İçeriğe Yönlendir

Cruze - Stop Etme Sorunu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
13 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:
14 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:
İyimiş,kazıklandık o zaman desenize.

Çıkan sübaplarınızı alın gerçekten yanmış mı.

Söyledim,çıkan parçaları alacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:
23 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:
İyimiş,kazıklandık o zaman desenize.

Çıkan sübaplarınızı alın gerçekten yanmış mı.

Niyet kötü ise, işyeri hurda subapla doludur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
28 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Niyet kötü ise, işyeri hurda subapla doludur :)

Aracı satacağım için,üstkapağa subaplar montaj edildikten sonra resmini çekilmesini istedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Arkadaşlar Cruze cuma günü teslim aldık.İş güç fazla test edemedim.Zaten araç hanımın aktif olarak ben sürmüyorum.Bu gün sabah aracı çalıştırdım.Beklemeden vitese attım hareket ettirdim.Normalde gaz yememesi gerekiyordu lakin kendi kendine gitmeye başladı.Stop etme olmadı.Uzun bir sürüş yaptım.Bolca kasislerden geçtim.Eskiden ilk kasisde stop ederdi,oda olmadı.Performansa gelince,gözle görülür bir artış oldu.Gaza bastığımda anında tepki alıyorum.Vitesler çok kararlı.Açıkcası yapılan işlem aracı kendine getirmiş.

Araca 2950-tl ödeme yaptık.

Değişen parçalar;

Takım conta ASL 320,87-tl

sübap takımı lpg için ASL 382,43

Taşlama 242,25-tl

temizlik spreyi 48,22-tl

sıvı conta gri oem 48,35-tl

triger seti dyc ert 293,85-tl

otomatik şanzıman radyatör-yağ soğutucusu 281,81-tl

antifiriz kırmızı 48,31-tl

temizlik için benzin 20,77-tl

mekanik işçilik 815-tl

rO8b5P.jpg

LbgqlV.jpg

1JDA65.jpg

vj8B6r.jpg

nOmqQB.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayirli olsun kazasiz belasiz insallah sorunsuz kullanirsin ustad.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hayirli olsun kazasiz belasiz insallah sorunsuz kullanirsin ustad.

Teşekür ederim cümlemiz İNŞALLAH.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Sevindim sizi adınıza.Araba kendine gelmiş.

10 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Bununla geçmiş olsun. 

10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel sonuç almışın. Güle güle kullan Fatih.

Teşekür ederim.Kurtuldum sonunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Geçmiş olsun. Cruze ve astra j beğendiğim araçlar 1.4 t motorlarda da bu sorun var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Geçmiş olsun. Cruze ve astra j beğendiğim araçlar 1.4 t motorlarda da bu sorun var mı acaba ?

Teşekür ederim.

İNŞALLAH yoktur 1.4 t den almak istiyorum bakalım nasipse.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Fatih Sarıkaya

Tesadüfen konuya girdim.Motor yapımından sonrada arkadaş yine stop etmeye başlamıştı.Birgün hiç lpgye geçmedi.Lpgciye götürdüm.Arabanın lpg map sensörü arızalı.Onu değiştirdik.Sorunu oymuş.Map sensörü değiştirdikten sonrada kendi ile vedalaştık :) Benden sonrada duydum 3 el değiştirmiş.Ağır bakımlarının hepsini ben yapıp satmıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Sarıkaya yazdı:

Tesadüfen konuya girdim.Motor yapımından sonrada arkadaş yine stop etmeye başlamıştı.Birgün hiç lpgye geçmedi.Lpgciye götürdüm.Arabanın lpg map sensörü arızalı.Onu değiştirdik.Sorunu oymuş.Map sensörü değiştirdikten sonrada kendi ile vedalaştık :) Benden sonrada duydum 3 el değiştirmiş.Ağır bakımlarının hepsini ben yapıp satmıştım.

Öğrendiğim iyi oldu, olurda benimde başıma gelirse önce map sensörünü değişiriz. Nazar değmesin bana henuz motor bir arıza çıkarmadı. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Öğrendiğim iyi oldu, olurda benimde başıma gelirse önce map sensörünü değişiriz. Nazar değmesin bana henuz motor bir arıza çıkarmadı. 
Lpg map sensörü denmiş ;)
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Motor içindeki bağzı parçalara opelin parçaları oluyor. Termostat komple cruze orjinal pahalıydı ama opel olarak ucuzdu.Bence bu araba tek elden sürücü istiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Sarıkaya yazdı:

Motor içindeki bağzı parçalara opelin parçaları oluyor. Termostat komple cruze orjinal pahalıydı ama opel olarak ucuzdu.Bence bu araba tek elden sürücü istiyor.

Resimdeki egzantrik milleri neden paslı. Bilgin varmı. Yada ben yanlışmı algılıyorum. Egzantrik pas olması çok zor. Yağ kurumu olabilirmi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Resimdeki egzantrik milleri neden paslı. Bilgin varmı. Yada ben yanlışmı algılıyorum. Egzantrik pas olması çok zor. Yağ kurumu olabilirmi. 

Onlar yağ olmalı.Biz arabayı 50 yada 60 binde sattık.Sıfır sayılır daha, pas olması mümkün değil.

Yalnız subapları lpg yakmış demişti kapağı açan usta.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

yağ gezen yerde kurum olmaz, kurum yanma ürünüdür, fotodaki renk normal ,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...