İçeriğe Yönlendir

Ka - Kısa Hikaye Uzun Nefes

Azad Mirzade

Recommended Posts

Azad Mirzade
(düzenlendi)

Herkese Selam,

Ben, eşim ve iki yaşında ve üç aylık olan kızlarımla beraber artık otobüse binemez olunca hatta ve hatta taksilere de binmekten artık gına gelince (ki taksiye biniyorsunuz aile olarak bet suratlı insanlar, yol bilmeyen taksiciler, geveze taksiciler, bilmiyorum bu aralar taksilerle arama iyice mesafe koydum hiç memnun ayrılmıyorum son zamanlarda taksiden) ayağımızı yerden kessin mantığı ile araba bakmaya başladım. Bütçem hiç yoktu maksimum 15 lik bir şeyler alırım diyordum krediyle. Saxo twingo vs baktım tofaşa hiç girmedim, palio baktım, hatta vuruk bir arabayı alıp tamir ettirip binmek bile aklıma geldi ama toplum baskısı engel oldu, mesela arkada darbe yemiş temiz bi araç vardı 14 bine al tamir et bin git. Motoru vs her şey güzel. 

Nerden esti bilmiyorum bir anda kendimi Ford Ka bakarken buldum, aracı sevdim, yorumları okudukça daha çok sevdim. Sonra bu forumu keşfettim, ne yakar nasıl kaçar kim ne kadar aşık hangi ustalar mahirdir hepsini öğrendim. Ortamlarda Ford Ka alıcam demeye başladım. Sizde iki çocuk var sığamazsınız zor, satamazsın elinde kalır, ya ne ka sı git tofaş al diyenler oldu muhakkak. Ama forumdaki yorumlardan çıkan sonuç şuydu; Ka'ya  ya aşık olursun ya da nefret edersin. İfrat tefrit olayını severim, bu nedenle şansımı denemek istedim, ya aşık olursam?

En son bir ortamda bahsi geçtiğinde KA alacağımı söyledim, aa benim yengemin ablası kullanıyordu KA hatta satmıştı geri almıştı dur  sorayım ona diyen bir yeğenim oldu. Çok bel bağlamadım ama tamam dedim. Akşam oldu sordun mu dedim, unutmuş hemen soruverdi. Cevap geldi, satılık değil ama talep varsa satalım madem, şu fiyattan veririz demişler. Tamam dedim alıyorum. Adamla irtibata geçtim iki gün sonra karabüke bilet aldım, uzun yol tecrübem olmadığı için babamla gittik. Sabahın köründe arabayı aldık döndük. Direksiyonda bahsi geçen kronik sorun varmış, sahibi yaptırmış. Ben de diskleri değiştirdim frenlerde titreme oluyordu o düzeldi. Güzel iki tane de hoparlör taktırdım, kendi hoparlörleri cırtlamış iyice. Çok güzel oldu. Araç 98 model 106 binde 1.3

Şu ana kadar bin km yaptım henüz öyle gezmeye vaktim olmadı açıkçası :) Bu anlattığım hikayenin yani benim canıma tak edip araba araştırmaya başlamam ve kapının önüne KA yı çekmem bir hafta gibi bir vakit aldı.

Şu an hiç bir sorunu yok her şey güzel, sadece dik yokuşlarda pati çekerek kalkabiliyorum ve yan park edemiyorum.

Karabükten dönerken depoyu fulleyip km yi sıfırladım. Yolda tekrar depoyu fulleyip ölçüm yaptığımda 7 litre yaktığını gördüm. Uzun yolda 7 sanki fazla geldi bana.

Üsküdar'da oturduğum için ümraniye sanayide yağ antifiriz ve disk değişimi yaptırdım. Osman ve Fatih ustalara da avrupa yakasını biraz daha çözünce gitmeyi planlıyorum. :)

Sevgiler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güle güle kullanın. Aracınızın yakışıklı fotoğraflarınıda görmek isteriz. :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Allah kaza bela vermesin. Güle güle binin.:nazar:

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

ALLAH hayırlı güzel günler geçirmenizi nasip etsin ford ka nız ile :) :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

Forumda buji için vs bi çok parça kodu paylaştım, mutlaka bakınınız. Bujisi özeldir bu aracın.

