İçeriğe Yönlendir

20.000-25.000 Lira Arası Araç Arayışı ve Alternatifler

Ozan Kılıçaslan

Recommended Posts

Ozan Kılıçaslan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. 

Takip eden arkadaşlar bilir focus cvt vardı ve 2. kez arıza vermesinden dolayı hatasını söyleyerek yok fiyatına sattık aracı.

20.000-25.000 lira arasında

Düz vites

Benzin/lpg

Klimalı (şart)

Değişensiz

Makul miktarda boyalı ve hasar kayıtlı

200..000 km aşmamış (psikolojik sınırım)

araç bakıyoruz.Kafamda birkaç model var fikir beyaz ederseniz sevinirim. Özellikle kullanıcı yorumlarını  yazmanız bizi daha çok aydınlatacak

Öncelikli olarak

Hyundai milenyum kasa 2000-2002 accent 1.5 gls bakıyorum. Tercihen beyaz / gri. 

vv 1997-2002 polo

1.6 klasik sedan 5 kapı olanlar tercihimdir ama hb olana da bakabiliriz.

1.4  Bu araç hakkında pek fikrim yok .

chevrolet  2004-2006 lacetti sx hb veya sedan. Bu araç opel ecotec motorlu olup general motors bünyesinden çıkıyor  ve bu araç hakkında bilgim yok.

opel 

97-99 vectra cd. Elektronik arızası çok oluyor diyorlar kullanan  varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Alternatiflere açığım arkadaşlar en kısa zamanda almak istiyorum.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

tarihinde Ozan Kılıçaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Toyota Corolla yada Avensis... Honda Civic de olabilir. Sıkı pazarlıkla Golf 4 de alınabilir. 

Ocak ayını beklerseniz fiyatlar bir miktar daha aşağı çekilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
(düzenlendi)
12 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Toyota Corolla yada Avensis... Honda Civic de olabilir. Sıkı pazarlıkla Golf 4 de alınabilir. 

askere gideceğimden  kısa zamanda almak istiyorum gitmeden hem bakım yapayım hem de kafan rahat gideyim.

avensislere hiç bakmadım bilgim yok. Golf 4 çok zor temizini bulmak. Civic genelde bu fiyatlara 1.4 motorlu var ve gençlerin elinde çok oynanmış oluyor temizi biraz zor gibi. Hele ki cvt focustan sonra çok sıkı tutuyorum bu işi.

Cevabınız için teşekkürler.

tarihinde Ozan Kılıçaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bende aynı bütçelerde araç arıyordum otomatik lacetti sedan aldım bu fiyatlarda modeli yüksek kmsi düşük tek araç :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

bende aynı bütçelerde araç arıyordum otomatik lacetti sedan aldım bu fiyatlarda modeli yüksek kmsi düşük tek araç :)

konfor  yakıt tüketimi parça maliyetleri konusunda yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
6 dakika önce, Ozan Kılıçaslan yazdı:

konfor  yakıt tüketimi parça maliyetleri konusunda yardımcı olur musunuz?

konforu megane 3 e göre iyi focus 2.5 ile aynı sayılır. atmosferik tam otomatik olduğu için yakıtı yüksek 13-14 lt ortalaması vardır heralde lpg. Düz vitesi normal yakıyormuş. parçası bol belki incik boncuk parçasını bulmakta sıkıntı çekersiniz örneğin station wagon stop lambası gibi yoksa diğer parçaları rahatlıkla buldum sensör vs lazım oldu zorluk çıkarmadı. ben 25.000 tl ye 2007 model 105 binde aldım otomatik sx paket bakabilirsiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Babamın gül gibi Getz arayan soran olmadı, bu arabaların hepsinden daha iyiydi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 18.11.2017 at 16:53, Gökhan Albayrak yazdı:

Ocakta yükselmez mi? Vergiler dolar eyro?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ocakta yükselmez mi? Vergiler dolar eyro?

İkinci el yaşı geçkin araçlar 1-2 puan düşüyor hocam. Misal, bmw ler yazın daha pahalı. 

Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
Focusu sattiktan sonra psikolojik olarak alt ust olduk. Zaten 2. Kez ariza cerince yurutmek istemedim araci. Sanayi diliyle hisir araca denk gelmisiz akraba sagolsun guvendik aldik. Simdi yeniden arayisa gectik ama gun gectikce araclarin fiyati artiyor. Keske daha siki takip etseydim forumu ama canimiz sagolsun sabreden dervis misali bekleyecegiz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Polo Classic için konuşayım. Olursa dürbün göğüs olsun sanırım 2000 den sonra var. Klasik sorun boğaz kelebeğidir. Parça konusunda sıkıntı yaratmaz. Bagajına bir inek rahatlıkla sığar. Az yakar atmosferik olmasına rağmen iyi yürüyor 1.6 100 hp olanı.

