İçeriğe Yönlendir

Opel Insignia Stop Etme Sorunu

Selim Köse

Recommended Posts

Selim Köse
17 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
21 dakika önce, Selim Köse yazdı:
Mehmet abi bizim durum şu " usta çok ama usta yok " burda yazılan herşeyi gösterdim ustaya. Bunları göstermedin mi sanayide bu ölçümü yapmadan hiçbişey yapamam zaten dedi. 
Tork kesinlikle aşırı düşüyo zaten abi ama bu arıza soğuk motorda stop etmeye de sebep olabiliyor mu ?

Sicak motorda mi daha verimli yanma olur soguk motorda mi? Bunun cevabini dusunursek sorunuzun cevabini da vermis oluruz.

Teşekkür ederim. Bu sübaplara torna işlemi sonucu düzelir diye düşünüyor usta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
25 dakika önce, Selim Köse yazdı:

Tork kesinlikle aşırı düşüyo zaten abi ama bu arıza soğuk motorda stop etmeye de sebep olabiliyor mu ?

Olur tabi. Kompresyon oluşmaz ise motor bir sonraki zamana geçemez.. 

2 dakika önce, Selim Köse yazdı:

Teşekkür ederim. Bu sübaplara torna işlemi sonucu düzelir diye düşünüyor usta.

Sorun kurum ise, temizlenince düzelebilir.. Ancak sorun aşınma ve yıpranma ise düzelmez, değişim gerekir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim onerim su olur. Madem motor acilacak supap arizasi kesin ise torna isi yerine supap degisimi yaptirin. Celik supap taktirin lpg olayindan dolayi artik basiniz agrimaz.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben de Metin'e katılıyorum. Bir kere masraf yapıp yenilemek en iyisi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Olur tabi. Kompresyon oluşmaz ise motor bir sonraki zamana geçemez.. 

Sorun kurum ise, temizlenince düzelebilir.. Ancak sorun aşınma ve yıpranma ise düzelmez, değişim gerekir. 

Bence oluşmuş kurumlar yeni takılan lpg ile temizlenmeye başladı ve subapların hatalarını örten kurumlar gittikçe sorunlar başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Köse

Usta değişime gerek yok dedi ama bunu benim araca 1 seneden fazla binmeyeceğimi bildiği için söyledi. Masraf açısından daha düşük olduğu için böyle yaptı sanırım. Benimde aklıma çelikle değiştirmek geldi hatta netteki fiyatları inceledim. Netteki sübap fiyatı ile ustaların fiyatı arasında dağlar var. Yinede bu arabanın kullanımı ve bundan sonraki süreci istediğim gibi ilerlerse çelik sübap takrırır ve bikaç sene daha binerim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sökünce net görülür herşey.. bi söksünler bakalım. 

Yorum bağlantısı
Selim Köse

Birde şöyle bişey var , araç benzinde iken motorun çalıştığı ritim ve ses sürücü koltuğunda hissedilebiliyor ama gaz da iken motorun sesi ya da çalışma ritmi hiçbir şekilde hissedilmiyor. Açıkçası gazda çalışırken motorun daha rahat ve düzgün çalıştığını düşündürüyor bana. 

Yorum bağlantısı
Selim Köse

Usta aradı yarın öğlen teslim etcem arabayı ama istersen trigeri de değiştirelim dedi.

8 sübap işlem gördü. triger değişimi , bagaj kilit butonu değişti, motor ve koltuk yıkama , bagaj havuzu , insignia kabartmalı paspaslar + işçilik ile şuanki masraf 900 tl. Sabah son testini yapıp arayacak. 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
2 saat önce, Selim Köse yazdı:

Usta aradı yarın öğlen teslim etcem arabayı ama istersen trigeri de değiştirelim dedi.

8 sübap işlem gördü. triger değişimi , bagaj kilit butonu değişti, motor ve koltuk yıkama , bagaj havuzu , insignia kabartmalı paspaslar + işçilik ile şuanki masraf 900 tl. Sabah son testini yapıp arayacak. 

Eğer sorun giderildiyse makul 

Yorum bağlantısı
Selim Köse

Banada çok makul geldi. Usta denedik arabayı sıkıntı yok bilgisayarda da arıza gözükmüyor sabah tekrar denicem ama bi problem çıkacağını sanmıyorum dedi. İnşallah söylediği gibi olur. 

Yorum bağlantısı
Selim Köse

Araç sorunsuz bir şekilde çalışıyor hiçbir sıkıntısı kalmamış. Stop etme problemi yok çekiş çok iyi. 2 gündür aracı gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Eskişehir KMD opel özel servisi Mehmet ali abimizin eline sağlık. 1 günde çıkardı arabayı. İşini bilen para avcısı olmayan ustalar sayesinde derdimiz kalmadı. Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkr ederim. Özellikle mehmet özyürek ve metin akbal abilerim eksik olmayın. Kimsenin başına gelmez inş aynı problem. Gelirsede yapılacak en mantıklı iş sübap değiştirmek. Tabi yanında trigerde değişebiliyo? tekrar herkese teşekkür ederim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...