Ayrıca yağ için umarım Anadol motoru diyerek 20-50 koymamışlardır, 5-30'dur yağı.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)
2 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Güle güle kullanın. Aracınızın yakışıklı fotoğraflarınıda görmek isteriz. :nazar:

Teşekkür ederim ancak foto koymayı beceremedim :)

2 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Allah kaza bela vermesin. Güle güle binin.:nazar:

Amin, Allah razı olsun :)

1 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

ALLAH hayırlı güzel günler geçirmenizi nasip etsin ford ka nız ile :) :nazar:

Valla duygusal bir bağ kurdum bile kendisiyle, satan arkadaş eğer satacak olursa bize haber versin bile demiş şimdiden :)

1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, hoşgeldiniz.

Hoşbulduk teşekkür ederim.

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun.

Forumda buji için vs bi çok parça kodu paylaştım, mutlaka bakınınız. Bujisi özeldir bu aracın.

Ayrıca yağ için umarım Anadol motoru diyerek 20-50 koymamışlardır, 5-30'dur yağı.

Teşekkür ederim, evet onları inceledim ancak bu ilk arabam, şoförlüğü bile yeni yeni öğreniyorum maslaka gidemeyip babamın ustasına gittik mecburen artık o da ne yaptıysa :)

ilk fırsatta fatih ve osman ustalara gidip aracımı göstermeyi planlıyorum.

Yoksa benim anlayıp takip edebileceğim bir mevzu değil.

20-50 koymuş olsalar zararı olur mu aciliyeti varsa erken gidip yağı değiştirtmeye çalışayım.

https://itstillruns.com/difference-between-530-2050-motor-oil-12064470.html

Hemen bakıverdim linkten, eski araçlara 20-50 öneriyorlar daha çok, yeni araçlarda hasara bile sebep olabilir demiş.

Çok bilemedim ama yine de.

Usta bujileri yeni değişmiş dedi, bujileri numaradan kontrol edebilir miyim kendim acaba, doğru bujiler mi diye, üzerinde kod vs yazıyor mu araçtakilerin :)

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
ek yorum.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bujiyi sökemezsiniz kendiniz bu tecrübenizle. Ustanıza danışın mutlaka.

Sizin aracınız eski araç değildir ama bazı ustalar eski gözü ile bakıp şahin doğan'lara koydukları 20-50 koyuyorlar. Bunu mutlaka öğrenin, 20-50 ise ACİL olarak 5-30 ile değiştirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motoru taş gibidir şanzımanı taş gibidir amortisörde yük yok zor patlar bozulacak da parçası yok, susuz kalsın gider yağmur yağsın gider, ford un pc tasarımdan üretime geçen, ara kil modelsiz ilk modelidir. karakteri vardır, zamane arabası gibi sıradan değildir. hayırlı olsun.

kullanmayanlar dışardan kıskanıp sallayabilir, biz lıştık siz de alışırsınız.

Osman a söyleyin subap ayarı bana yaptığı pist ayarı olsun :f1: az yakar çok kaçsın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hoşgeldiniz. Ka nız hayırlı olsun.
Yeni bir aşk doğuyor gibi.

Forum yardımı bölümünde resim ekleme ile ilgili tarif var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Hayırlı olsun kısımlarından anladığım kadarıyla bir KA almışsınız hayırlı olsun :) Forumda gezinirseniz rahatlıkla birćok bilgi edinirsiniz.Ben öyle yaptım 2 yılı devirdik Ka ile uzun yıllar da devam edeceğim.Doğru seçim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Doğru seçim

bir süredir yeni foto göremiyorum takip te açık?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
bir süredir yeni foto göremiyorum takip te açık?
Kayda değer bir değişiklik olmadı henüz :) Gaza gelmem lazım onceden Erhan bişeyler yapıyordu o rüzgarla yapıyorduk bir örnek daha olmadı gaza gelmem için :)
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

hayırlı uğurlu olsun her konuda elimizden geldiğince yardımcı oluruz :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
20 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sizin aracınız eski araç değildir ama bazı ustalar eski gözü ile bakıp şahin doğan'lara koydukları 20-50 koyuyorlar. Bunu mutlaka öğrenin, 20-50 ise ACİL olarak 5-30 ile değiştirin.

Tamam en kısa zamanda öğrenip ona göre hareket edeceğim, inşallah geç kalmam.

