İçeriğe Yönlendir

Lastiklerde Inside-Outside Yazmaması

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar
(düzenlendi)

Merhabalar. N11.com'un 11.11 kampanyasıyla Nokian WR D4 ler hayli hesaplı oldu ve ilk defa Petlas dışında kışlık lastik almış oldum. Performansı övüldüğü kadar var mı bu kış göreceğiz.

Lastikler bugün geldi yarın taktırmayı düşünüyorum fakat lastiklerde inside-outside yazmıyor. Her iki yüzde tek fark barkod ve barkodun sağ üstünde yer alan garip simge. Kanalların tahliye yönüne göre takılırsa bir taraf barkodlu oluyor, bu lastikler ile tecrübesi olan var mıdır?

ZOjoN3.jpg

(Üstteki resimde barkod ve işaretler içte kalıyor. Fakat şu tahliye yönleri farklı.)

lbP5YQ.jpg

(İşaret ve barkod bu şekilde.)

tarihinde Mahmut Sayar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen. Lastik yönlü. Barkodun önemi yok.

Resmin solundaki lastik. Sola takılacak.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

rotation yazması lazım oda aracın hareket yönüne göre takılması lazım ters takılırsa çok ses yapar frenleme mesafeniz kısalır

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim lastiklerden, memnun kalacaksınız eminim. Dedikleri gibi rotation yazıyor ve hem küçük hemde desen şeklinde ok var yanaklarda.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu sebeple Petlas gibi asimetrik kislik lastiklerde de sadece yon olur ic dis olmaz bilgisini ekleyelim.

Hatta yon olmaz nereye takarsan tak is gorur [emoji16]

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Soldaki lastik aynı şekilde sol öne takılacak. Hayırlı olsun,güzel lastiktir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bu sebeple Petlas gibi asimetrik kislik lastiklerde de sadece yon olur ic dis olmaz bilgisini ekleyelim.

Hatta yon olmaz nereye takarsan tak is gorur emoji16.png

Petlas gıcık 

Sıfır lastik, doğru yerini bulmazsa çekme yapıyor.. Sağı sola, solu sağa takınca düzeliyor :)

Lastikçinin dediğine göre.. Bu modeller böyle'ymiş :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Petlas gıcık 

Sıfır lastik, doğru yerini bulmazsa çekme yapıyor.. Sağı sola, solu sağa takınca düzeliyor :)

Petlas kışlıklarımda hepsini yan yana diz lastiklerin hepsi aynı yöne bakar, ama takmaya geldiği zaman yan yana olan lastiklerin yönü farklılaşıyor. Asimetriklerde genelde var bu sıkıntı. Hani diyemiyorsun desenlerin yönü de aynı olsun, Petlas bu anlamda gerçekten gıcık. Ne yapacağım diye kafayı sıyıran kullanıcılar var :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Petlas gıcık 

Petlas  Balans sıkıntısı da çıkarıyor. Lastiksiz jant takılıp balans yapılınca çok az bir hata veriyor ama lastik takılınca sapıtıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Petlas  Balans sıkıntısı da çıkarıyor. Lastiksiz jant takılıp balans yapılınca çok az bir hata veriyor ama lastik takılınca sapıtıyor. 

20-25 grama kadar çıkabiliyor.. Ama bu kabul edilebilir bir değer. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

20-25 grama kadar çıkabiliyor.. Ama bu kabul edilebilir bir değer. 

Mehmet abi, 40-50 gr takıldığını gördüm. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

50 gram çok.
Ama çözülüyorsa idare edilir.

Bazı lastikler. Ne yaparsan yap tutmaz. Her seferinde başka yerden kurşun ister.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ayrıca lastikleri baharda söktürürken nereden çıktıklarını yanlarına yazdırın. Seneye taktırıken farklı yerlere takılınca , aşınma farkından araç bir süre çekme yapabiliyor bir tarafa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Ayrıca lastikleri baharda söktürürken nereden çıktıklarını yanlarına yazdırın. Seneye taktırıken farklı yerlere takılınca , aşınma farkından araç bir süre çekme yapabiliyor bir tarafa.

Kesinlikle +1 Ben yaparım genelde. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin kadar yol yapsak senin yaptığını yapmak gerek.. 

Genelde ömrü bitiyor bizim lastiklerin :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Petlas gıcık 

Ben her sene kafama göre takıyorum Mehmet abi, hiç sıkıntı olmadı bende, yazlıklarda da kışlıklarda da kendim söker takarım, sadece saplamalar kırılıyor :D oda kötü bijon somunu almışım ondan galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim her aracımda her lastiğimde en büyük sıkıntım bu oldu.. 

Bu sebeple genelde neyi nereden söktüğümü yazarım. Takarken de aynı yerine takarım

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
45 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

uğultu yapmaya

Aynen bu sene kışlıkların 5. sezonu, çok felaket uğultu yapmaya başladı, seneye aracı satmaz isem yenilerim gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben bu sefer unuttum lastikleri isaretlemeyi birde TPMS vardi isler karisti.

İşin çok zor :)
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İşin çok zor [emoji4]
Aslinda bi anlamda da kolay ama ugrasacaz. En azinsan TPMS sayesinde hangi lastik nerenin sok tak yaparak ogrenecez [emoji16] Akilsiz basin cezasini kriko ceker. Gecen seneden isaretlemem kalmis mi bakalim bi.
Yorum bağlantısı
17 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hatta yon olmaz nereye takarsan tak is gorur emoji16.png

Asimetrik lastiklerde yön olmaz, iç dış olur. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bu işaretler yönü mü belirtiyor acaba ben Çarşamba günü taktırdım lastiklerimi dün bu konuyu okuyunca şüphelendim bu işaretlerin hepside gidiş yönünde Yani ön tarafa doğru konumu doğru mu oluyor bu durumda. Giderken ses vs Yok yazlık lastiklerimden bile daha sessiz gibi geldi yazlıklar tamamen bitmişti 2013 üretimiydi zaten. Konforda gayet iyi geldi. 

g9pAkQ.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...