İçeriğe Yönlendir

145000 bakım

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Merhaba arkadaşlar yarın nasip olursa fiesta 2003 1.4 benzin-lpg ghia aracımın 145000 bakım yaptıracağım aracı alalı tam 1 sene oluyor. Aldığım zaman 134000 km deydi ve triger seti, v kayış, direksiyon kayışı, hava filtresi, bujiler ve yağ 10/40 castrol koyulmuştu. Şimdi ben yarın işin mobil 5/30 doldurtacağım. Aynı zamanda hava filtresi ve polen filtresi değişecek tavsiye edeceğiniz başka yaptırmam gereken varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
8 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Merhaba arkadaşlar yarın nasip olursa fiesta 2003 1.4 benzin-lpg ghia aracımın 145000 bakım yaptıracağım aracı alalı tam 1 sene oluyor. Aldığım zaman 134000 km deydi ve triger seti, v kayış, direksiyon kayışı, hava filtresi, bujiler ve yağ 10/40 castrol koyulmuştu. Şimdi ben yarın işin mobil 5/30 doldurtacağım. Aynı zamanda hava filtresi ve polen filtresi değişecek tavsiye edeceğiniz başka yaptırmam gereken varmı?

Lpg filtrelerinide değiştirin hazır eliniz değmişken . Gaz kesici iç filtre ne zaman değişmişti en son?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
9 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Lpg filtrelerinide değiştirin hazır eliniz değmişken . Gaz kesici iç filtre ne zaman değişmişti en son?

Lpg takılalı 8 ay oluyor değişim gerekir mi. 

7 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Lifte alınıp tekerlekler açılması, disk balata kontrol.

Evren bey teşekkürler. 

Bu arada su eksiltmesi mevcut lpg regülatör e giden hortumdan ona da baktıracağım 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
5 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Lpg takılalı 8 ay oluyor değişim gerekir mi. 

Evren bey teşekkürler. 

Bu arada su eksiltmesi mevcut lpg regülatör e giden hortumdan ona da baktıracağım 

10.000 km de 1 standart lpg filtresi 30.000 de 1 gaz kesici iç filtre değişimi gerekli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Orjinal Yağ filtresi, 5/30 mobil fe, orjinal hava filtresi, orjinal polen filtresi değiştirildi. Balatalar, diskler motor takozu ve lastiklerle alakalı durumlar kontrol edildi. Rot balans a girildi problem çıkmadı ve klima kontrol edildi problem çıkmadı. Bu işlemlere yağ ı internetten ben almıştım  70 tl ye geri kalanlarına işçilik dahil 100 tl verdim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...