15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

motoru taş gibidir şanzımanı taş gibidir amortisörde yük yok zor patlar bozulacak da parçası yok, susuz kalsın gider yağmur yağsın gider, ford un pc tasarımdan üretime geçen, ara kil modelsiz ilk modelidir. karakteri vardır, zamane arabası gibi sıradan değildir. hayırlı olsun.

kullanmayanlar dışardan kıskanıp sallayabilir, biz alıştık siz de alışırsınız.

Osman a söyleyin subap ayarı bana yaptığı pist ayarı olsun :f1: az yakar çok kaçsın

Valla Osman ustaya gidecek kadar tecrübeyi ne zaman kazanırım bilemiyorum, bu ay içinde gidip bir göstermek istiyorum nasipse. Bunları not ediyorum word e giderken çıktı alıp göstereceğim kendisine :)))

15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hoşgeldiniz. Ka nız hayırlı olsun.
Yeni bir aşk doğuyor gibi.

Forum yardımı bölümünde resim ekleme ile ilgili tarif var.

Teşekkürler, evet ailecek seviyoruz şu anda, zaten görsel olarak çok hoşumuza gidiyordu kullanımına da alıştıkça iyice derinleşiyor sevgimiz :)

15 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Hayırlı olsun kısımlarından anladığım kadarıyla bir KA almışsınız hayırlı olsun :) Forumda gezinirseniz rahatlıkla birćok bilgi edinirsiniz.Ben öyle yaptım 2 yılı devirdik Ka ile uzun yıllar da devam edeceğim.Doğru seçim

Teşekkürler, bir hafta olmadı bakalım sizleri referans alarak aldım KA yı, mutluyum şu an :) Ben de uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum, hatta aksi bir hal olmadıkça KA ile devam ederim gibi geliyor bana :)

3 saat önce, Doğukan Çoktay yazdı:

hayırlı uğurlu olsun her konuda elimizden geldiğince yardımcı oluruz :)

Çok teşekkürler, sağolun :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
20 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sani bey ustayı arayıp sordum.

ikisi de değil 10-40 koydum dedi.

Değiştireyim mi yağını?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Sani bey ustayı arayıp sordum.

ikisi de değil 10-40 koydum dedi.

Değiştireyim mi yağını?

10-40 belirttiğiniz bi km için erken. Belki 200bin'li km'lerde olabilir. Ben olsam 5-30'a devam ederim.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

10-40 belirttiğiniz bi km için erken. Belki 200bin'li km'lerde olabilir. Ben olsam 5-30'a devam ederim.

Farklı bir ustaya gidip 5-30 olarak yağını değiştirteyim o zaman. Usta babamın ustası güvenilir ama ford ka nın istisna bir araç olduğunu ben biliyor olsam da o bilmiyor muhtemelen. :)

Gerçi en temizi bir an önce acemiliği atıp şu meşhur Osman ustaya görünmek.

Sani Bey, IT sektörünün hangi hizmet kısmındasınız acaba, ben de IT^'deyim, donanım ve sarf malzeme satışı.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin  KA yazısını değiştirin bence :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 dakika önce, Zafer Bakar yazdı:

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin  KA yazısını değiştirin bence :) 

Teşekkürler, amin.

Nasıl yani? :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Teşekkürler, amin.

Nasıl yani? [emoji4]
Ebaydan ilk alışverişimde size bir KA logosu hediye edeceğim :) O nasıl bir KA logosudur :)
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
20 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Ebaydan ilk alışverişimde size bir KA logosu hediye edeceğim :) O nasıl bir KA logosudur :)

Benim hoşuma gitmişti valla, başka ne çeşit logoları var ki? ebay e yazdım ama bulamadım bir şey, aramayı beceremedim sanıyorum :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim hoşuma gitmişti valla, başka ne çeşit logoları var ki? ebay e yazdım ama bulamadım bir şey, aramayı beceremedim sanıyorum [emoji4]
Orjinal logosu bu değil :)Fotodaki olmalı82dd95c93184729f09d3f81e65f88cbf.jpg
  • Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Sani Bey, IT sektörünün hangi hizmet kısmındasınız acaba, ben de IT^'deyim, donanım ve sarf malzeme satışı.

Rakibiz sizinle :) Bir de hizmet veriyoruz biz müşterilerimize. Bakım anlaşmaları yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...