İçeriğe Yönlendir

Yakıt Katkıları İşe Yarıyor mu?

Ünsal Günal

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Bı ara LPG için vardı temizleyici katkı :) borudaki tüm tortuyu söküp enjektöre basıp tıkıyordu. Hatta Aygaz bı ara katkılı otogaz diye bir şey çıkardı millet başına iş aldı. Motor yiyen bile oldu bolca . 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bp de dizelde çıkardı. Hatta reklamda diyor fırça ordusu gibi temizler. Adam yıllarca abuk sabuk mazot kullandı belki.sonra tuttu katkılı yakıt kullandı. Fırça ordusu başladı hattı temizlemeye iyi hosda yakıt hattında birikmiş tortu birden temizlenirse o kadar tortu hassas enjektör memesine gelip dolarsa birden. Oldu ki enjektöru tikadi. Sen kurum Atacan diye belki enjektörü kucaklamaya uğraşıyon haberin yok. Ha sürekli kullandın yada km düşük ne mutlu sana temiz temiz binersin.

Ama depoya atılıp da carbon clean etkisi beklersen hüsran olabilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Yakıt katkılarını kullanmış biri olarak, arabam sanki daha iyi çalışıyor, çekişide düzeldi gibi, plasebo etkilerinden başka bir işe yaradığını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
8 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Dünyanın en pahalı mazotunu kullandığımız halde ! çok kötü kalitede mazotuda beraberinde kullanıyoruz malesef bunun için 5 bin km de bir mazot katkısı işe yarıyor ama bildik iki marka dışında kesinlikle kullanmayın 1 . würth 2. liqy moly

Yakitta uc kagit malesef Türkiyede cokca dönmekte ama dunyanin en pahali benzinini kullanmiyoruz. Avrupanin bir cok ulkesinde yakit daha pahali. He burada sunu diyebiliriz avrupada asgari ucret 800euro civari, o adam mazotu 1.30 eurodan aliyor. Turkiyede 250 euro civari ve mazot 1.10 euro civari. Tabi buyuk avrupa devletleri disindaki bazi yerlerde de de hem euro olarak hem de goreceli deger olarak bizden pahaliya yakit satiliyor. O devletlerde yakit uc kagitciligi olayini bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dünyanın en pahalı mazotunu kullandığımız halde ! çok kötü kalitede mazotuda beraberinde kullanıyoruz malesef bunun için 5 bin km de bir mazot katkısı işe yarıyor ama bildik iki marka dışında kesinlikle kullanmayın 1 . würth 2. liqy moly

Belgeniz deliliniz varmı kötü yakıtlar ile ilgili?
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
15 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bp de dizelde çıkardı. Hatta reklamda diyor fırça ordusu gibi temizler. Adam yıllarca abuk sabuk mazot kullandı belki.sonra tuttu katkılı yakıt kullandı. Fırça ordusu başladı hattı temizlemeye iyi hosda yakıt hattında birikmiş tortu birden temizlenirse o kadar tortu hassas enjektör memesine gelip dolarsa birden. Oldu ki enjektöru tikadi. Sen kurum Atacan diye belki enjektörü kucaklamaya uğraşıyon haberin yok. Ha sürekli kullandın yada km düşük ne mutlu sana temiz temiz binersin.

Ama depoya atılıp da carbon clean etkisi beklersen hüsran olabilir.

sıkıntı katkıda değil, sıkıntı uzun km ler hiç bakım yapılmamış araçta katkı yada dediğin gibi Bp nin çıkardığı katkılı yakıtın bu uzun km ler bakımsız kalmış araçlarda kullanılması...

