İçeriğe Yönlendir

Ka ile Uzun Yol Yapılırmı ? Evet yapılır :)

Yunusemre ARI

Recommended Posts

Yunusemre ARI

Ford Ka ile İzmir-Kayseri şehirler arası yolculuğumu yaptım,Bu 10 uncu yolculuğum ,Ne kadar yakıt harcadığı ,klimanın yakıta etkilerini videoda belirttim ,Sağ üst köşede yolculukla alakalı ayrıntıları görebilirsiniz iyi seyirler dilerim :)

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Süper :) 

Ben sesli izleyemiyorum vidoelari kisa bir özet yazabilirmisiniz rica etsem :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Yine bütün videoyu izledim :)

Yanlız benzin yarım depo ama ışığı yanıyor o niye? Yoksa lpgyi mi gösteriyor?

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
7 dakika önce, Şükrü Gezdim yazdı:

Maşallah, benim ka şehir içi benzin 0.45-0.50 krş şehir dışı 0.30-0.35 krş yakıyor, bakımlarıda tam, süpap ayarıda yaptırdım ama sanırım gaza yüklenen bir kullanım tarzım var o etkiliyor biraz..

Abi ka maksimum torkunu 2500 rpm de veren ender araçlardan biridir, bu yüzden vitesleri 2500 rpm de değiştirmeniz, hatta yol müsait ise daha da düşük devirde değiştirmeniz yakıt tüketimini çok olumlu etkileyecektir.  Herşeye rağmen lpg de o arabanın şehir içi 45-50 krş yakması bana imkansız geliyor.. benimki 25 krş civarı, belki daha da az yakıyor şehir içinde. şehirler arası yolda 90-100 gidersem 18-19 kuruş yakıyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
22 dakika önce, Şükrü Gezdim yazdı:

Maşallah, benim ka şehir içi benzin 0.45-0.50 krş şehir dışı 0.30-0.35 krş yakıyor, bakımlarıda tam, süpap ayarıda yaptırdım ama sanırım gaza yüklenen bir kullanım tarzım var o etkiliyor biraz..

Benim s max o kadar yakıyor/yakmıyor, bence bir gariplik var.

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
37 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

bir depo ile gebze-ankara-gebze yaptım ben. 800km. (zorlamadan doldurulmuş depo)

Benzin değil mi Mehmet abi  ? :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2:25 deki Duster sürücüsünün yaptığı çok ayıp.. :) Elinize sağlık, vaktim olunca tamamını izleyeceğim.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

2:25 deki

4:25 teki görünütüy kınamak lazım, ağzımınız suyu söz konusu

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

4:25 teki görünütüy kınamak lazım, ağzımınız suyu söz konusu

Oraya gelmeden kapattım, ilk başlarda vay ford ka'ya bak nasılda viraj dönüyor derken fiestada aynı şekilde döndü.. Hızlandırılmış videoymuş.. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sürücü silecek kilidi açık, aman dikkat, silerken çıkarsa camı çizer ;)

Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
6 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Süper :) 

Ben sesli izleyemiyorum vidoelari kisa bir özet yazabilirmisiniz rica etsem :)

Abi merhaba Teşekkürler :)

izmir den yola çıktım--- salihli ,kula,uşak,afyon,konya,aksaray,nevşehir ve Kayseriye ulaştım. aracıma 3 kere LPG aldım toplamda 172 tl tuttu. 890 km yol yaptım,Araç km başına 19 kuruş yaktı :)

5 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Yine bütün videoyu izledim :)

Yanlız benzin yarım depo ama ışığı yanıyor o niye? Yoksa lpgyi mi gösteriyor?

