İçeriğe Yönlendir

2017 Adac Kış Lastiği Test Sonuçları

Koray Demir

Recommended Posts

Koray Demir

Adac tarafından rutin olarak gerçekleştirilen testlerde bu yıl 195 65 R15 ile küçük SUV’lar için standart boyut olan 215/65 R16 ebatları incelemeye alındı.

Mevcut kış lastiği testinde, iyi bilinen üreticilerin ekonomik üretim odaklı modelleri iyi sonuçlar aldı ve hatta bazı durumlarda premium ürünleri geride bıraktı.

Linkteki tabloya göre;

Sadece bir tane lastik modeli ADAC’a göre “iyi” derece alırken, “tatminkar” derecesinde ise ondört lastik modeli mevcut ve yine sadece bir lastik “yeterli” sonucu almış.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2017_winterreifen_215_65_r16.aspx

1. Dunlop wintersport 5

2. Bf Goodrich g-force winter 2

3. Goodyear ultra grip performance gen-1

4. Nokian wr d4

5. Michelin Alpin 5

Bu da 195 65R15 test sonuçları

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2017_winterreifen_195_65_r15.aspx

1. Continental winter contact ts860

2. Esa + Tecar super grip 9

3. Kleber krisalp hp 3

Şu an kış lastiği satın alırsanız, yalnızca kaliteye, bireysel sürüş özelliklerine ve fiyatına değil, aynı alpine-symbol-digitale-kommunikation-720

zamanda “Alpin” (Bkz: Görsel) sembolüne de dikkat etmeniz gerekiyor. Ortasında kar taneciği bulunduran üç tırtıklı dağ piktogramı (Alpin), 1 Ocak 2018’den itibaren üretilen tüm kış lastiklerinde zorunludur. Önceki M+S (Çamur+Kar) işareti yeni üretilen kış lastikleri için artık yeterli değildir. Bununla birlikte, geçici olarak üretilen M+S işaretli lastikler hala kış lastiği gereksinimini karşılamaktadır (30 Eylül 2024 tarihine kadar). Tüketicilerin mevcut kış lastiklerini hemen değiştirmeleri gerekmez.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Kullanıcı yorumlarına itimat ederek 225 40 18 sava eskimo 2 almıştım geçen hafta tanesi 220 tl'den. Bilindik markalar 550 tl civarında ama gördüğüm kadarıyla ucuz olmasına rağmen oldukça yeterli görünüyor bu testte...3 kışta en fazla 15 - 20,000 km yol yapsam yeterde artar bile...Önden kayma ve vurma riskini arkadan darbe almaya döndürmüş olduk :) çünkü trafikteki araçların %20-25 inde kış lastiği ancak takılıdır...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

buz yoğun yerde yaşayan sava, tüketimim önemli diyen mişlen almalı mesela. test sonuçlarnı alıp kişisel ihtiyaca göre sıralama yapmak çok işe yarar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

buz yoğun yerde yaşayan sava, tüketimim önemli diyen mişlen almalı mesela. test sonuçlarnı alıp kişisel ihtiyaca göre sıralama yapmak çok işe yarar.

Sava iyi gidiyor oldukça revaçta.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kleber olması gereken yerde.

Tamda bizim araç ölçülerine göre olmuş test

Evet kategori tam mini suv yol gösterici olmuş.

İlaveten benim kış lastiğinde adı sanı bilinmeyip de kalburüstü kaliteli gördüklerim Viking ve Dayton zorlu kış şartlarında liste başına oynar gerçekten iddialılar.

43 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

SAVA ile GoodYear aynı fabrikadan. Petlas ile Starmaxx gibi.

Keşke yurt dışına Türkçe bir marka ismi ile lanse edilseydi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Viking etrafında bu ara taze balık peşindeki kedi gibi dolanıyorum. Toplu iğne testi bile yaptım çaktırmadan lastik bayisinde

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Koray Demir yazdı:

Ezikim

Eziksin

Ezik

Ezikiz

Eziksiniz

Ezikler

;)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İlk 3 ü göğüsleyen markaları aradı gözlerim ama sıralama bayağı karışmış.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vatanında Türkçe isim ile işletme açmayan insan, yurt dışında/mı yazacak. Yav de get [emoji4]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

toplu iğne testi ne ola ki?
böyle bişi mi? :=)

sivas timurdan görmedi, bu arabanın bu adamdan gördüğünü :p :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İğneyi batır, geri çıkarken kauçuk iğneye yapışıyor ise lastik kauçuğu iyidir

benim çelik tencere çaydanlık vs testim gibi, sen ilgilenmessin gerçi:=) mıknatıs yapışıyorsa dandik, yapışmıyorsa iyi :=)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Vatanında Türkçe isim ile işletme açmayan insan, yurt dışında/mı yazacak. Yav de get emoji4.png

İşte hitabede bahsi geçen dahilî bedhahlar bunların ta kendisi.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

225-50-17 Sava eskimo2 aldım aracımın daha çok yumuşamasını beklerdim geçen sene yazlıklardan continental ts860 a geçince araba inanılmaz yumuşamıştı..
Yol tutuşu arabanın inanılmaz arttı arabayı yoldan koparamadım henüz esp devreye girmedi tabi taze lastik olmasınında büyük etkisi var..
ama keşke dunlop icewinter2 alsaydım pişman oldum [emoji4]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...