İçeriğe Yönlendir

Ka - Araç Tavsiyesi

Mustafa Şimşek

Recommended Posts

Mustafa Şimşek
(düzenlendi)

Merhabalar

Ford ka araç arayisindayiz

hangi paket almamız gerekir?

Nelere dikkat etmek lazım.

Teşekkürler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yılı paketi belli zaman sonrası önemsiz. km lere aldanmayın, sahibi ile çay için, ford ehil ustada ekspertiz yaptırın (compulu boya ölçende değil)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Klimali ilk bakacaklariniz olsun. Baska da donanımı yok zaten. Abs ve ikinci airbag li bulursaniz ne ala.
Ka almak uzmanlik ister. Yoksa siz uzman olursunuz. Ustaniz bu araclardan anlıyorsa alin derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

collection serisi bulursanız iyidir biraz daha. ama söylendiği gibi çok farketmez.

şu an artık farketmez yani.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

hangi yılda

tüpraş özelleşmemişti

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Anladım. Üretimi en son 10 yılı aşmış bir aracın kronik sorununa baktırın demekte ben iyi niyet sezmiyorum. Ha Koray ile tanışmamış olmamın etkisi var mı hayır. Diğer Ford araçlarda da ki hepsi üretimi çoktan bitmiş araçlar, kronik sorunlar vs cümleleri duyuyorum. Bu beni rahatsız ediyor. Bunları arka bahçede gizli saklı konuştuktan sonra burada yazmak yerine, aklımdakini direk muhatabım olan kişiye söylemem daha doğru olacaktır. Ve eminim ki cevap verilecek, bende ona göre yanlış pencereden bakıyor isem bakışımı değiştireceğim, yada yanlış pencereden bakanlar bakışlarını değiştirecek.

Bir telefon markasındaki rezillikleri yazarken tepki alınıyor ise, bunda da aynı tepki verilmeli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

KA en son hangi yılda imal edildi?

Eski kasası 2002'de bitti. Sonra kasa değişti, 2009'a kadar TR'ye gelmedi. 2009'dan itibaren 2014'e kasa değişene kadar yine satıldı TR'de, son kasa yine gelmedi.

Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Anladım. Üretimi en son 10 yılı aşmış bir aracın kronik sorununa baktırın demekte ben iyi niyet sezmiyorum. Ha Koray ile tanışmamış olmamın etkisi var mı hayır. Diğer Ford araçlarda da ki hepsi üretimi çoktan bitmiş araçlar, kronik sorunlar vs cümleleri duyuyorum. Bu beni rahatsız ediyor. Bunları arka bahçede gizli saklı konuştuktan sonra burada yazmak yerine, aklımdakini direk muhatabım olan kişiye söylemem daha doğru olacaktır. Ve eminim ki cevap verilecek, bende ona göre yanlış pencereden bakıyor isem bakışımı değiştireceğim, yada yanlış pencereden bakanlar bakışlarını değiştirecek.

Bir telefon markasındaki rezillikleri yazarken tepki alınıyor ise, bunda da aynı tepki verilmeli.

KA'yı çok severim, bunu forumdaki  herkes bilir. Kronik sorunları var mı, evet var. Ancak bunlar düzeltilemeyecek şeyler değil. Sadece arıza olduğunda belli başlı şeyler "bozulabildiği" için -malum KENT motor var üstünde, Anadol'un son enjeksiyonlu versiyonu- adı çıkmış 9'a inmez 8'e.

Bir hız sensörü mesela Focus 1 ve Fiesta 2002 kasaların hepsinde sorun.

Bir rölanti valfi, Mondeo 2, Focus 1'lerin hepsinde sorun.

Yani bu aracın verdiği sorunların tamamını tüm Ford'lar veriyor. BAktığınızda her modelde kronik sorun mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Eski kasası 2002'de bitti. Sonra kasa değişti, 2009'a kadar TR'ye gelmedi. 2009'dan itibaren 2014'e kasa değişene kadar yine satıldı TR'de, son kasa yine gelmedi.

