İçeriğe Yönlendir

İlginç Fotoğraflar

Murat Gedik

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Bugün sahibinden.com da bir galerinin tüm ilanlarında gördüm bu resmi. Siz ne diyorsunuz?

S5CAAQ.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Caliskan yazdı:

Bugün sahibinden.com da bir galerinin tüm ilanlarında gördüm bu resmi. Siz ne diyorsunuz?

S5CAAQ.jpg

Klasik türk milleti. Balıkçı denizi kurutur sonra balık yok diye şikayet eder. Galerici müşteriyi kazıklar sonra böyle yazılara kalır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Ben de 2000 motorun 1600 motordan daha az yaktığı kısmına takıldım. Bu doğru mu?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ahmet Caliskan yazdı:

Ben de 2000 motorun 1600 motordan daha az yaktığı kısmına takıldım. Bu doğru mu?

Yola , , araç yüküne ve kullanım şekline göre değişir. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Galerici satarken az yakar, alırken çok yakar.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ahmet Caliskan yazdı:

Aynı kasa araçlarda yakın bir tüketim olduğu söyleniyor. Biri bassan gitmez yakar diğeri bassan gider yakar gibi birşey sanırım. 

Servet Aydın yazdı:

Makro deneme tilifon ile

45ead7206a1261c3c4dbcc4187405cc7.jpg

Güneş gözlüklü kungfu hocası gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Motor hacimi küçüldükce , tüketim düşer. Bu bilinen onaylanan bir gerçektir. Düşük hacimli motor çekiş için daha fazla sıkıştırıldığından, yani daha fazla yüke bindiğinden ürettiği beygir başına yaktığı benzin azalır. Bu doğanın kanunu gibi bir şeydir. 2500 cc motor 90 km hızla giden kasa için 12 beygir üretmek %10 %15 motor yüküne sebeb olur. buda en verimsiz bölgedir. 

Hacim küçük araba 12 beygir üretmek için %50 yüke bindiğinden en verimli bölgeyi kullanır. Yüke binen motor en verimli motordur. Hafif kasa büyük motor çok sipesifik birşey değilse zarardır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...