İçeriğe Yönlendir

Çamaşır ve Kurutma Makinası Tavsiye Lütfen

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

vantuz gibi birşey varsa üst kenardan çekin veya üst arayı plastik bir çubukla kanırtın yavaşça, açılması lazım,

Basmalı da olabilir, kenarlardan bastırıp bırakın, 

Şimdi çözdüm olayı. Benim makinede etiket var. Selfcleaning conderser yazıyor. Kendi kendine kondenseri temizliyormuş. Sizdekinde o kapağı açınca kondenser önünde filtre de çıkıyor sanırım. Videolarda gördüm. Bosch’un aynı tarzdaki modeli de var. 

ama benim derdim orası değil. Videolara bakın. Kurutma makinelerinin yan kapaklarını açınca inanılmaz bi yün toz pamuk yumakları çıkıyor. Öyle böyle değil. Oralar korkutuyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bunda da bahsettiğiniz özellik var, açtığımız yerde filtre yok, ayrıca bir kapak var, kapağı açınca yukardan gelen nemli havayı kurutan parça var, bizim yaptığımız iki üç ayda bir yukardaki filtreden geçen havları temizlemek ama öyle ele gelen bir hav olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Aynı klimanın iç ünitesindeki gibi petekler var

Kondenser işte o. Kiminde kapak var. Kiminde yok. Kiminde ilk başta yoktu sonra kapak yapıldı bir sürü bilgi var. Kendi kendini temizleme de makine o kondensere su gönderiyor. Suyla kendi kendine temizliyor. Sonra o pislikler su haznesine gidiyormuş. Bu arada hortum ve geçişlerde de o tüyler birikiyormuş vs vs. 

benim anladığım arabanın ilk üretim aşamaları gibi. Bir çok sorun zamanla çözülüyor ve kurutmalar hala diğer beyaz eşyalar gibi değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bugün açtım içini. Daha 1 senelik kullanımda. bosch seri 6 wtw8541str. Youtube bakım videolarındaki kadar kötü değil. Onlar zaten makinenin artık çalışmayacak durumundakileri çekmişti. Bendeki de he işte denecek kadar yünlüydü

F210136-E-4-AAF-46-F1-86-FB-E01-D2176-D8

8-AE6-CB47-ED1-C-4-D83-B51-A-025-AE26687

CD84-BD9-F-0648-4-DB6-96-D4-43944-AF7-B7

2415478-A-6146-4-FDF-BE46-2-B2-EB7-F1-D6

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Karaca yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu makinenin garantisini bozmaz mı yaptığınız işlem? Servis ne kadar ücret istiyor bu işlem için 😊 

Kapaklarını açtım diye garanti bozulmaz sanırım. Sadece süpürdüm. Tork vida atmışlar hep. En kötü onları yenilerim. Servis ekstra olarak kazanı, nemli ve pamuklu havanın geçtiği her yeri söküp boruların içlerini de temizliyor mu bilmiyorum. Ama iki senelik bakım paketi 500 lira civarıydı. Hiç gerek yok :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kapaklarını açtım diye garanti bozulmaz sanırım. Sadece süpürdüm. Tork vida atmışlar hep. En kötü onları yenilerim. Servis ekstra olarak kazanı, nemli ve pamuklu havanın geçtiği her yeri söküp boruların içlerini de temizliyor mu bilmiyorum. Ama iki senelik bakım paketi 500 lira civarıydı. Hiç gerek yok :) 

Bende de siemens kurutma makinesi var. 2. Kışı bu sene hiç açmadım sadece filtre yerleri temizleniyor suyu dökülüyor o kadar 😊 olmazsa bu yaz bende açarım bi içini ne var ne yok bakalım. Zaten garanti süresi de azalmış olur 😊 yine de sormak lazım garanti bozuluyor mu diye 😃 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Karaca yazdı:

Bende de siemens kurutma makinesi var. 2. Kışı bu sene hiç açmadım sadece filtre yerleri temizleniyor suyu dökülüyor o kadar 😊 olmazsa bu yaz bende açarım bi içini ne var ne yok bakalım. Zaten garanti süresi de azalmış olur 😊 yine de sormak lazım garanti bozuluyor mu diye 😃 

Çamaşır kapağının içindeki filtre ile su haznesi filtresini zaten temizliyoruz sürekli. Ama internetten bakım videolarına bakınca makinenin içinin bir yastığı dolduracak kadar pamuk topladığını görüyoruz. En son kazan dönmemeye başlıyor. Fazla enerji harcıyor. Zorlanıyor bozuluyor vs. Ben sordum servise. Bozuluyor dedi :) makine servislik olurda içinin temiz olduğunu görürlerse içinin açıldığını anlatlar ama kanıtlayamazlar :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Arçelik alacaktınız :)

Çamaşır bulaşık kurutma fırın alman alınır. Gerisi arçelik olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Evren Erakçora yazdı:

Neyse bakalım bu kış kullanayım yazın sorarım ne kadar istiyor temizlemeye servis diye sonra duruma göre bende açar temizlerim. Zaten son senesi olacak garanti nin de 😊

Siz zaten garantiyi bozmuşsunuz vidalar değişse de anlaşılır mı direnir mi servis garanti bozuk diye bilmiyorum 😊

Evren Erakçora yazdı:

Arçelik alacaktınız :)