KA'yı çok severim, bunu forumdaki  herkes bilir. Kronik sorunları var mı, evet var. Ancak bunlar düzeltilemeyecek şeyler değil. Sadece arıza olduğunda belli başlı şeyler "bozulabildiği" için -malum KENT motor var üstünde, Anadol'un son enjeksiyonlu versiyonu- adı çıkmış 9'a inmez 8'e.

Bir hız sensörü mesela Focus 1 ve Fiesta 2002 kasaların hepsinde sorun.

Bir rölanti valfi, Mondeo 2, Focus 1'lerin hepsinde sorun.

Yani bu aracın verdiği sorunların tamamını tüm Ford'lar veriyor. BAktığınızda her modelde kronik sorun mevcut.

Direk kronik sorunları olarak dalınca alma sevdalısı iki adım kenara kaçar. Dense ki, bunlar bunlar kontrol edilsin, şuralara baktırın tamam.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Direk kronik sorunları olarak dalınca alma sevdalısı iki adım kenara kaçar. Dense ki, bunlar bunlar kontrol edilsin, şuralara baktırın tamam.

Katılıyorum. Eksik bilgi, bilgisizlikten daha tehlikelidir yani ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Cevaplar için Tesekkurler. Takipteyim

Peki önerebileceginiz bir ilan varmı?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Aldim diye demiyorum hic arastirmadan aldim bence Türkiye'de ki en temizini aldim 2 defa f1 pistinde gazladi tik demedi Mercedes imle korkarim girip gazlamaya tanidiktan bakimlisini almaya bakin gerisi kolay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ailede toplam 5 tane Ford var ikisi bende. 10 yıl 250 bin km dir Focus kullanıyorum Mk 1 serisi 2 serisi 3 serisi dizel lpg/benzinli olmak üzere hiçbirisinde kronik diye tabir edilen veya yaygın görülen bir sorunla karşılaşmadım. Burdan kasıt bakımlı elden geçmiş ehil Ford ustası tarafından değişmesi gerekenlerin yapılmış olduğu bir araç olmasıdır ki kimse yeni araç aldığında öngörülebilecek bir nedenden dolayı masraf açsın istemez. Misal kalorifer musluğu değişmiş mi en basit örnek. Bu arada ne zaman Fordu eleştirsem hiç sevmediğim vw markası dsg vs kötüleniyor bu da manidar bence. Arka bahçe nedir ne değildir hiç bilmem. Şayet rahatsız oluyorsanız eyvallah yorum yapıp yazmam olur biter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kisa omurlu kalorifer muslugu, kalorifer rezistans sorunu, rolanti valfi sorunu, vss sorunu.

10 yıllık bir kullanımda bozulmasına teknikte kronik denmez. rölanti ve vss arızasına giden arızalrın %90 nı da hatalı teşhistir. temizlik ile kurtaracağına günlük kira çıkarmak için değiştim diyen çoktur.

Yorum bağlantısı
Caner Bilir
(düzenlendi)

arabanın en büyük sorunu kaç bin kmde oldugunu bilmiyorsun bende 150 bindedir diye aldım ama belki de 250 bindedir veya daha fazla orasını ogrenmen imkansıza yakın , genel arabaya bakarken yagında suyunda azalma oluyor mu diye sorulmalı hatta bakmak lazım gelen arabada bunlar normal seviyede mi diye içinde arka koltuklarında oturdugun yerle sırtının yaslandıgı yerin kumasının arası acıksa cok pislik oluyor arabayı temizlesende kirlenir hep , aynaları elle aşagı yukarı oynamamalı sayet öyleyse yolda giderken ayna yeri göstermeye baslıyo düşüyo aynalar sabit icerden yukarı asagı ayarlanmalı olmalı , ısıtma sıcak konumdayken fan açık olmasa bile iceriye sıcak hava veriyor mu baksan iyi olur tabi sürmek lazım biraz anlamak için ; onun dışında lastikleride iyise keyifli ,birde cok fazla sert fren yaparsan sıkıntı malum abs yok acayip kayıyor

tarihinde Caner Bilir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

En boş paketi alıp doldurun :) Ben öyle yaptım :) Bir de hayatınız bu arabaya baglı gibi düşünerek almayın arızadır yapılır :)ee380f384520ce7ec918cc1b8ebbc282.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...