Carbon clean yada wurth, 200 bin km hiç katkı kullanılmamış enjektörü vs. sökülüp temzilenmemiş araçta kullanıldığında özellikle CC diyorum net , yüksek ihtimalle enjektörü patlatırsın, wurth daha düşük ihtimalli çünki cc gibi direk pompadan yüklenmiyorsun, depodan yakıta karışıp düşük yoğunlukta olduğundan daha az riskli, zaten o yüzden deponuzda mazot olsun diyorlar, şimdi bu sıkıntıda dediğin katkılı BP yakıtında olur, yıllarca binlerce km hiç kullanma sonra kalk bunları kullan, elbette sıkıntı çıkar....

Kurum atacam diye enjektörü öldürmem merak etme, arabayı sıfır aldım ve 183 bin küsürde, düzenli olarak sürekli kullanırım wurth-berner-tunap, 1.4 tdci 110kh/h sabit hız ortalama yakıtım 4lt. kardeş, 140 la tam gaz sıfır duman, emisyon test oranlarınıda her sene kıyaslarım, merak etme sıfır hata :)

Not: lpg li araçmı, onu hiç katma, lpg varsa o motor benim için çoktaan ölmüştür, araç motoru neye göre yapıldıysa o yakıtı kullanacaksın, düp gaz= ölü motor kim ne derse desin, elbette katkılı gaz dert çıkarır, gazda türlü oyun dönüyor, katkılar uyduruk, sistem uyduruk bakım hakgetire, ayar zaten masal, bilinçli kullanım zaten yok, ne bekliyordunki....

12 saat önce, Servet Aydın yazdı:
21 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Belgeniz deliliniz varmı kötü yakıtlar ile ilgili?

ohooo herşeye rapormu tutacağız king, git yurt dışından mazot al birde bizden al görürsün kendin :) burası Türkiye...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
ohooo herşeye rapormu tutacağız king, git yurt dışından mazot al birde bizden al görürsün kendin [emoji4] burası Türkiye...
Nerden biliyorsun yurt dışında aynı markanın aynı araçta yakıt ile test etmediğimi sn Ali beyciim
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:
ohooo herşeye rapormu tutacağız king, git yurt dışından mazot al birde bizden al görürsün kendin emoji4.png burası Türkiye...

Nerden biliyorsun yurt dışında aynı markanın aynı araçta yakıt ile test etmediğimi sn Ali beyciim

bilmiyom king ciim, ettinmi, bizim Edirne yunanistan testinde fark vardı, kontrol mühendisinde tiguan vardı, her hafta gidiyordu adamlar, her seferinde ucuz diye adamlar oradan depo doldurup gelirdi, aslında birazda onun yalancısıyım, bizden yakıt aldığında iş değişiyor derdi, 1 -2 kez yakıt almayla anlaşılmaz bu arada....

Not. ben kendi ülkeme artık güvenmiyorum kardeş, öyle şeyler görüyorumki bu yozlaşmış toplumda, herşey beklenir bizden, güvenmiyorum artık, geçti o günler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yakıtın pahalı olduğu doğru, bunun sebebi herkesin malumudur fakat kötü kalite motorin cümlesi çok iddialı olmuş...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Carbon clean yada wurth, 200 bin km hiç katkı kullanılmamış enjektörü vs. sökülüp temzilenmemiş araçta kullanıldığında özellikle CC diyorum net , yüksek ihtimalle enjektörü patlatırsın, wurth daha düşük ihtimalli çünki cc gibi direk pompadan yüklenmiyorsun, depodan yakıta karışıp düşük yoğunlukta olduğundan daha az riskli,

1. üreticiye de haber ver de patlattığını öğrenip şaşırsın. Teknik gerekçesi nedir?

2. Motorvac carbon clean tesla S ise, würth depo katkısı bisiklet falan olur, ikisine de ulaşım aracı olarak karşılaştırma yaparsak

3. enjektör patlattım kol çıkardım şanzıman dağııttım falan derler, doğrudur, anca kavehane sohbetinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

1. üreticiye de haber ver de patlattığını öğrenip şaşırsın. Teknik gerekçesi nedir?

