İçeriğe Yönlendir

Leon - 19 Aylık Arabada Gıcırdama, Zırıldama

Erdal Aydın

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
43 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

İçin fesat, tez vakitte ocakbaşında nefsini temizlemek gerek

Çocuğu arabayla gezerek uyutmak bu gıcırtılar sayesinde mi oluyor, ninni gibi :D

Gıcırtıda kangoo fazla gelirdi bana meğer neler varmış

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çocuğu arabayla gezerek uyutmak bu gıcırtılar sayesinde mi oluyor, ninni gibi [emoji3]

Gıcırtıda kangoo fazla gelirdi bana meğer neler varmış

Kanka bizdeki en fazla 5 dk sürüyor
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Kanka bizdeki en fazla 5 dk sürüyor

5 dk ise bişey değilmiş, sürekli sandım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

wd 40 lastik aksamda kullanmayın millet, olmaz:

benim fiesta 182 binde, trim zırıltısı SIFIR (dikkat fiesta) kapı fitil gıcırtısı sıfır, sadece oda bazen ender olmakla beraber kesemediğim tek ses bagaj kısmından gelen metalik tık sesi, onun dışında hafif asfalt ve rüzgar motor sesi olarak normal sesler geliyor, fitillere ara ara Turtle wax F21 daha sonralarıda meguiars kokpit sütüyle periyodik olarak silerim, ses sıfır, eskime sertleşme sıfır, 2-3 ayda bir sürseniz yeter, fitil sesi falan kalmayacak :)

kapısı tıgırdayan sıfır araçlar hemde Leon, yahu bu marka için demiyorum genel olarak hepsi gün geçtikçe bozuyorlar bunuda makyajla süsle falan maskeliyorlar sanırım :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Abiler benim fitiller gicirdamiyor, onlar diğer konuda.[emoji4]
Bende trim sesi mevcut. Bu arada traktör algısı oluşmasın, bozuk yollarda zirildiyor sadece.[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 dakika önce, Erdal Aydın yazdı:

Abiler benim fitiller gicirdamiyor, onlar diğer konuda.emoji4.png
Bende trim sesi mevcut. Bu arada traktör algısı oluşmasın, bozuk yollarda zirildiyor sadece.emoji4.png

2 zıngırdadı diye hemen gömüyolar Leyonu :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Benim golfte de sağ ön yolcu kısmında trim sesi geliyor. Gaza basınca kesiyor ayağımı gazdan çektiğim anda zırıldamaya başlıyor.  Ama bende fitil gıcırdaması yok.

Not: Aracım 2016 TDİ

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
2 zıngırdadı diye hemen gömüyolar Leyonu [emoji3]
Aynen ya. Çiçek Abbas transiti muamelesine maruz kaldı aslanım. [emoji1]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bir filozof demiş ki:

İnsan kaynağını bildiği seslerden rahatsızlık duymamalı. 

Misal rav4 lerde arka stepne yerinden mutlaka ses gelir. Hatta 2012 modelde stepne yıl bile kaldırmışlar. Bende  kulak asmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
47 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

wd 40 lastik aksamda kullanmayın millet, olmaz:

benim fiesta 182 binde, trim zırıltısı SIFIR (dikkat fiesta) kapı fitil gıcırtısı sıfır, sadece oda bazen ender olmakla beraber kesemediğim tek ses bagaj kısmından gelen metalik tık sesi, onun dışında hafif asfalt ve rüzgar motor sesi olarak normal sesler geliyor, fitillere ara ara Turtle wax F21 daha sonralarıda meguiars kokpit sütüyle periyodik olarak silerim, ses sıfır, eskime sertleşme sıfır, 2-3 ayda bir sürseniz yeter, fitil sesi falan kalmayacak :)

kapısı tıgırdayan sıfır araçlar hemde Leon, yahu bu marka için demiyorum genel olarak hepsi gün geçtikçe bozuyorlar bunuda makyajla süsle falan maskeliyorlar sanırım :angry:

Abi kıyas olmaz senin araba ile. Senin arabana harcadığın ile biz üstüne koyup daha iyisini alıyoruz. O yüzden olmaz.

TW F21 de tırt ayrıca kesmiyor hiç bir şekilde.

