İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Ghia ESP Projesi

Tuna Demir

Recommended Posts

Servet Aydın
Demek oldu ha, tebrikler [emoji4]
Bi sis farı takmak kadar zor değil
Pistte denediniz mi.Devreye girip arabayı düzeltiyor mu.
Piste gerek yok deneme için. Slalom yapsın kafi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Elinize sağlık, tebrik ederim, aracımın tek eksiği ESP diye değiştirmeye niyetlendim ama butceme göre araç bulamayınca binmeye kadar verdim, oluyorsa 2009 Focus a bende girerim bu işe, bilginiz var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
2 saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Pistte denediniz mi.Devreye girip arabayı düzeltiyor mu.

Evet denedik stabil olarak sorunsuz çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Unkun yazdı:

1.madde dışında yapılabilir tesisat çekme ve yeni sokete aktarma işini iyi bilen birisi yapması gerekir.

https://drive.google.com/file/d/1bvJdbMISUtJqDhy5ndfrAAKLuZkERF13/view?usp=drivesdk

Bu dosyada 68.sayfadaki şemaya göre yapılacak sanırım.

Evet asıl önemli işlem 1.madde. doğrudur bu şemaya göre yaptım ?

tarihinde Tuna Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
7 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Bravo yapılacak en güzel modifiye ellerinize sağlık

7 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Valla helal olsun bıkmadan iyi uğraştınız. 

7 saat önce, Mehmet Unkun yazdı:

İnşallah bizde takabiliriz. Tebrikler

7 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Elinize sağlık, tebrik ederim, aracımın tek eksiği ESP diye değiştirmeye niyetlendim ama butceme göre araç bulamayınca binmeye kadar verdim, oluyorsa 2009 Focus a bende girerim bu işe, bilginiz var mı?

Hepinize teşekkür ederim. Ayrıntıları da paylaştım yapılamayacak birşey değil. Sadece parça toplamak biraz zaman alıyor. En önemlisi de montaj esnasında elektrik tesisatının titizlikle yapılması gerekiyor ona dikkat etmenizi öneririm. Ben elektrik tesisatın kendim yaptım mekanik sökme ve takma işlemlerinide ford ustası muhammet durmuş arkadaşım yaptı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

3M51-2C405 bu parça kodu ile sadece abs li üniteler de var.Esp li olduğunu nereden anlıyoruz.

Yorum bağlantısı
Tuna Demir
37 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

3M51-2C405 bu parça kodu ile sadece abs li üniteler de var.Esp li olduğunu nereden anlıyoruz.

Yaptığım araştırmalarda son 2 harf takısı versiyon sürümü. 2c405 lerin hepsinin emin olmamakla espli olduğu kanısına vardım. Soket farkı var çünkü. Düz abs olanlarda 2 sıralı pinler var espli abs de ise 3 sıralı pinler var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun

ABS beynini aldığımızda soket üzerinde oluyor mu? Ayrı mı satın alacağız soketi?

Yorum bağlantısı
Tuna Demir
2 dakika önce, Mehmet Unkun yazdı:

ABS beynini aldığımızda soket üzerinde oluyor mu? Ayrı mı satın alacağız soketi?

Ben özellikle soketi üzerinde olanı aradım ve buldum. Alırken mutlaka soket üzerinde olmasına dikkat edin. Satıcıya soketinide sorun. Yada ayrı bulabilirmisiniz bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun

Teşekkürler

Bu şema ile oto elektrikçi yapabilir mi? 

c111 ve c113 anlaşılıyor ama abs nin soketinde aynı renk kablolar var orası karışık geldi

Yorum bağlantısı
Tuna Demir
5 dakika önce, Mehmet Unkun yazdı:

Teşekkürler

Bu şema ile oto elektrikçi yapabilir mi? 

c111 ve c113 anlaşılıyor ama abs nin soketinde aynı renk kablolar var orası karışık geldi

Hiç bir kablo aynı renk değil. Aynı sandığınız renklerde bile renk kalınlıkları farklı. Örneğin yeşil beyaz 2 kablo varsa birinde beyaz kalın yeşil ince diğerinde yeşil kalın beyaz ince. Yani mutlaka bir farklılık var. İyi bir elektrikçi mutlaka yapar ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Elinize sağlık, anlatım da çok güzel olmuş. İlk mesaja ekledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Elinize sağlık, anlatım da çok güzel olmuş. İlk mesaja ekledim.