2. Motorvac carbon clean tesla S ise, würth depo katkısı bisiklet falan olur, ikisine de ulaşım aracı olarak karşılaştırma yaparsak

3. enjektör patlattım kol çıkardım şanzıman dağııttım falan derler, doğrudur, anca kavehane sohbetinde.

1. enjektörü tıkarsan yada ucunu bozacak şeyler püskürtürse keser atar, patlama mecazi, elbette gümlemez :)

depoda 4-5 lt. mazot varken katkıyı koy seyret enjektörü

2. cc direk pompaya wurth deopya atılır, etkisi aynıdır temizlik yapma süresi farklıdır, Tesla misali cc çabuk diğeri yavaş yapar= ama sonuç aynı kardiş (CC nin depoya atılan ürününe ne diyorsun, cc hadi kullansana :) )

3. onlar zaten başka şey, dediğin gibi kahve sohbeti... katkı attım şanzıman dağıldı haa, bu süpermiş :D

cc de uzun km yapmış bakımsız araçta enjektörü öldürebilir, başka şeyleride bozabilir, öldürmez kanıtını yada garantisini hala sunamadın hatırlatırım, CC 150 bine kadar hiç uygulama yapılmamış araca uygulanırsa sorun çıkmaz kanıtını ne sen nede firma nede motorvac veremedi, garantiyi bırak kullanabilirsiniz bile  diye açıkca söylemedi, bunuda hatırlatiyim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

CC enjektöru temizliyor depoya atılan depodaki tortudan yakıt hattında ne varsa hepsine nüfuz ediyor fark bu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

nede motorvac veremedi,

kim veremedi soralım?

3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

açıkca söylemedi, 

30 yazılırsa, 70 i yüz yüze anlatılır :mamba:

8 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

CC enjektöru temizliyor

no, yes de ama eksik

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Depodaki tortular enjektörü tıkar bozar denmiş de bu mazot filtresi ne işe yarıyor? Yok hani bunu yapan mühendis depodan tortu gelebileceğini de düşünmemişse hani diplomasını yaksın :) Aynı şey fırça etkisi ile temizler diye yakıt üreten firmalar içinde geçerli. 

Ben kullanıyorum katkı. Bunun sonucunu kısa vadede göremezsiniz zaten. Aracım için iyi olduğunu düşünerek kullanıyorum. Aksini iddia edenler de aracı için kötü olduğunu düşünerek kullanmıyor. Sonuçta kimsenin elinde rapor yok, test yok, kanıt yok :) 

Würth gibi markalar enjektöre zarar vermeyeceği konusunda garanti veriyor. Olur da zarar verirse servisten raporu al faturayı öderim diyor. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Volkan Ceneviz

Merhabalar belki forumda daha önceden çok kez paylaşıldı fakat tekrar açıp sormamın sebebi bir çok kişinni daha fazla tecrübe sahibi olmuş olabileceğidir. Mesela aracım 220,000 km de arada bir atılması iyi olduğu söyleniyor bazı yerlerde sizce doğru mu yakıt katkısı kullansak zararını görürmüyüz gerçekten işe yarıyor mu teknik olarak bu işi tam olarak iyi bilen kimse var mı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha önce de sormuştunuz Volkan Bey... 

Birleştireceğim hepsini.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

Merhabalar belki forumda daha önceden çok kez paylaşıldı fakat tekrar açıp sormamın sebebi bir çok kişinni daha fazla tecrübe sahibi olmuş olabileceğidir. Mesela aracım 220,000 km de arada bir atılması iyi olduğu söyleniyor bazı yerlerde sizce doğru mu yakıt katkısı kullansak zararını görürmüyüz gerçekten işe yarıyor mu teknik olarak bu işi tam olarak iyi bilen kimse var mı 

dişiniz çürümüş,.....

diş fırçası/macunu ne kadar daha fazla zarar verirse, o kadar zararı, diş macunu çürüğü ne kadar iyileştirise o kadar da faydası olur.