Sağlam algı oldu :D

Tamam, kandırdık hepinizi. Birazda biz göremlim dedik :D  Ne tıkırtı var ne gıcırtı. Parçanın ömrü dolmuş değişince kesti :D

Vw'lerimiz süper alayının üstünden atlar :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Erdal, senin konu altında yazıyorum ama sana değil sözüm. Üzerine alınma. Üç moderatör birde yönetici aynı şekilde konu açınca ister istemez aklıma geldi. Bende burada yazmış bulundum.

Benim de iş yerindeki koltuk gıcırdıyor, 
Kilo ver
Yorum bağlantısı
Cem Işık
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

2007 model 280 binde aracım var, kapısı gıcırdasın litresi beş liradan beş litre mazotla ateşe veririm.. ;)

Mazot kolay tutuşmaz ki,litresi 5.30 tl’den 3 litre benzin alıp denemeli. Çay demleriz üstünde?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
Mazot kolay tutuşmaz ki,litresi 5.30 tl’den 3 litre benzin alıp denemeli. Çay demleriz üstünde?
5.3 ten benzin satan istasyonun adresini alabilir miyim? Kaçak değilse tabi.[emoji4]
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Benim golfte de sağ ön yolcu kısmında trim sesi geliyor. Gaza basınca kesiyor ayağımı gazdan çektiğim anda zırıldamaya başlıyor.  Ama bende fitil gıcırdaması yok.

Not: Aracım 2016 TDİ

Trim sesine bez bant tavsiye ederim, gerçekten işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Trim sesine bez bant tavsiye ederim, gerçekten işe yarıyor.

Neresinin ses yaptığını bulsam dediğin tavsiyeye uyacağım.

Bez bant için link var mı?:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Latife olarak devam ettiği sürece sorun yok [emoji4]

Bazı araçlarda malesef kronik sesler var.

Qashqai çok sert düşüyor kasislere
Ustama gösterdim. Travers burçları değiştirdik. Z rotları değiştirdik. Vs geçmedi.
Rot balansçıya gittim. Bişey bulamadı.
İkna olmadım. Kayseri’de özel nissan servisine gittim ve cevapla yıkıldım.
Bu modeller böyle dedi. Sert dedi.

benim avensis te sert giriyor bağımsız süspansiyon var.
yol tutuşu ile ilgili durum. sert olduğu için virajlarda araç sollama huyu oluştu :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Erdal Aydın yazdı:

Abiler benim fitiller gicirdamiyor, onlar diğer konuda.emoji4.png
Bende trim sesi mevcut. Bu arada traktör algısı oluşmasın, bozuk yollarda zirildiyor sadece.emoji4.png

relax oluyor ve kapıyı söküyorsun kardeş, ses gelen yeri modifiye ediyorsun,  benimki nasıl sessiz oldu sanıyorsun :)

şunlardan sürüüün, uğraşmayııın :)

CC04072_1_1.jpg

03830410.png

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
32 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Erdal, senin konu altında yazıyorum ama sana değil sözüm. Üzerine alınma. Üç moderatör birde yönetici aynı şekilde konu açınca ister istemez aklıma geldi. Bende burada yazmış bulundum.

Söz bana galiba. :)

Ben de yazayım bulunsun, hiç kimseyle konuşmadım, kimseyi yönlendirmedim. Kimseye imada dahi bulunmadım. Ne yönetimle ne diğer arkadaşlar ile bu konuda bir paylaşımım olmadı.. 

Mert açtı ilk önce, Mert açınca sırayla açıldılar. 

Konuları görünce ben de şaşırdım ve Mert de şaşırmış olacak ki bana yazdı. Organize zannedecekler dedi. 

6 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

yol tutuşu ile ilgili durum. sert olduğu için virajlarda araç sollama huyu oluştu :)

Aynı görüşe sahibim artık.. 

Bu boyutlar ve yumuşak bir süspansiyon ile Qashqai de yol tutamazdı.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Serkan Karadağ yazdı:

Neresinin ses yaptığını bulsam dediğin tavsiyeye uyacağım.

Bez bant için link var mı?:rolleyes:

Aracı başkasına sürdürüp dinlemekte fayda var, bez bant yazınca bolca çıkıyor, tesa idi galiba bendeki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
48 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Üç moderatör birde yönetici

Üç moderatör kim ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
53 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kilo ver

Zayıflarınki de gıcırdıyor, kronik :p

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hangi konuya ne yazdığımı, hangi konunun kiminki olduğunu şaşırdım. Nooluyoruz ya devrim mi oldu. Gıcırdayan kapılar viraj demirleri havada uçuşuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...