İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Enron u bilir misinz? sonra bitkoynu konuşalım?

çok kızanı olur bunun hocam

1 lootu 80/100 dolar olan bir anda 1 dolar olan şirket değil mi abi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

üretmeden karşılığını koymadan para oluşturulamaz.

hisse senedi gibi. değerli çünkü talep var. talep yok ise değeri bina değeridir. (baz).

binaları 500 milyon tutan facebook 80 milyar misal değeri var. 79.5 gerçek dışı. onun gibi. batarsa ancak 500 milyon gerçektir.

bitcoinde o 500 de yok.

Mehmet hocam ;

ilk çıktığında 1 cent civarında fiyatı olan bir sanal para şuan 5700 dolar civarında seyrediyor .

2140 yılına kadar madenciliği yapılacağı söyleniyor neye dayanarak söyleniyor orasını bilemiyorum.

Her işte risk vardır 2/3 sene önce 300-400 civarında fiyatı vardı yakın tarih olarak konuşalım , arz ve talep var 3 sende 5000 dolar artış göstermiş .

Sizce bu risk alınmaz mı 5 sene sonra 1 bitcoin 30k dolar olsa dolar 7 lira olsa 210bin lira yapar , sizce suan 5700 dolar yatırıp (21bin tl) 5 sene sonra 210 tl kazandırabilecek bir sistem var mı ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

niye aynı hızla artsın ki?

para nedir onu düşünmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

niye aynı hızla artsın ki?

para nedir onu düşünmek lazım.

Abi çıktığından beri zarrarı yok  her yıl katlıyor .

Petrol gibi  düşünüyorum yer altından çıkan petrol arz ve talebe göre fiyatlandırılıyor 

belki 10 dolar 20 dolar 1 varil petrolü çıkarma değeri kaça satılıyor 100 dolar misalen 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
52 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

üretmeden karşılığını koymadan para oluşturulamaz.

hisse senedi gibi. değerli çünkü talep var. talep yok ise değeri bina değeridir. (baz).

binaları 500 milyon tutan facebook 80 milyar misal değeri var. 79.5 gerçek dışı. onun gibi. batarsa ancak 500 milyon gerçektir.

bitcoinde o 500 de yok.

Facebook şu an kendini satsa 80milyar$'ı cebe koyabiliyor. Binasını da hediye eder sanırım :)

Bitcoin'de de elinizde varsa, şu an para ediyor. Ayrıca istatiski olarak düşüşü nadir ve düştüğünde de 10dan 1'e inmiyor bi anda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bu mining işi ile ufaktan ufaktan ben de ilgileniyorum. Ama öyle yurtdışından ekipman getirecek evde bakımını yapacak vs imkanım yok. Araştırırken cloud mining yapan ve düzenli ödemeler yapan sistemlerin varlığını keşfettim. Bir tanesinden 60 dolarlık hesap açtım (gözden çıkardığım para) Ödediğiniz miktar kadar kazma (mining) gücü elde ediyorsunuz. 60 dolar ile şu anda günde bakım masrafları dahil 0.00005038 BTC kazıyorum. Güncel kurda 7-8 ayda verdiğimi amorti etmiş oluyorum. Kalanı kar olacak inşallah. Ödeme alan tanıdıklar var.

Detaylı soracak olursanız bildiğim kadarı ile cevaplayabilirim.

Bahsettiğim sistem HashFlare.

Referansım ile üye olmak isterseniz: https://hashflare.io/r/575E142C

Referanssız üye olurum derseniz: https://hashflare.io

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

piramit

8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Facebook şu an kendini satsa 80milyar$'ı cebe koyabiliyor. Binasını da hediye eder sanırım :)

Bitcoin'de de elinizde varsa, şu an para ediyor. Ayrıca istatiski olarak düşüşü nadir ve düştüğünde de 10dan 1'e inmiyor bi anda.

para etmiyor demedim ki? Açıkladım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
16 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

piramit

para etmiyor demedim ki? Açıkladım.

