İçeriğe Yönlendir

Golf 7 - 1.4 TSi Filtre ve Sıvı Bakımı

İbrahim Başkurt

Recommended Posts

İbrahim Başkurt

Selamın aleyküm 1.4 tsi golf 7 2015 model aracım var  1 ay önce aracımın 45binlik bakımını dısarıda yaptırdım filtreleri yan sanayi kullandılar motor yagını ise mercedese kullanılan bır motor yagı kullanmıslar aracımda oncekınden farklı ses cıkarmaya basladı az cok fark bellı oluyor sızce ne yapmalıyım ses normal mı yoksa gıdıp baska yerde tekrar yenıden baska yag mı koydurmam gerekır ılk arabam oldugu ıcın fazla bır bılgıye sahıp degılım yardımcı olursanız sevınırım.. bir de antifiriz koymalı mıyım araca yada zamanı geldı mı yanı? kullanılan motor yagının markasını bılmedıgım ıcın ne marka antıfırız koymam gerekır?

Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
2 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Antifirize gerek yok eksilme yoksa ellemeyin
Valla böyle arabalara yazık oluyor yan sanayi filtre kullanmak kabul edilecek birşey değil
Tsi içim uygun olan bir yağ bulup orjinal filtrelerle tekrar bakım yaptırınnderim

kufur edıcem edemıyorum motocar bı marka fılıtre kullandı orjınal kullanacagını soyledi üstüne üstlük yarın gerı gonderıcem arabayı umarım degıstırırler parçaları ama golf 7'ye ne yag kullanıyor nasıl ogrenebılırım hocam?

Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

tsi motorda yağ , yağ filtresi önemli. 

öyleymiş hocam yarın yollatıcam aracı umarım şerefsizlik yapmazlarda değiştirirler yağ ile filtreyi 

Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

ne kadar verdiniz bakıma?

300 tl istedi ön balatalarda bıtmıs dedı toplam 500 tl verdik

Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
7 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Yetkili serviste yaptırsaydınız 700 civarı tutardı.

aynen hocam 700 tl ıstedıler ama sonradan pısmanlıgını yasadım işte boyle yapıcaklarını dusunmedım serefsızlerın bır daha kı bakıma servıse verıcem artık

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

200 250 lira için sıkıntı değmezdi bence. Bir de servis bakımlı olduğu zaman ileride garanti harici işlemi bile garantiye sokuyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
10 saat önce, İbrahim Başkurt yazdı:

kufur edıcem edemıyorum motocar bı marka fılıtre kullandı orjınal kullanacagını soyledi üstüne üstlük yarın gerı gonderıcem arabayı umarım degıstırırler parçaları ama golf 7'ye ne yag kullanıyor nasıl ogrenebılırım hocam?

Vw 504 kodlu olacak. Kitapçıkta yazar.

Servise gidip yeniden bakım yaptırsanız iyi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2015 Golf 7 Tsi.. Yazık olmuş araca.. Yağ damardaki kan gibidir, A+ pozitif diyorsa A+ pozitif olmalı.. 

504 kodlu diyorsa, mutlaka 504

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Öncelikle bakım yapılan servisi arayıp hangi yağı koyduklarını öğrenin. Eğer aracınız için uygun yağ ise sorun yapacak bir şey olmadığını düşünüyorum. 

700 lira ile 300 lira arasında fark çok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
14 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

200 250 lira için sıkıntı değmezdi bence. Bir de servis bakımlı olduğu zaman ileride garanti harici işlemi bile garantiye sokuyorlar.

Balatalarla dedim ama normalde 300 dediler servisi aradım garanti kapsamı yok aracın dedı bı oncekı bakımı servıste yapıldıgı halde

4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Vw 504 kodlu olacak. Kitapçıkta yazar.

Servise gidip yeniden bakım yaptırsanız iyi olur.

Vw 504 kodu yag kutusunun ustunde yazıyor mu pekı hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
41 dakika önce, İbrahim Başkurt yazdı:

Balatalarla dedim ama normalde 300 dediler servisi aradım garanti kapsamı yok aracın dedı bı oncekı bakımı servıste yapıldıgı halde

Resmi Garanti yok ama Doğuşta iyi niyet garantisi var.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 saat önce, İbrahim Başkurt yazdı:

yazar etiketin arka kısmında. VW ler fordlar  standandartlarını yazarlar. normal markalar da yazar. 

https://www.n11.com/yedek-parca-otomobil/servis-parcalari/yag?q=vw

3 saat önce, İbrahim Başkurt yazdı:

yazar etiketin arka kısmında. VW ler fordlar  standandartlarını yazarlar. normal markalar da yazar. 

https://www.n11.com/yedek-parca-otomobil/servis-parcalari/yag?q=vw

ulei-motor-castrol-edge-5w30-vw-504-00-5

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...