İçeriğe Yönlendir

Tata Telcoline 4x2 Nasıl Bir Araba?

Ümit Kaan

Recommended Posts

Ümit Kaan

Tata Telcoline 4x2 hakkında yorumlarınızı rica ediyorum, çok arıza yaparmı ? parçaları bulunur mu ? v.b.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Parasına göre işini yapan bir araç.

Parçada sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum, başka markaların hatta kamyon parçasını bile uyduruyorlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

dönüş çapı geniş, binekten sonra kesinlikle anormal gelecektir, bakımsızsa uğraştırabiliyor, bizimki böyleydi başta. antalya merkezde parça sıkıntısı yoktu, bizim ilçede vardı tabi de olur o kadar. babam bi çılgınlıkla almıştı hayır dememe rağmen benden habersiz, bayağı bakımsız olunca başta uğraştırmıştı dediğim gibi ama bana sattırana kadar keyifleri yerindeydi sonrasında peder beyin de arabanın da. motor falan yapılmamıştı, öyle söyleyeyim. 40-50 km toroslara, yaylaya çıkıyor hararetsiz, çıkmışlar yani dediğine göre 2-3 kişi bi kere. hantal da olsa eğlenceli araç hafif arazide, çamurda vs, tabi gündelik kullanılmayacaksa. şehir içinde o kadar hantal gelmiyordu, belki lastiklerin çapı ve tabanı eksi yönde değiştirildiğindendir. şehirler arası gidiyordu,  basılabiliyordu da. benim araba sanayide diye bi kez 45 km alanya'ya gitmiştim, 120 km süratler vs, gidiyordu yani. yakıt hiç ölçülmedi, siz sormadan söyleyeyim. tahminim 40 kr civarı olur şu an, klimayla kullanılırsa; çok büyük ağırlık şehir içi ve hafif arazi olmak üzere, ufak apaçilikler vs. oem merkezi kilidi bela olabilir, değişmişi iyidir. kabini basitti ama kol dayanağına uygun yer var, hoş oluyor takınca. sürekli kullanılan tek araç olarak zorlayabilir ama ikinci araç olarak zevkliydi bana göre, sıkıldıkça bi şeyler yapardım hiç binmediğimi düşünsek bile. en son gösterge aydınlatma rengini değiştirmiştim yapacak ıvır-zıvır bi şey kalmayınca. :voltron:  orijinal olduklarını düşündüğüm jvc kasetçaları ve iki hoparlörü iyiydi, tar tar kamyon gibi hissettirmiyordu ses de olunca. teybi değiştirince yetmişti o hoparlörler. şu an tek kabin strada var, çok kötü mesela bu konuda. 

bu 2007 model 220 km civarındaydı bu arada. satarken keyfi olanlar dahil masrafını karşılamıştı satışta biraz beklese de ki sitede ne hikmetse 150 binin üzerinde araç yoktu neredeyse ben satarken, neredeyse iki yıl önce. 

aklıma ilk anda bunlar geldi, ortaya karışık yazdım ama önemli bi şey hatırlarsam yazarım gene. 

QpMWgr.jpgd7b0qQ.jpgbLbY4n.jpgXE4JYO.jpg

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Biraz duygusal bir yaklaşım var galiba biraz eksilerden bahsetmek lazım :)

Bazı komik problemleri vardır;

Depo yarım ve altındaysa rampa aşağı ışık yanabilir, hatta stop dahi edebiliyor bazen. Sanırım depoda dalgakıran yok.

Bir tarafa normal döner, diğer tarafa sanki direksiyonu yarım çevirmiş kadar döner. Sağa mı sola mı iyi döneceğini ayarlatayabiliyorsunuz :)

80 km/sa hızı geçtiğinizde aşırı bir motor gürültüsü ve fazla yakıt tüketimi gözlenir.

Silecekleri toroslardaki gibi çalışır.

Orijinal vites topuzu w124-w201 kasa mercedeslere çok benzerdir, en beğendiğim yeridir.

Mekanik kilit olduğundan arazi kabiliyeti iyidir. 

Bu arada sıfırlığından jvc teyp ile geliyor, bunlarınki kasetçalar xenonların da mp3lü jvc :)

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

valla hiç denk gelmedi bana depo olayı, bilemem. direksiyona direkt anormal dedim ama hiç dikkat etmemiştim taraflar arası fark varsa da. arazi yeteneğine bi şey diyemem, pek bilgim yok bu konuda, diyorsanız doğrudur ama apaçiliğe yetiyordu lazım olunca, eğlendiriyordu :hohoho:silecek lastiklerini de başta değiştirmiştim bosch veya valeo'ydu herhalde, bundan mıdır bilmem dezavantajı varsa bile gözüme batmadı hiç, anormal bi şey hatırlamıyorum. vites topuzunu da değiştirmiştim ben sıkıntıdan :D çakmaklık yeri de güzeldi, onu bile değiştirmiştim. ışıklı takınca ortaya renk gelmişti 

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Akif Erkul
(düzenlendi)

Ben hala kullanıyorum. 7,5 litre mazotla 100km yol gidiyor. (Ucuz mazotla yalnız. Pahalı mazotu su gibi içer) 3000 devirde 80km hız yapar. 120 yı görmek için 5000 deviri görmen lazım. Ben denedim ve gördüm. Araba şu an sanayide, çıkma şanzıman arıyorum :)

Şanzıman değişmişken farklı şanzıman takıp 2500 devir de 90km hız yapabilsem süper olur da, acaba hangi arabanın şanzımanı uyar...

tarihinde Akif Erkul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Bu arabayı yakın zamanda kullanan varmı.ucuz yollu pikap lazım bana

motoru şanzımanı va sorunlu mu yoksa iyimi bilen eden tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

eski bir toyota al.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi akıl almicak paralar istiyorlar
85 modeline 30 diyor adam

Dün biri 2000 model torosa 30 bin diyordu. 45 bin km’de imiş.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dün biri 2000 model torosa 30 bin diyordu. 45 bin km’de imiş.

Ben libertyi bedava satıyorum anlaşılan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...