İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Uzaktan Kumanda Çalışmıyor

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert
(düzenlendi)

11 aydır kullandığım aracımın anahtarı geçenlerde uzaktan kumanda ile kapıları açmadı, elimle şöyle bir tık tık yaptım açtı. Daha sonra yine açmadı, anahtarı ile kapıları açtım ve yoluma devam ettim. Pili bitti herhalde diye düşünerek dün pilini değiştirdim (CR 2032 / 3V) baktım yine çalışmadı. Herhalde dedim pili yanlış taktım denedim yine çalışmadı. Yedek anahtarı (o da kumandalı) denedim o çalışıyor.

Şimdi ben bu anahtarı yere düşürmedim, hiç ıslatmadım. Sorun ne olabilir? kapıları manuel açıyor ve aracı çalıştırıyor. Sadece uzaktan kumanda ile kapıları açmıyor. Aktif olarak kullandığım anahtar idi. İçini açtım yanan, kopan, kırılan, oksitlenen bir yer göremedim:(

Anahtarım aşağıdaki gibi;

pGD77a.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yeniden kodlamayı deneyin veya bir anahtarcıya gidip anahtar sinyal üretiyor mu kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Bardakçı

2 gün önce kumanda pilini değiştirdim anlattıgınız gibi bir sorunla karşilaşmadım anahtarın kodlanması gerekebılır 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
3 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Yeniden kodlamayı deneyin veya bir anahtarcıya gidip anahtar sinyal üretiyor mu kontrol ettirin.

2 saat önce, Ahmet Bardakçı yazdı:

2 gün önce kumanda pilini değiştirdim anlattıgınız gibi bir sorunla karşilaşmadım anahtarın kodlanması gerekebılır 

Bu kodlamayı ben yapabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kontak aç kapa aç kapa yaparken ditt sesi gelir, sonra anahtar çıkarılır ve kumanda düğmelerine basılır..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Bence kodlamadan önce kumanda sinyal gönderiyor mu ona baktırın ondan sonra kodlama yöntemi seçilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kodlamanın zararı olmaz en fazla diğer kumandalı yedeği unutur onu da tekrar kodlarsınız . Anahtarcidan önce bence denenebilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Dün akşam anahtarı kodladım ve çalıştı :good1:

Konuyu özet geçersek;

İki anahtarım da sustalı ve kumandalı. Normal şartlarda ikisi de çalışıyordu. Devamlı kullandığım anahtarın pili bitince değiştirdim ve uzaktan kumandası çalışmadı. Bu durumda değerli üyelerin tavsiyesi üzerine önce kodlamayı denedim.

Kodlamayı şu adımlarla gerçekleştirdim:

1- Önce çalışan diğer anahtarı kontağa taktım ve II konumuna getirdim. Daha sonra 0 konumuna getirerek anahtarı kontaktan çıkardım. Bu işlemi ikinci kez tekrarladım.

2- Sonra pilini değiştirdiğim kumandası çalışmayan anahtarı kontağa soktum ve aynı işlemi 1 kez tekrarladım. 5 saniye bekledikten sonra kapı açma/kapama tuşlarına bastım ve çalıştı:)

Öneri de bulunan herkese teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Celalettin Süğürtin

Merhabalar arkadaşlar. Konu 2017 yılında açılmış. Hortlattın demezseniz konuyla alakalı olmakla beraber biraz farklı bir durum var: aracı ilk aldığımda 20-30 mt uzaktan kumanda sinyali gidiyordu. Bir haftadir arabaya bir iki metre yaklaşmak gerekiyor. Pili değiştirdim sorun çözülmedi. Anahtarciya bu gün gösterdim sinyal veriyor dedi. Bir iki temizlik falan yapıp verdi. Ama durum aynı. Bu durumu yaşayan var mı ne yapilabilir? Kumanda sinyallerini alan bir modül falan mı var?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...