Merhaba Murat Sağ üstteki bilgi bölümünde LPG nin seviyesini gösteriyor :)

53 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ve yine muhteşem ötesi bir video

Teşekkürler abi :)

15 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sürücü silecek kilidi açık, aman dikkat, silerken çıkarsa camı çizer ;)

Üşengeçlikten takamadım  onu :) uyarı için sağol abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
6 dakika önce, Yunusemre ARI yazdı:

Abi merhaba Teşekkürler :)

izmir den yola çıktım--- salihli ,kula,uşak,afyon,konya,aksaray,nevşehir ve Kayseriye ulaştım. aracıma 3 kere LPG aldım toplamda 172 tl tuttu. 890 km yol yaptım,Araç km başına 19 kuruş yaktı :)

yanlis hesaplamadiysam 6lt/100km ... güzel tüketim. hangi hizlarda kullandin? 

Bu arada ben kullanmadim ama is arkadaslarimdan birisinde KA vardi. genelde kücük araba kullanir. KA nin yol tutusu bambaska derdi

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Benzinin 5.30 olduğu bir ülkede 0.45-0.50 kuruş , benzinde normal abi bence fabrika değerleri zaten şehir içi 8.1 litre senin araçta muhtemelen 9 litre civarı yakıyor abi benzinde

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
9 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Benzinin 5.30 olduğu bir ülkede 0.45-0.50 kuruş , benzinde normal abi bence fabrika değerleri zaten şehir içi 8.1 litre senin araçta muhtemelen 9 litre civarı yakıyor abi benzinde

Evet Gurur asıl meseleye değindi aslında. Arabayı alırken misliyle vergi, her yıl vergi, kullandığın yol paralıi, aldığın yakıt yüzde ikiyüzden fazla vergi.. Dünyanın en çok veren milletiyiz biz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Aynen öyle hocam bana göre çok yakan araba yoktur pahalı yakıt vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Aynen öyle hocam bana göre çok yakan araba yoktur pahalı yakıt vardır. 

aynı km için cebimden çıkan para tam 2 katı ise bana göre çok yakan araba vardır. 

Türkiyede yaşıyorum ve yaşamaya devam edeceğim gibi görünüyor bu gerçeklik değişmediği sürece arabanın çok yakmadığı yakıtın pahalı olduğu mantığı bana göre tamamen hatalı bir mantık

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Hocam şöyle düşün o zaman benzin fiyatı yarıya düşse litre başına fiyat düşceği için araban 4 kat daha az yakıcak ? Bu fiyatla 2 kat daha az yaksa bile benzin pahalı oldupu için yinede cebinden daha fazla para çıkıyor ? 

Yorum bağlantısı
Caner Bilir

benzinin 5.27 olmasıyla rahat 45-50 kurusu vuruyor ben az yaktıgına inanmıyorum ama eski araba oldugundan yadırgamamak lazım ugraşsanızda pek düşcegini sanmıyorum kitapcıgında 8 in üstü yazan araba 9 yakar zaten . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 20.09.2017 at 13:12, Ali Gök yazdı:

aynı km için cebimden çıkan para tam 2 katı ise bana göre çok yakan araba vardır. 

Türkiyede yaşıyorum ve yaşamaya devam edeceğim gibi görünüyor bu gerçeklik değişmediği sürece arabanın çok yakmadığı yakıtın pahalı olduğu mantığı bana göre tamamen hatalı bir mantık

Ali bey,

Mantığınız yanlış maalesef. Şöyle ki:

Bir araba 100km'de 10LT yakıt yakıyor ama yakıt 1TL iken, bu araba az yakıyor olursa, Yakıt 5TL'ye çıktığında araba çok mu yakıyor olacak?

Sizin dediğiniz, arabanın işletme maaliyeti artıyor. Ancak aracın yakışı hep aynı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozan Dural

https://www.carsforsale.com/vehicle/details/35036045

Şu örneğe dikkat çekmek istiyorum. İlandaki araç ortalama 20 lt benzin yaksa, ama benzinin litresi 1 tl olsa. Az mı yakıyor olacak, çok mu ? İlaveten bu aracı almaya çalışırken bir asgari ücretten azcık daha fazla ödemek yeterli olsa, vergi ıvır zıvır da olmasa. Nasıl olurdu  ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Sani hocam Ozan hocam anlatmaya çalıştığım şeyi yalın bir biçimde anlattığınız için teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...