tartar birikirken faydası olur ama doğru kıllı fırçanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

macun çürüğü hiç iyileştirmez, macun çürük oluşmadan oluşumunu engeller, doğru kullanılırsa :) 

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
On 01.03.2018 at 17:02, Çağlar Bayur yazdı:

dişiniz çürümüş,.....

diş fırçası/macunu ne kadar daha fazla zarar verirse, o kadar zararı, diş macunu çürüğü ne kadar iyileştirise o kadar da faydası olur.

tartar birikirken faydası olur ama doğru kıllı fırçanın.

On 01.03.2018 at 20:24, Ali Cihangiroğlu yazdı:

macun çürüğü hiç iyileştirmez, macun çürük oluşmadan oluşumunu engeller, doğru kullanılırsa :) 

şimdi biz bu araçlarda bu katkıları kullanalım mı kullanmayalım mı, üreticiler dizel araçlarda kullanılmasını uygun gördüğü gibi yakıt sisteminin temizlendiğini iddia ediyor araçlarda bir çeşit temizleme işlemi yapıldığı deniyor aramızda bu teknik konusunda daha çok tecrübe etmiş kişiler olabilir diye tekrar soru başlığı açtım evet geçen senelerde de konu açılmış fakat benim tekrar açmamın sebebi daha çok iyi yada kötü olarak tecrübe edinmiş kişiler olması eski konuyu bu yüzden hortlatmadım yada daha yakın sürede emin olan başına gelen kişiler varsa fikir paylaşsın diye açtım hata olacağını bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

senelerdir kullanıyorum, zararını görmedim ve aracım 12 yaşında hala ilk günki gibi çalışmakta ve yakmakta,  bu yeter sanırım :)

bu ürünler destek koruma ve bakım ürünüdür esasında, arıza oluştuktan sonra iş yaramaz, arıza olmasın maksimum ömürde kullanalım diye kullanılan şeyler yani... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
On 02.03.2018 at 20:50, Ali Cihangiroğlu yazdı:

senelerdir kullanıyorum, zararını görmedim ve aracım 12 yaşında hala ilk günki gibi çalışmakta ve yakmakta,  bu yeter sanırım :)

bu ürünler destek koruma ve bakım ürünüdür esasında, arıza oluştuktan sonra iş yaramaz, arıza olmasın maksimum ömürde kullanalım diye kullanılan şeyler yani... 

Peki 200 bin km yi aşmış bir dizel araçta hangi parçalar neler temizlenmeli araç 2009 Mıtsubıshı L200 tavsiyeleriniz ne yönde olur  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

Peki 200 bin km yi aşmış bir dizel araçta hangi parçalar neler temizlenmeli araç 2009 Mıtsubıshı L200 tavsiyeleriniz ne yönde olur  

enjektörler, emme manifoltu , kısaca üst kapak sökülüp etrafı bağlı olan şeyler siboblar temizlenmeli, egr varsa ona bakılmalı, turbo kontrol edilmeli, tabii daha önce bunlara bakım tamirat yapılmasıysa, 200 bin km hiç dokunmadan arızasız binildiyse,  madem 200 binde ne temizlenir dedin bunlar, motor sağlığı için, gerisi zaten belli, kayış falan onlara zaten bakarsın,  aktarma organlarınıda saymıyorum, ayrı şeyler...

200 bin hiç arızasız geldiysen sorunda yoksa sadece katkı kullanabilirsin, üstte yazanları yaptırsan iyi olur ama sorun yoksa kontrol etmekte yeter, CC yaptırma ama, bu km de riskli...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En son aldığım yakıttan memnun kalmadım... 

Marş süresi uzadı, motor sesi arttı, çekiş düştü.. 

Double UP yakıt katkısı kattım depoya.. 

Her şey normale dönüverdi.. Mazot harbi sorunluymuş... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...