İçeriğe Yönlendir

Elantra - Geç Marş Alma

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 2012 Prime Plus otomatik Elantra , araç sabahları geç marş alıyor, bazen gün içerisinde de geç marş alıyor start tuşuna basıyorum girgirgir ses ve sonunda çalışıyor , 1 defada hiç almadi mesela, bir kaç yere sordum , buji , benzin pompası ve sıcaklık müşürü diyenler oldu, başına gelen yada bir tahmini olan var mı ? Akü ve şarj dinamosuna baktirdim gayet güzel sağlıklı 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
20 dakika önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Merhaba 2012 Prime Plus otomatik Elantra , araç sabahları geç marş alıyor, bazen gün içerisinde de geç marş alıyor start tuşuna basıyorum girgirgir ses ve sonunda çalışıyor , 1 defada hiç almadi mesela, bir kaç yere sordum , buji , benzin pompası ve sıcaklık müşürü diyenler oldu, başına gelen yada bir tahmini olan var mı ? Akü ve şarj dinamosuna baktirdim gayet güzel sağlıklı 

Geçmiş olsun. Bunun bir çok sebebi olabilir. Eğer araç LPG li ise LPG beynine bakılmalı. Onda sorun yoksa egzantrik sensörü ya da krank mili sektörüne bakılmalı. Tabi ateşleme sistemi de elden geçmeli. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Çok karmaşık bir olay bu bir dünya ekipman var bakılması gereken 

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Hayır hocam , ustalar direk olarak benzin pompasına yöneldiler bende elletmedim henüz

Marş motoru olsa her zaman yapmaz mı hocam keşke o olsa vala ona razıyım açıkçası 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Şu videonun yorumlarında da çözüme “soğuk çalıştırma kitinin” değişimi ile ulaşıldığı yazılmış. 

Tespiti doğru yapmak önemli anlaşılan. Arıza ışığı falan da yakmıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Hayır yakmiyor , arıza ışığı uyarı vs yok k

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Merhaba Hyundai 2012 Elantra bu araba sabahları veya gün için de geç marş alıyor star engjne tuşuna basıyorum girgirgir derken düşük rolenti eşliğinde marş alıyor hatta marş alırken ilk rolenti 500-750 değerlerinde gezinip sonra normal marş alıyor fakat dediğim gibi geç marş alıyor , akü ve şarj dinamosuna baktirdim sorun yok gayet sağlıklı , marş motoru olsa her zaman yapar  e buji desek o zaman araba giderken tekler , peki başka benzin pompası dediler düşük benzin seviyesi özellikle buna yol açıyor dediler bugün depoya 150 TL benzin aldım ama yine aynı demek ki benzin pompası da değil peki geriye ne kalıyor geri dönüş check vakfı yada hararet müşürü olabilir mi yada akü kutup başını gevşek acaba ? Teşekkürler

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Benzin rail basıncını ölçtürün 4 bar civarı çıkması lazım. Düşük çıkarsa benzin filtresini veya benzin pompasında sorun olabilir.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Basitten zora tek tek tüm ihtimalleri eleyerek gitmelisiniz.

Silindir kompresyonlarını motor soğukken bi ölçtürün.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...