Bende para etmiyor dedin demedim hocam. Diyorum ki, şu an reel bir değeri var. Şu an değerlendirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
7 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Bu mining işi ile ufaktan ufaktan ben de ilgileniyorum. Ama öyle yurtdışından ekipman getirecek evde bakımını yapacak vs imkanım yok. Araştırırken cloud mining yapan ve düzenli ödemeler yapan sistemlerin varlığını keşfettim. Bir tanesinden 60 dolarlık hesap açtım (gözden çıkardığım para) Ödediğiniz miktar kadar kazma (mining) gücü elde ediyorsunuz. 60 dolar ile şu anda günde bakım masrafları dahil 0.00005038 BTC kazıyorum. Güncel kurda 7-8 ayda verdiğimi amorti etmiş oluyorum. Kalanı kar olacak inşallah. Ödeme alan tanıdıklar var.

Detaylı soracak olursanız bildiğim kadarı ile cevaplayabilirim.

Bahsettiğim sistem HashFlare.

Referansım ile üye olmak isterseniz: https://hashflare.io/r/575E142C

Referanssız üye olurum derseniz: https://hashflare.io

Refli linlkle üye oldum, bende uzun zamandır bitcoin e bakayım nedir ne değildir die cesaret edememiştim ki bazı ülkelerin de bitcoini iptal etmesi vs hala beni endişelendiriyor ama sanal para olayı bence mutlaka bitcoin ile olmasa da oluşturulacak.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
9 saat önce, Emre Demir yazdı:

Cavit Hocam ; 2 bitcoin kazanıyor bir senede  ortalama makinalar şuan ki kura göre 2,5 ayda amorti ediyor görünüyor.

Sizin dediğiniz dogrudur.  Makineleri pahalıya alan arkadaşlar var. Bir ara ekran kartı bulamıyoruz diye sıkıntı ediyorlardı. Makineyi erken alan kazandı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üç kere okudum konuyu. Tek satır anladım ise ne olayım

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
43 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

Refli linlkle üye oldum, bende uzun zamandır bitcoin e bakayım nedir ne değildir die cesaret edememiştim ki bazı ülkelerin de bitcoini iptal etmesi vs hala beni endişelendiriyor ama sanal para olayı bence mutlaka bitcoin ile olmasa da oluşturulacak.

Mesut hocam 2 gündür bulut madencilikte kazma işlemi devam ediyor. 2 gün sonunda hesaptaki para bu. 60 dolar ile başladığımı söylemek istiyorum (gözden çıkardığım para. Geri gelmeyecek diye bakıyorum. Bu işler belli olmaz.)

nJJk8M.png

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Üç kere okudum konuyu. Tek satır anladım ise ne olayım
King ben sen gelir konuya noktayı koyarsın diye bekliyordum [emoji819]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Mesut hocam 2 gündür bulut madencilikte kazma işlemi devam ediyor. 2 gün sonunda hesaptaki para bu. 60 dolar ile başladığımı söylemek istiyorum (gözden çıkardığım para. Geri gelmeyecek diye bakıyorum. Bu işler belli olmaz.)

nJJk8M.png

Siz sanırım mine etmiyorsunuz, borsa gibi oynuyorsunuz. Bu işin kazancı mine edebilmekte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mining ile kasılan bitcoinler değersizdir. Zaten değerli olsa bile zaten maliyetini ancak karşılarlar. Elektrik faturası pc lerin ekran kartı ankart işlemci arızalarını hesapladığınız zaman elde birşey kalmaz. Bitcoin den mining ile değilde doğrıudan alım ile para kazanılır. Ancak şu riskler var kısaca ; aldığınız bitcoinler rakamdan ibaret. Belli bir cüzdan içinde saklanıyor diyebiliriz. Sanal bir ortamda.. İşte bu sanal ortamların güvenliği yok. Yani siz bugün bitcoine misal 100 bin tl bağladınız alım yaptınız diyelim.. Yarın hesabınızda bakiyeniz 0 görülürse bunun sigortası güvencesi yok. Hackerların en sevdiği iş bitcoin cüzdanlarını boşaltmak. Çok riskli fiziki hiç bir şey yok. Devlet garantisini bırakın bu tip çalınma durumunda polise gitseniz yasal olmadığı için hiç bir şey yapılamıyor. Ha bu riskleri göze alna varsa para kazanır. 1 koyar 3 alır kısa zamanda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
46 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Siz sanırım mine etmiyorsunuz, borsa gibi oynuyorsunuz. Bu işin kazancı mine edebilmekte.

