İçeriğe Yönlendir

Polo Tdi - Yakıt Kesme Sorunu

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Uğur Samyeli

Dostlar uzun süredir bazı nedenlerden dolayı forma uzun süreli giriş yapamadım.Bu sorunla dönmüş olalım.2004 model polo dizel araçta 110-120 km de yakıt kesme gibi bir sorun var.Nedenini bir türlü bulamıyorlar.Enjektör dediler,yakıt pompası dediler ama sorun devam ediyor.Bu sorunla ilgili tecrübesi ve bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.Saygılar....

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yakıtın kesildiğini nasıl anlıyorsunuz?

Gaz pedalına basıyosunuz ama gaz verdiğinizi hissetmiyorsunuz yani tepki yok....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devir yükselmiyor mu? Düşüyor mu? Tekleme mi oluyor? Sıcak, soğuk motor farkı var mı?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Devir yükselmiyor mu? Düşüyor mu? Tekleme mi oluyor? Sıcak, soğuk motor farkı var mı?

devir yükseliyor tekleme falan yok.Sıcak soğuk farkı yok.Zaten motor sıcaklığı normal düzeye gelmeden bu süratleri asla yapmam Sani....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hocam devir yükseliyorsa motorun yakıt akışında bi sorun yok. Debriyaj kaçırıyor olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Devir yükselip hız yükselmiyor ise kavrama, gaza basıldığı halde devir yükselmeye hemen cevap etmeyip bir süre sonra pik olarak yükseliyor ise egr, gaz verildiği vakit anlık kesinti var ve hızlanma normal ise enjektör

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Baskı balata yeni,enejektörlerde sorun yok dediler bi teşhis koyulamadı....Egr temiz denildi ???????

1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Devir yükselip hız yükselmiyor ise kavrama, gaza basıldığı halde devir yükselmeye hemen cevap etmeyip bir süre sonra pik olarak yükseliyor ise egr, gaz verildiği vakit anlık kesinti var ve hızlanma normal ise enjektör

Servet gaz verirldiğinde hızlanma yok anlık kesinti değil devam eden bir kesinti.....

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

egzos ne durumda?

Egzos durumunu bilmiyorum Çağlar????

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gaz verip bosluga düşür gibi oluyorsa araba yemiyorsa basmıyorsa n75 valfi bence

benim aracda bu sekilde basıma gelmişti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...