İçeriğe Yönlendir

Washerjet Ayar Sorunu ( Cam Yıkama Fıskiyesi )

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen

Arkadaşlar merhabalar. Eşimin ve benim araçları yeniledik. Her ikisinin de cam fıskıyesi başlıktaki gibi Washerjet şeklinde. Standart eski sistem delikli olanlardan değil. Sorun her ikisi de neredeyse tavanı yıkama durumunda :) Eski sistemde toplu iğne ile ne güzel ayar yapıyorduk ama bunda baktım ayar yapılacak bir mekanizma yok gibi. Netten baktım özel bir aparat gerekiyormuş onu da ancak serviste bulabiliyormuşuz. Malum burada servis de yok. Acaba başka bir yolu var mıdır diye sizin fikrinizi almak istedim.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Öncelikle yeni araçlarınız hayırlı olsun. Araç tanıtımı yapılmadan böyle sorulara olumlu cevap verilmesi forumca yasaklanmıştı :D Aynı sorun başka bir forumdada tartışılmıştı sonunda servise giderek çözülmüştü.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabaların markalarını bilsek üç beş bir şeyler yazardık ama marka olmayınca benim engin bilgi deryam da bir yere kadar. :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Babamın Corrollasına servis ayarı olmuyor yenisini takmak gerekiyor demiş. Kağıt kürdan gibi birşey sıkıştırıp aşağıya fışkırtmasını sağladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fıskıyenin ucu ayarlanmıyorsa ; komple kendisi ayarlanıyordur belki. Kaputun altından söküp bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
1 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Öncelikle yeni araçlarınız hayırlı olsun. Araç tanıtımı yapılmadan böyle sorulara olumlu cevap verilmesi forumca yasaklanmıştı :D Aynı sorun başka bir forumdada tartışılmıştı sonunda servise giderek çözülmüştü.

Abi aklımda hakikaten. En kısa sürede konu açacağım inşallah. 

Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Arabaların markalarını bilsek üç beş bir şeyler yazardık ama marka olmayınca benim engin bilgi deryam da bir yere kadar. :D

Haklısınız Serken Bey. Araçlar insignia ile Peugeot 308. 

Teşekkürler...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

Abi aklımda hakikaten. En kısa sürede konu açacağım inşallah. 

Haklısınız Serken Bey. Araçlar insignia ile Peugeot 308. 

Teşekkürler...

Maalesef bilmiyorum.. :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

washerjetin arka tarafına (kaputun ön kısmı) masalara kesilen şeffaf silikon sıkıştırıp washerjetin aşağı bakmasını sağlayabilirsiniz. Başka birşeyler de sıkışır. Biz bu silikonu(adı da bumu bilmiyorum) belli olmuyor diye kullanmıştık. Tabiki washerjet kaputa yapışık değilse. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Anladığım kadarı ile bir ayar mekanizması yok. :) Teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi bişeyler ayarlamaya çalışayım.

39 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

washerjetin arka tarafına (kaputun ön kısmı) masalara kesilen şeffaf silikon sıkıştırıp washerjetin aşağı bakmasını sağlayabilirsiniz. Başka birşeyler de sıkışır. Biz bu silikonu(adı da bumu bilmiyorum) belli olmuyor diye kullanmıştık. Tabiki washerjet kaputa yapışık değilse. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ayar olmadığında dolayı her kaput eğimine sonradan takamazdık. ayarlı hale gelmişse çok iyi olur. sıfır arabada tavana fışkırtması garip bence?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney
Anladığım kadarı ile bir ayar mekanizması yok. [emoji4] Teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi bişeyler ayarlamaya çalışayım.

Bende de astra vat. Şöför tarafı biraz yukarı fışkırıyor.muhtemelen aynı tiptir.arkadaşın biri metalden bir anahtar yapmış 25 tl ye satıyordu facebook astra j grubunda.bunun yerine bildiğimiz ucuz sarı arkası mavi tükenmez kalemin mavi kısmını çıkarıp içini boşaltıp, acılan bu uç kısmı t şeklinde hafif açıp düzelttiğini söyleyen biri olmuştu.gözünüzde canlandırabildim mi bilmiyorum bi gün vakit bulup yapabilirsem hayrına video çekip yayınlamayı düşünüyorum:-)
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
15 saat önce, Recep Güney yazdı:
20 saat önce, Cem Dilmen yazdı:
Anladığım kadarı ile bir ayar mekanizması yok. emoji4.png Teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi bişeyler ayarlamaya çalışayım.

Bende de astra vat. Şöför tarafı biraz yukarı fışkırıyor.muhtemelen aynı tiptir.arkadaşın biri metalden bir anahtar yapmış 25 tl ye satıyordu facebook astra j grubunda.bunun yerine bildiğimiz ucuz sarı arkası mavi tükenmez kalemin mavi kısmını çıkarıp içini boşaltıp, acılan bu uç kısmı t şeklinde hafif açıp düzelttiğini söyleyen biri olmuştu.gözünüzde canlandırabildim mi bilmiyorum bi gün vakit bulup yapabilirsem hayrına video çekip yayınlamayı düşünüyorum:-)

Hımmm teşekkürler tükenmez kalem olayı tam olarak gözümde canlanmadı ama işte böyle bişey arıyordum :) Bir ayar mekanizması olması bile güzel. Eğer yapabilirseniz memnun olurum teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Cem Işık
3 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Teşekkür ederim Cem Bey ilginiz için...

Yakınlarımızda olsa da alıp göndersek:) lafı mı olur bunun?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Doktorum civanım, ayarı vardır. Püskürtme kısmı düz çizgi şeklide olmalı.

Benim arabada da yeniledim. Ayar yok benimkinde.
Kangoo ile aynı ise ayarı var. Düz tornavida ile ayarlanıyor. Eskilere göre daha sert. Sanki oynamayacak gibi.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Doktorum civanım, ayarı vardır. Püskürtme kısmı düz çizgi şeklide olmalı.

Kangoo ile aynı ise ayarı var. Düz tornavida ile ayarlanıyor. Eskilere göre daha sert. Sanki oynamayacak gibi.

Kangoo kaput altı abi, benimki kaput üstü.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu cam fıskiyelerini birden çok modelde kullanabilmek içinmi sabit yapmazlar?

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Cem hocam siz yine şanslısınız. Bizim focuslar kaput üzerine de fışkırtıyor. Ben c4 kullanırken fıskıyesine hayran kalmıştım. Belki 308 le aynıdır. Denemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yapısı aşşağı yukarı basınçlı oto yıkama tabancalarının ucuna benziyor. Minyatürü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nozula bak, ayarı var
Bende yok abi, sabit benimki.
Allahın bir sevgili kulu resim atmadım ya la neymiş şu waterjet bir görelim
Benim konuda silecek fiskiyesi diye yazmistim, son sayfalari dogru bi göz at istersen.
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Astra H 2004 -2009 Washer Jet Su Fiskiye Memesi ( Sağ Sol Takım )

1 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Allahın bir sevgili kulu resim atmadım ya la neymiş şu waterjet bir görelim

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Görsek bi. Neymiş bu. Nasılmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...