Sani Hocam mine ediyorum. Kiraladığım makinelerin şu andaki kazma gücü 0,4 TH/s kadar. Bu kazma kapasitesi kadar belirlediğim 3 havuzda kazma işlemi yapıyorum. Havuzun kazılan kısmı ne kadar az ise kazanç o kadar fazla oluyor. UTC 00:00 satinde gün içerisinde kazdığım miktar yönetim panelime yansıyor. Şu aşamada 7 ayda verdiğim parayı çıkartıp kara geçiyorum. Tabi bu hesabı BTC 22bin TL civarı iken yaptım. Eğer kur artarsa amortisman süresi düşecektir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Son 24 saat içinde 1 bitcoin alıp şimdi bozdursanız 1025 ₺ kazanmıştınız.

İlk değer 21.205

son değer 22.190

an itibariyle

1 günde 1000₺ ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
19 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Son 24 saat içinde 1 bitcoin alıp şimdi bozdursanız 1025 ₺ kazanmıştınız.

İlk değer 21.205

son değer 22.190

an itibariyle

1 günde 1000₺ ?

O kadar param olsa borsadan daha fazla kazanırdım :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Emrah Altun yazdı:

Sani Hocam mine ediyorum. Kiraladığım makinelerin şu andaki kazma gücü 0,4 TH/s kadar. Bu kazma kapasitesi kadar belirlediğim 3 havuzda kazma işlemi yapıyorum. Havuzun kazılan kısmı ne kadar az ise kazanç o kadar fazla oluyor. UTC 00:00 satinde gün içerisinde kazdığım miktar yönetim panelime yansıyor. Şu aşamada 7 ayda verdiğim parayı çıkartıp kara geçiyorum. Tabi bu hesabı BTC 22bin TL civarı iken yaptım. Eğer kur artarsa amortisman süresi düşecektir.

Ekran borsa gibi gelmişti bana. Güzelmiş. Kiralama yerine makine satın alamıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Ekran borsa gibi gelmişti bana. Güzelmiş. Kiralama yerine makine satın alamıyor musunuz?
13 binlik bir makine ayda 750 TL civarı gelir getiriyor. Bu yeni bilgi..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Emrah Altun yazdı:

Üretilen nedir burda? Fikir amacıyla soruyorum. Domates?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bende çok sordum bu soruyu halen daha anlamış değilim. Arkadaşlar etherium kazıyorlar. Saçma geldi bana da fakat bankaya yatan paraları gördüm.
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
14 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Mehmet hocam geleneksel olarak elimizde canlı kanlı bir şey görmek istiyor insan. Bu noktada hak veriyorum size. Fakat burda talep olan bir şeyi dijital olarak şifrelenmiş havuzlardan çözüp bulmaya çalışma mantığı var. Bulunan şeyin karşılığındaysa kullandığınız ekipmanı feda ediyorsunuz. Mesela btc kazan bir ekran kartı bir zaman sonra çöp oluyor yanıyor. Bu işin dijital dünyadaki karşılığı da bu. (para=merkez bankasındaki altın mantığı) Fakat bence burdaki anahtar nokta talep olması. Talep çok ve arz az ise otomatik olarak o şey domates olsun isterse paçavra olsun değerleniyor. Spekülatif veya değil fark etmez şu anda su akarken testiyi doldurma mantığında herkes.

Bir gün patlar mı bu iş neden olmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...