İçeriğe Yönlendir

Noter Satışı Sonrası Plakasız Gezilir Mi?

Emre Şahin

Recommended Posts

Emre Şahin

Arkadaşlar ankara'dayım cuma bir araç aldım buradan. Plaka değişimi istedim trabzon 61 plaka olacak. Notere eski plakaları verdik, yeni plakam da belli oldu. Trabzon'da bastırtıp yollayacak bizimkiler. Şimdi araçta plaka yok. Bu haliyle araç kullanılır mı? Trafik kurallarında hükmü nedir?

Sonuçta noterden sonra bu araba emniyete cemiyete vs. işte nereye gidecekse oraya gidecek. Ve plakasız gidecek. Bu durumda çevirme olursa ne olur?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yenimahalle köprüsünün orada plakaları bastırıp arabaya takıp gideceksiniz. Noterin verdiği belge sizi kurtarır cevirmede.. ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

köprüsünün

kretek te satılıyor mu orada

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Geçen hafta satış yaptım alan kişi noterden plakasız olarak şöförler odasına gitti ilinin plakasını 10 dk da çıkarıp gitti sistem çok kolaylaşmış 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

90 lira mı ne cezası vardı eskiden. Şimdi işler değişti.

Ben plakasiz gezdim bı ara durduran olmadı şans

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben gezdim valla kimse bişey diyemez noter almış sonuçta plakayıda bastıracaz elbet keyif yapmıyoruz

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Emre Öğüt yazdı:

ben gezdim valla kimse bişey diyemez noter almış sonuçta plakayıda bastıracaz elbet keyif yapmıyoruz

O zaman sağda solda araba patlarsa nerde bu devlet kimse görmemiş mi demek biraz tuhaf olur.. ;) En fazla 1 saatte bitecek bir iş için bence gereksiz plakasiz gezmek.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Geçtiğimiz haftalarda aracin plakasini yeniden bastirmistim. Emniyet mud. İle plakanin basildigi soforler odasi cok yakin birbirine. Soforler odasına kağıdı verince 3-4 saat sonra gel al diyorlar. Bu zaman farki nedenle sanirim vatandas araci plakasiz olarak kullanma tesebbusunden dolayi araci biraktigim yerde ,plakasiz gezmeme ve yasal cezasinin bin kusur lira oldugu hakkinda uyari yazisi okumuştum

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Genel kural plakasız gezilmez. Değişim aynı ilin sınırlarındaysa araçsız gidilir plaka bastırılıp takılır. Ama farklı şehir olunca nasıl olacak o iş. Biraz saçma olmuş. Şehir değişikliği olacağını notere bildirdiniz mi? Normalde mantık yeni plakanın kayıtlı olacağı şehirde değiştirmeyi söylüyor.

Yani araç noterden alınacak, yeni plakanın basılacağı şehre gidilip değişim orada yapılacak gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Noter plaka yazısı verirse o ilçedeki şoförler odasında basılır bence. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Geçici plaka alınır. Şu anki hali ile 300 lira. Noter satışına özel bir başka geçici plaka türü çıkarılabilir. Plakam basılmadı ne yapayım diye bir mazeret yok maalesef. Olmamalı da. Daha basit düşünelim. Plakasız çarptın bana kaçtın. Ya da ben sana. Nerede bu devlet mi diyeceğiz. 

Sonuç olarak bir düzenleme şart. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Farklı ilden araç alınca yeni plakayı alamıyormuyuz hemen? Yada eski sistemde olduğu gibi plaka değişimi istedikten 3-4 gün sonra değişim yapamıyormuyuz? İllede o an eski plakaları notere vermekmi gerekiyor?

Yeni araç alma arifesindeyim ve plaka 53 olsada eski plakayı kullanmam ben yeni plaka olması lazım üzerinde o plaka benle özleşmesi lazım :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Farklı ilden araç alınca yeni plakayı alamıyormuyuz hemen? Yada eski sistemde olduğu gibi plaka değişimi istedikten 3-4 gün sonra değişim yapamıyormuyuz? İllede o an eski plakaları notere vermekmi gerekiyor?

Yeni araç alma arifesindeyim ve plaka 53 olsada eski plakayı kullanmam ben yeni plaka olması lazım üzerinde o plaka benle özleşmesi lazım :)

Plaka değişikliği isteyince noter plakaları istiyor ve noterde kalıyor. Yeni plaka sistemden veriliyor ve hangi ildeyseniz oranın plaka basım yerine gidip plakayı bastırıyorsunuz. Ankara' da 53 plaka da basılıyor yani. Aynı gün içinde tüm işlem bitiyor. Kendi şehrimde plaka yaptırmak istiyorum dersek biraz risk alıp plakasiz yola çıkmak lâzım.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni sistemde büyük açık var demek ki farklı ilden plaka değşimi ile araç alımı yapılacak ise

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gavurda evrakla beraber egilir aşağı rafa yerinden bile kalkmadan plaka verir.

Plakaların önceden basılı olup dagıtılması uygun.

Telefon kartları gibi....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok saçma bir uygulama olmuş.
Çarpıp kaçanları ne yapacağız.
Hadi siyah qashqai kolay bulunur belki. Beyaz şahin ne olacak.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Cuma günü Kayseriden yeni araç aldım.Eski plakaları (38) Kayserideki notere bıraktım.Plakasız olarak Ankaraya geldim.Yarın Şoförler Odasından yeni plakamı (06) bastıracağım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
11 dakika önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Cuma günü Kayseriden yeni araç aldım.Eski plakaları (38) Kayserideki notere bıraktım.Plakasız olarak Ankaraya geldim.Yarın Şoförler Odasından yeni plakamı (06) bastıracağım... 

Noterdeki evrakınız ile Kayseri deki plakacılar size 06 plakanızı basıp veremez miydi ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

vaktim olsaydı dediğinizi yapardım...

Kayseri 4.Noteri bu kağıtla Ankaraya gidebilirsin dedi.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Rizede benım plakayı basırmam 5 dk iş ama başka ilde özelliklede büyük şehirlerde yeni plakayı kaç saatte alabilceğiz? Sıra olur ordakı görevli hemen yapmaz vs vs

Bence plakaları noter yerine yeni plakayı bastırmaya gidince şöförler odası alması daha mantıklı olurdu.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Cuma saat olmus 17.30 satisi yaptim plaka degisimi istedim ve Ankaradan Istanbula gelmem gerekiyor ayikla pirincin tasini

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
42 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Cuma saat olmus 17.30 satisi yaptim plaka degisimi istedim ve Ankaradan Istanbula gelmem gerekiyor ayikla pirincin tasini

" Gülümse çekiyorum " yazılı bir kamyonete bindircen gayri arabayı :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...