Kısa zamanda satmayacak iseniz Lacetti derim. Yeni yenidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

Merhaba arkadaşlar bu pazar günü Ankara Gimat'a yakın oto pazarına gittim ancak bildiğin pazarda in cin top oynuyordu. Satan çok ama almaya gelen yoktu havaların güzel olmasına rağmen. Milenyum accent ve polo 1.6 klasik baktım ikisinden sayı olarak toplam 10 tane vardı veya yoktu. Km olarak uçuktu araçlar.  bir ara 1999 corolla  baktım ama ondan da 2 tane vardı ve çok yorgundu araçlar. Şimdilik arayışa devam.  Pazarın nabzını malum sitelerde tutacağım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ozancım sümbül düşünürsen yakın ve güvenilir bir arkadaşım satıyor. Alınışından bugününe kadar yapılanları biliyorum, enjektör temizliği bakımı, baskı balata değişimi, triger değişimi, lastikler filan hepsi yenidir. Ailecek bindiği için masraftan kaçmaz. Focus/mondeo tdci alacağı için satıyor, düşünürsen masrafsız az yakan araba. Malum 2.el alırken kenarda hep 1-2 bin tl bulundurmak lazım. O cebinde kalıyor aşağı yukarı senin bütçeye uyuyor ;)

Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
On 27.11.2017 at 15:32, Köksal Yılmaz yazdı:

Ozancım sümbül düşünürsen yakın ve güvenilir bir arkadaşım satıyor. Alınışından bugününe kadar yapılanları biliyorum, enjektör temizliği bakımı, baskı balata değişimi, triger değişimi, lastikler filan hepsi yenidir. Ailecek bindiği için masraftan kaçmaz. Focus/mondeo tdci alacağı için satıyor, düşünürsen masrafsız az yakan araba. Malum 2.el alırken kenarda hep 1-2 bin tl bulundurmak lazım. O cebinde kalıyor aşağı yukarı senin bütçeye uyuyor ;)

Merhaba öncelikle kusura bakmayın geç cevap veriyorum mobilden girince göremedim konuyu. Sümbül derken clio symbol mü demek istediniz?

Bu araclara bakıyorum ancak daha cok accent  veya polo odaklandım.  Yiine de aklımın bir köşesinde dursun araç detaylarını öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Ozan Kılıçaslan yazdı:

Merhaba öncelikle kusura bakmayın geç cevap veriyorum mobilden girince göremedim konuyu. Sümbül derken clio symbol mü demek istediniz?

Bu araclara bakıyorum ancak daha cok accent  veya polo odaklandım.  Yiine de aklımın bir köşesinde dursun araç detaylarını öğrenebilir miyim?

Evet symbol, ilanı ekliyorum, ararsan benden de selam söyle :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-temiz-symbol-extreme-500586845/detay/

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
ilginiz için çok teşekkürler Köksal arkadaşım ancak bu araç bizi baya aşar.
Şimdi tekrar sordum al satcılar 26 vermiş, aklında da 27 varmış en son, hayırlısı.
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
On 30.11.2017 at 21:01, Köksal Yılmaz yazdı:
On 30.11.2017 at 19:43, Ozan Kılıçaslan yazdı:
ilginiz için çok teşekkürler Köksal arkadaşım ancak bu araç bizi baya aşar.

Şimdi tekrar sordum al satcılar 26 vermiş, aklında da 27 varmış en son, hayırlısı.

ilginiz için çok teşekkürler o paraya mümkünati yok çıkamıyoruz.

On 01.12.2017 at 08:17, Murat Sürücü yazdı:

200bin psikolojik sınırı olmasaymış golf vardı :) 

cvt focustan sonra onca para harcamama rağmen  yok fiyatına satmamdan dolayı takıntı haline geldi bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Yeter
On 18.11.2017 at 21:10, Evren Erakçora yazdı:

Valla hocam dusunuyorum da para isini ayarlamak lazim bir de fiestadan sonra kucuk bagajli degilde sedan bakiyorum. Konuyu takip edenlerden ben de oneri alabilirim. Aklimdan gecen modeller

Hyundai Sonata 2.5 lpg

Mondeo mk2 ghia

Laguna

Ve buna benzer lpg performansinda uzmeyecek araclar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yakın arkadaşımın babasının kullanılmadan kapı önü duran megane 1 var. temiz düşük km. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

yakın arkadaşımın babasının kullanılmadan kapı önü duran megane 1 var. temiz düşük km. 

Süper bir alternatif.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam ilani varsa bakabilir miyiz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 dakika önce, Mehmet Yeter yazdı:

Valla hocam dusunuyorum da para isini ayarlamak lazim bir de fiestadan sonra kucuk bagajli degilde sedan bakiyorum. Konuyu takip edenlerden ben de oneri alabilirim. Aklimdan gecen modeller

Hyundai Sonata 2.5 lpg

Mondeo mk2 ghia

Laguna

Ve buna benzer lpg performansinda uzmeyecek araclar.

Focus1 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...