Çok teşekkür ederim önder bey ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
21 saat önce, Tuna Demir yazdı:

Yaptığım araştırmalarda son 2 harf takısı versiyon sürümü. 2c405 lerin hepsinin emin olmamakla espli olduğu kanısına vardım. Soket farkı var çünkü. Düz abs olanlarda 2 sıralı pinler var espli abs de ise 3 sıralı pinler var.

"Bizim arabada bu parça kodu olan abs ünitesi varsa değiştirmeye gerek yok o zaman" doğru mu sizce de

Yorum bağlantısı
Tuna Demir
34 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

"Bizim arabada bu parça kodu olan abs ünitesi varsa değiştirmeye gerek yok o zaman" doğru mu sizce de

Yaptığım araştırmalar sonucu bence değiştirmeye gerek yok. Zaten araçta bu parça numarası varsa esp de vardır diye düşünüyorum. Tabi konu ile ilgili profesyonel bilgi sahibi bir arkadaşımız cevap verirse daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

2006 yılı nisan ayında Ghia C max'i alırken opsiyon olarak vardı esp ve tam tamına 1888 tl fark ödemiştim.Cvt şanzımanda 2.ci opsiyondu onada 3887 tl vark vererek toplamda 47,5 tl'ye mal olmuştu.Özel ve güzel bir indirim ile 42,750 tl ödeme yapmıştım. Rakamlar doğrudur çünkü satış temsilcisine bu rakamların bu kadar benzeşmesi sizce biraz garip değilmi diye sormuştum.Şimdi her araçta esp standart oldu nerdeyse. Aracın yol tutuşu o kadar güzelki 11 yılda 3 kere yandı sadece.40 yıldır çeşitli araçların sahibiyim en rahat kullanımı ve inip binilen aracım bu olmuştur. Yaşlı araca karşı güvensizlik duyan biri olmasaydım hala kullanıyor olurdum.

Güzel günlerde aracınızı kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
4 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

2006 yılı nisan ayında Ghia C max'i alırken opsiyon olarak vardı esp ve tam tamına 1888 tl fark ödemiştim.Cvt şanzımanda 2.ci opsiyondu onada 3887 tl vark vererek toplamda 47,5 tl'ye mal olmuştu.Özel ve güzel bir indirim ile 42,750 tl ödeme yapmıştım. Rakamlar doğrudur çünkü satış temsilcisine bu rakamların bu kadar benzeşmesi sizce biraz garip değilmi diye sormuştum.Şimdi her araçta esp standart oldu nerdeyse. Aracın yol tutuşu o kadar güzelki 11 yılda 3 kere yandı sadece.40 yıldır çeşitli araçların sahibiyim en rahat kullanımı ve inip binilen aracım bu olmuştur. Yaşlı araca karşı güvensizlik duyan biri olmasaydım hala kullanıyor olurdum.

Güzel günlerde aracınızı kullanın...

Çok güzel değinmişsiniz. Teşekkürler M.Fatih bey ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tebrik ederim. 4-5 yıl önce Astra H araca bu modifiyeyi yapan görmüştüm, sizde Ford markasında ilk oldunuz sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
2 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Tebrikler Tuna bey :bravo:

48 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Tebrik ederim. 4-5 yıl önce Astra H araca bu modifiyeyi yapan görmüştüm, sizde Ford markasında ilk oldunuz sanırım.

çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...