İçeriğe Yönlendir

2017 Ford Fiesta'yı inceledim

Onur_Aydın

Recommended Posts

Onur_Aydın

Bugün Yeni Ford Fiesta'yı test ettim,

Öncelikle araç dıştan çok etkileyici duruyor üzerinde 17 inç jantlarıyla tasarım bir bütün şeklinde gayet güzel duruyor.

İç kısımda ise kokpit kısmını beğendim bir önceki fiesta'nın ilk çıktığındaki yarattığı etki yok ama fena değil tabi ki gösterge tablosunu çok beğendim bir öncekinden ve birçok araca göre daha güzel ve sade olmuş iç kısımda tek beğenmediğim yer kapı kartonları oldu o kısım çok kalitesiz geldi yani sert plastik yakışmamış bu tasarıma, arka taraf genişlik konusunda fena değil, iki parçalı ön taraftaki açılan cam tavanlar aracı baya ferahlatmış ve estetik olarak da çok güzel duruyor.

MÜZİK SİSTEMİ B&O,------- EFSANE

motor, şanzıman , yakıt tüketimi ve sürüş özelliklerinden bahsetmek gerekirse

Motor 1.0 Ecoboost A/T benzinli 

motor verimlilik açısından gayet başarılı çok yüksek patlamalar beklemiyorsanız tatmin edici bir güce sahip,

3 silindirli motor güzelde bir homurtusu var ama yalıtımı eskisine göre biraz arttırmışlar buda o homurtuyu çok fazla duymayı etkiliyor camlar kapalıyken 

şanzıman konusunda tek eleştirim gaz tepkilerine biraz geç cevap veriyor ama bu motor haciminden kaynaklıda olabilir.

yakıt tüketimine gelecek olursam kullandığım süre boyunca gazladım ara ara sakin kullandım ortalama 7.6 civarındaydı tabi buda tamamen sizin elinizde daha düşük kullanmak mümkün tutumluluk potansiyeli var motorun, sürüş anlamında bu sınıfta başka bir araçta bulamıyacağınız kadar iyi 17 inç jantlar aracı biraz yerden yüksek tutuyor ama dinamikliğinden hiç bir şey kaybettirmemiş, direksiyon tepkileri geçmişine bir gönderme olmuş hiç fena değildi,

3 silindirli motorlar hakkında tereddütleriniz var ise Ford'un bu motoru ödüllü bir teknolojiye sahip, ben de test etmek için klima açık bir şekilde yayla yoluna doğru çıktım çekişten kayıp yaşamadım gayet canlı bir motoru var.

Sonuca gelecek olursam aracı beğendim tavsiye edebileceğim bir araç, Test etmenize değecek bir araç.

Benim fikrim; Bu sınıfta yine en iyi seçenek Fiesta olacak gibi görünüyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Yeni polo ile yeni fiesta'yı karşılaştırabileceğin bir video çekebilirsen efsane olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Polo daha iyi olmuş bu sefer iç mekan ve bagaj çok geniş.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Güneş

özellikle arka tasarımını çok başarılı buldum ben de. donanım seçenekleri ve arka tasarımı ile c segmentine göz kırpmış gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
16 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

Yeni polo ile yeni fiesta'yı karşılaştırabileceğin bir video çekebilirsen efsane olur.

aynen güzel bir karşılaştırma olur, hayırlısı diyelim şimdilik.. :)

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Yeni Polo'da önceki kasaya göre aks  ve dingil mesafeleri artırılmış gerçek anlamda araç genişlemiş. Fiesta'yı bu yapılmayıp aracın arkasına iri stoplar konularak büyüklük hissi verilmiş bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
12 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Polo daha iyi olmuş bu sefer iç mekan ve bagaj çok geniş.  

Poloyu kendim test etmedim kullanıp yorumlamak daha doğru olur, tasarım konusu kişiden kişiye değişiyor tabiki fiestayı canlı gördünüzmü bilmiyorum ama tasarım konusunda birdaha inceleyin derim :good1::)

13 dakika önce, Fatih Güneş yazdı:

özellikle arka tasarımını çok başarılı buldum ben de. donanım seçenekleri ve arka tasarımı ile c segmentine göz kırpmış gibi. 

Arka stoplara ilk başta ön yargıyla yaklaştım ama canlı görünce :good1:  ama yinede ön kısım olayı bitiriyor bence :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

polo artık c segment gibi olmuş . Fiesta aşağı yukarı aynı eski kasa ile. 

Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

polo artık c segment gibi olmuş . Fiesta aşağı yukarı aynı eski kasa ile. 

Abi poloyu canlı görmedim görsellerden gördüğümle yorumlamak çok doğru olmaz, ama genel anlamda yorumlarsak ben poloyu  yeni çıkan ibizaya benzettim yada ibiza poloya benzemiş de diyebiliriz.  bir öncekinin üstüne polo çok fazla birşey koymamış gibi ön farlar  ve arka stopların formları aynı fiesta cephesinde ön farlar ince ve uzundu şimdi daha geniş ve kısa olmuş arka stoplar öncekinde dik bir formdaydı şuan tamamen farklı yatay formda.... Polo'da ki tek değişim ve güzel bulduğum iç kısım biraz daha hareketli olmuş sonunda.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

bayide görün çok güzel tipi var. Fakat yan hava yastığı falan yok galiba . 

Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
24 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

bayide görün çok güzel tipi var. Fakat yan hava yastığı falan yok galiba . 

Test ettiğimde onunda yorumlarını paylaşacam. Bu sıkıntı pololarda hep var ama bu distribütörün hatası bizlere bu şekilde getiriyorlar sonrada kaza testlerinden 5 yıldız aldı diye algı yönetmeye çalışıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Ziyangül

Fiesta'nın en dolu halinde bile hız sabitleyici yok... Bayilere gidip bakabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yeni Fiestayı fuarda gördüm ve şu algı oluştu bende ;

yumurta topuk ayakkabı erkek ile ilgili görsel sonucu

Burun kısmını aşırı uzatmışlar arka zaten yumurta doğal olarak böyle birşey çıkmış ortaya :D 

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
32 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Burun kısmını aşırı uzatmışlar arka zaten yumurta doğal olarak böyle birşey çıkmış ortaya :D 

Bu nasıl bir benzetmedir :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Daha göremedik ama bence her ikiside level atlamış, ilk görüşte polo nun ön görünüşü hoşuma gitmedi, ön tasarım far grubu daha büyük abilerininkinin havasında, bu araca biraz ağır gelmiş, biraz daha hareketli olmasını tercih ederdim, ciddi kalmış, bu ufaklığın daha canlı hareketli bir ön yüze sahip olmasını istedim, olmamış, önden aracı daha yaşlı göstermiş, onun dışında her ikisininde güzel yanları var, fiesta arkadan daha güzel gibi, en boy kısmına bakmadım ama ilk görüş böyle bende, bu arada kesinlikle ve kesinlikle en doluları olacak, özellik değilde görüntü olarak en cafcaflısı, yoksa her ikiside fazla bir etki bırakmadı bende, alacak olsam, olacaksa en dolusu olmalı yada hiç..... adaptif cruise yoksa direk elerim zaten, hangisi olduğu farketmez...

neyseki artık bu sınıfa bakmıyorum, o nedenle  rahatım, alacak olan düşünsün artık :tongue:

birde seat meselesi var tebii... suvuda varmış, videoda ibizada arona var...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Yeni Fiestayı fuarda gördüm ve şu algı oluştu bende ;

burnunu az küt yap al sana polo yalnız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
22 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

Polo 2018 de silip süpürecek piyasayı.

para kaldımı millette, kalmıştır, kirli çıkıyızdır biz, hiç düşünmeyiz birlikte hareket edip hak neyse onun gerçekleşmesini, basar alırız parayı, geniş düşünmeyiz kimseyi düşünmeyiz....

haklısın kardeş...

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

para kaldımı millette, kalmıştır, kirli çıkıyızdır biz, hiç düşünmeyiz birlikte hareket edip hak neyse onun gerçekleşmesini, basar alırız parayı, geniş düşünmeyiz kimseyi düşünmeyiz....

haklısın kardeş...

Ahhh hocam Ahhh ben yerimde sayıyorum 2006 focusumla takılıyorum. Eskiden 10 yaşında arabaya yeni derlerdi. ? Bazen bayilere gidiyorum sıfır araç kokusu nasıl birşey diye.:D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
19 dakika önce, Yücel Meta yazdı:

Ahhh hocam Ahhh ben yerimde sayıyorum 2006 focusumla takılıyorum. Eskiden 10 yaşında arabaya yeni derlerdi. ? Bazen bayilere gidiyorum sıfır araç kokusu nasıl birşey diye.:D

vallahi ben pek etkilenmiyorum yeni araçtan, kendi aracım sıfırdan daha temiz olunca :D zaten hepsi aynı gibi oldu artık, zevk yok, hem o koku zararlıdır koklama sakın :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
9 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

vallahi ben pek etkilenmiyorum yeni araçtan, kendi aracım sıfırdan daha temiz olunca :D zaten hepsi aynı gibi oldu artık, zevk yok, hem o koku zararlıdır koklama sakın :biggrin:

:bravo:2007 ESP'li Jatco mondeo'm olsun başkada Araba namına bişey istemem .Allah inşallah nasip eder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yeni Ibizayı hafife almayın.Asıl silip süpürecek varsa o araçtır bence :) 1.2 tsi style paket 64 bin lira fiyatı vardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Yeni Ibizayı hafife almayın.Asıl silip süpürecek varsa o araçtır bence :) 1.2 tsi style paket 64 bin lira fiyatı vardı.

:good1: bence polodan dahada tipli....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Olmuş bu dediğim bir araç. Önce ki kasa hem kalitesiz hem de tipsiz duruyordu. Bu sefer kalite hissi gelmiş ambians aydınlatmaya kadar koymuş adamlar. Hiç macera aramaya gerek yok b sınıf araç düşünenler için :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...