İçeriğe Yönlendir

Lastiklerde Inside-Outside Yazmaması

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Murat Öngür
On 15.11.2017 at 22:25, Mahmut Sayar yazdı:

Merhabalar. N11.com'un 11.11 kampanyasıyla Nokian WR D4 ler hayli hesaplı oldu ve ilk defa Petlas dışında kışlık lastik almış oldum. Performansı övüldüğü kadar var mı bu kış göreceğiz.

Lastikler bugün geldi yarın taktırmayı düşünüyorum fakat lastiklerde inside-outside yazmıyor. Her iki yüzde tek fark barkod ve barkodun sağ üstünde yer alan garip simge. Kanalların tahliye yönüne göre takılırsa bir taraf barkodlu oluyor, bu lastikler ile tecrübesi olan var mıdır?

ZOjoN3.jpg

(Üstteki resimde barkod ve işaretler içte kalıyor. Fakat şu tahliye yönleri farklı.)

lbP5YQ.jpg

(İşaret ve barkod bu şekilde.)

Nokian her şartta petlas dan daha iyi verim verecektir buna emin olun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Arif Aykın yazdı:

Bu işaretler yönü mü belirtiyor acaba ben Çarşamba günü taktırdım lastiklerimi dün bu konuyu okuyunca şüphelendim bu işaretlerin hepside gidiş yönünde Yani ön tarafa doğru konumu doğru mu oluyor bu durumda. Giderken ses vs Yok yazlık lastiklerimden bile daha sessiz gibi geldi yazlıklar tamamen bitmişti 2013 üretimiydi zaten. Konforda gayet iyi geldi. 

g9pAkQ.jpg

Aynen yön belirtiyor bunlar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Asimetrik lastiklerde yön olmaz, iç dış olur. 
Yonden kastim suydu aslinda tek yon takiliyor ic dis yapilamiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Teşekkür ederim yorumlar için. Evet yöne göre takılıyor, şimdilik 300-400 km kadar test ettim ve psikolojik mi emin değilim araçta bir yumuşama, sürüşte güven artışı oldu. Karlar yağsın diye bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Teşekkür ederim yorumlar için. Evet yöne göre takılıyor, şimdilik 300-400 km kadar test ettim ve psikolojik mi emin değilim araçta bir yumuşama, sürüşte güven artışı oldu. Karlar yağsın diye bekliyorum. [emoji4]

Psikolojik değil.
Hava soğuk ve hem kışlık lastik hem de yeni lastik daha yumuşaktır.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şimdi bende merak ettim yarın taktiracagim. Lassa sw3 de yöne dikkat etmeye gerek varmı. Bir kuralı varmı. Altından çıkacak lastikler 750km de olacak. İşaretleme yapmalıyım yazın takarken yoksa farketmez mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lassa sw3 de yönlü bir lastik Akan.
Yanakta da yönü gösteren bir ok gördüm ben.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dün lastikleri taktirdim. Kaç tane lastikcidr baktım bildiğiniz kuyruk var. Burada bir anda hava soğudu onunda etkisi var tabiki. Paldır küldür is yapıyorlar resmen gıcık oldum. Çıkan lastikleri sordum osaretleyelim mi diye bana dediği lastikçi bilir takarken onları diyor. Nasıl bilecek se 1000km olmamış lastiği.
Merak ettiğim konu lastik basınç sensörü var bende ama hiçbir uyarı vermedi. Acaba çalışmıyor mu diye aklıma geldi ama

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Dün lastikleri taktirdim. Kaç tane lastikcidr baktım bildiğiniz kuyruk var. Burada bir anda hava soğudu onunda etkisi var tabiki. Paldır küldür is yapıyorlar resmen gıcık oldum. Çıkan lastikleri sordum osaretleyelim mi diye bana dediği lastikçi bilir takarken onları diyor. Nasıl bilecek se 1000km olmamış lastiği.
Merak ettiğim konu lastik basınç sensörü var bende ama hiçbir uyarı vermedi. Acaba çalışmıyor mu diye aklıma geldi ama
Tapatalktan goremiyorum profilinizi. Arabaniz neydi?
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal
Toyota corolla
Lastik basinc sensoru siboplarda ise sikinti yasayabilirsiniz. Yerlerini bulmak icin ya sok tak olacak ya da adaptasyon yaptiracaksiniz.
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

arkadaşlar petlas kış lastiği var. Ok ve rotation yazmıyor. inside Outside doğru takılmış.
Bu yönsüz lastik mi demek

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 saat önce, Tahir Ak yazdı:

arkadaşlar petlas kış lastiği var. Ok ve rotation yazmıyor. inside Outside doğru takılmış.
Bu yönsüz lastik mi demek

Tam olarak yönsüz demek değildir, bu tip asimetrik lastik türü olarak geçer. Outside kısmı doğru olduğu taktirde herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. İlgili açıklama:

https://www.petlas.com.tr/asimetrik-lastik

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Tam olarak yönsüz demek değildir, bu tip asimetrik lastik türü olarak geçer. Outside kısmı doğru olduğu taktirde herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. İlgili açıklama:
https://www.petlas.com.tr/asimetrik-lastik
teşekkürler. bendeki lastik de aynı desen bir anlam vermemiştim . hayırlı cumalar
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...