusunun hava giriş deliğine japonla yapıştırarak deliği daralttım, şimdilik stop sorunu düzeldi, rölanti dalgalanması hatırı sayılır bir şekilde azaldı, ayrıca motordan çıkan bir yağ hortumu var, yine bu filtre kutusuna giriyor, onda da yırtık, delik varmı diye kontrol ettikten sonra iki ucundan da kelepçeledim.

tarihinde Ümit Kaan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Cengiz
15 saat önce, Ümit Kaan yazdı:

ok5pVR.jpg

Nalburdan aldığım adaptörü hava filtre kutusunun hava giriş deliğine japonla yapıştırarak deliği daralttım, şimdilik stop sorunu düzeldi, rölanti dalgalanması hatırı sayılır bir şekilde azaldı, ayrıca motordan çıkan bir yağ hortumu var, yine bu filtre kutusuna giriyor, onda da yırtık, delik varmı diye kontrol ettikten sonra iki ucundan da kelepçeledim.

Teşekkürler zamanım olunca deneyip haber veririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...