Haklısınız servis konusunda arçelikin üstüne yok 😊

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çamaşır bulaşık kurutma fırın alman alınır. Gerisi arçelik olabilir :) 

Çamaşır, bulaşık, fırın ve diğer tüm beyaz eşyaları, en aletlerini Arçelik olarak, 15 yıl önce evlenirken aldık maaşallah duruyorlar, bir tek en sağlam arçelik ürünü dediğimiz buzdolabı 10. Yılda patladı, yerine Beko aldım ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gulkokan yazdı:

Cari açık düşsün diyorsanız arçelik beko vestel almanız gerekir

Düşüyor mu peki?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Cari açık düşsün diyorsanız arçelik beko vestel almanız gerekir

Mert cari açık düşsün diye eskisi kadar kaliteli olmayan ürünü alıp evime koymam. 15 yıl önce Evlenirken tüm ürünlerimi Arçelik aldım. Çokta memnundum. 3 yıl önce eskidiler diye değiştirdim ve yine Arçelik ve Beko aldım. Buzdolabı iki kere değiştiği halde düzen tutmadı. Ve tüm evdeki 3 yıllık beyaz eşyayı tekrar değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi bu sene bir daha değiştirmek zorunda kaldığım eşyalara verdiğim paraya yazık değilmi. Şimdi hangi markanın ürününleri çok iyi onları araştırıyorum mesela bulaşık makinası ve elektrikli süpürgede Alman Miele aldım. Çamaşır makinası ve kurutucu elektrolüx aldım. Buzdolabı ve fırını simens aldım. TV sadece Grundig klimalar Samsung aldım. Şimdi çok ama çok memnunum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Yerli markaların eskiyi getir, yeniyi götür kampanyaları sonrası çıkan ürünleri pek sağlam olmuyor. Bir de artık bütün markalar eskisi gibi evladiyelik denilen sağlam ürünler üretmiyor. Kullanım şeklinize bağlı olarak en uzun süre dayanan ürüne sağlam diyoruz. Örneğin bulaşık makinesi bosch, 20 yıldır tek arızası yok, ama çamaşır makinesi vesteldi, 10 yıl sonra veda ettik. Yerine bosch aldık, canavar gibi çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Malzeme kalitesi ve ömrü olarak bir şey diyemem ama özellikle fırın ve çamaşır makinelerinde bosch siemens grubu performans olarak üstün. Örnek veriyorum. Kayınvalidede arçelik çamaşır var. Üst katta oturuyor. Arçelik’in bizim makine kadar güzel yıkamadığını hep söyler. Onlara daha yeni buzdolabı aldık. Dondurucu kısmı -18 de olmasına rağmen ürünleri o kadar kurutuyor ki, birbirine yapıştırıyor, tek ürünü buzluktan çıkarmak eziyet oluyor. Böyle ufak nüanslar var arçelikte işte

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gulkokan yazdı:
Koray Demir yazdı:
Düşüyor mu peki?

Türküyede herkes bu markalara yönelirse düşer diye düşünüyorum

Çözüm bu değil bence. Yıllarca aldık ne oldu. Bir Arçelik elektrikli ev aleti alıyorum çevirip bakıyorum etiketinde Made in Romania veya Made in PRC yazıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şans diyorum. Annemin evine Profilo bulaşık makinası aldık. Eskisi Beko idi. Mutfakta yangın çıktı diye değiştirdik. Profilo dandik çıktı.

Bulaşık makinasında Beko bilirim :)

Bekarlık çamaşır makinası sıfır Vestel almıştım. Makina da 1 saat beklese küf kokardı. Çocuk doğunca Bosch aldım öyle bir dert yok.

Evimdeki yerli eşya Silverline ankastre set Merzifon üretimi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Evimizde hem Arçelik hem Bosch ürünler var, ikisi de kaliteli. Arçelik Bosch tan pek aşağı değil bence, özellikle kurutma makinesi çok iyi. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bulaşık makinesi inox kaplama denemesi [emoji2369]6eb7d29c8735fff828632f377213956e.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çamaşır makinesini eşim bekarken almış, bulaşık makinesini de Bosch istedi. İkisi de iyi ,en üst modellerden belki ondan sorunsuz.  Birader Bosch  bulaşık makinesinden memnun kalmadı, sepet bozuldu, Arçelik aldı. Alt modellerden biriydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Teessüf ederim hiç yakıştıramadım. 😊 Arçelik olacak diye ağırlığınızı koyacaktınız. Birader beyin de en başından beri abisinin lafından çıkması zaten büyük hata olmuş.

Yorum bağlantısı
Alper Şenses

Eski iş yerimde Arçelik beyaz eşyaların elektronik kartlarını otomatik dizgi makinalarında yedi yıl operatör olarak çalıştım(çok eski serilerinde LG kartlarını kullanirdi), Arçelik kartları dışarı yaptırır beko kendisi yapardı ikiside aynı kart ayni malzemeler ile, bu durumda yine bir iki tık alman markaların üstünlüğü var yine yarışırlar aralarında Arçelik eski Arçelik değil, Alman markalarda (bazi modeler hariç) Çerkezkoyde yapılıyor. Bende de İQ500 Siemens Kurutma makinesi var arabalar gibi yıllık servis bakım zorunlu kılıyorlar, iki sene zaten tık demeden çalışırsa gerisi el becerime kalmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...