İçeriğe Yönlendir

Polo - Benzinli, Gaz Verdikçe Motorda Hırıltı Var

Onur Uslu

Recommended Posts

Sani Gerşon

Araç benzinli mi, dizel mi? Ses dizel ama buji kabloları gördüm sanki.

Sonrasında bir ufak uğultu var ama, sorun edilecek bi şey olduğunu sanmıyorum. Bloktan iyi yağ sızmış, bence ona baktırsanız daha iyi olur derim.

Sonuna kadar izleyince aks kafalarında da yağ gördüm, onlara da bi baktırın derim.

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Araç benzinli mi, dizel mi? Ses dizel ama buji kabloları gördüm sanki.

Sonrasında bir ufak uğultu var ama, sorun edilecek bi şey olduğunu sanmıyorum. Bloktan iyi yağ sızmış, bence ona baktırsanız daha iyi olur derim.

Sonuna kadar izleyince aks kafalarında da yağ gördüm, onlara da bi baktırın derim.

Aracım benzinli 162.000 de yağ eksiltme yok sadece bu motor sesi ve gaz verdikçe neden böyle hırıltı yapıyor olabilir 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence motor ustanıza bi gösterin bu aracı. Yağı tamam mı? Yağı eksik diye de bu sesi yapabilir zira.

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
34 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bence motor ustanıza bi gösterin bu aracı. Yağı tamam mı? Yağı eksik diye de bu sesi yapabilir zira.

Motor ustası baktı yağ tam 10.000 kmde 1.5 litre eksiltiyor 

Yorum bağlantısı
Onur Uslu

Yağ değişimi yapıldı 5w40 motul ile sonra motor iç temizleyicisi yapıldı bu arada eski sorun bu yeni değil 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Onur Uslu yazdı:

Yağ değişimi yapıldı 5w40 motul ile sonra motor iç temizleyicisi yapıldı bu arada eski sorun bu yeni değil 

Eski konuyla birleştiriyorum o zaman 

Yorum bağlantısı
Onur Uslu

Neden? 

On 01.02.2018 at 21:49, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bugün şakacı gününüzdesiniz Hocam :)

Onur bey hoşgeldiniz.
Sesli çalışmada sesi duymak gerek.
Şıkırtı ise subaplar. Vuruntu ise motor kulakları. Patırtı ise egzoz tarafına bakmak gerek.
Bir video çekebilirseniz iyi olur.

Hocam konu neden birleşti o sorun ayrı bu sorun ayrı 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10bin'de 1.5 litre yüksek bi rakam. Motor sesi de çok hoşuma gitmedi benzinli için. Bence bir VW ustası görsün motorunuzu derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Onur Uslu yazdı:

Eski sorun demişsiniz.. 

Bu yeni değil demişsiniz.. Birleştirdim.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

10bin'de 1.5 litre yüksek bi rakam. Motor sesi de çok hoşuma gitmedi benzinli için. Bence bir VW ustası görsün motorunuzu derim.

bu motorda bu km de normal, sıfır da 1000 km de  4.5 lt eksiltir diyordu doğuş ne diyorsun :rofl:  en azından o kadarını garnatiye fatura ediyordu servisler. sonra kar niye düşük çıktı diye hisseler oynuyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Uslu
45 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eski sorun demişsiniz.. 

Bu yeni değil demişsiniz.. Birleştirdim.. 

Eski sorunda bu konuyla aynı sorun değilki

48 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bilmiyorum aracın kmsi düşük değil 170.000 e geldi sürekli yüksek devir kullanıyorum ondan olabilir 5000 6000 devirde vites değiştiriyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

E bu videoda da dizel gibi çalışıyor. :)

Ben fark göremedim

Buradan devam edelim.. 

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bilmiyorum aracın kmsi düşük değil 170.000 e geldi sürekli yüksek devir kullanıyorum ondan olabilir 5000 6000 devirde vites değiştiriyorum 

Hocam konu dizel gibi çalışma değil ben başka sorunla karşı karşıyayım bu konuyla alakası yok neden buraya taşıdınız bu konuyu 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Onur Uslu yazdı:

Bu tarz bir kullanıma o kadar yağ yakması normal... 

8 dakika önce, Onur Uslu yazdı:

Hocam konu dizel gibi çalışma değil ben başka sorunla karşı karşıyayım bu konuyla alakası yok neden buraya taşıdınız bu konuyu 

Tamam Sorun ne.. ona göre ayırayım konuyu ?

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu tarz bir kullanıma o kadar yağ yakması normal... 

Tamam Sorun ne.. ona göre ayırayım konuyu ?

Gaz verdikçe hırıltı var motorda sorun bu bu şekilde konu açmıştım zaten

13 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

5000 6000 devirde kullanılmaya iten sebep nedir ?

3000 4000 devirde vites değiştirdiğimde araba toplamıyor çekmiyor yani yüksek devirde vites değiştirdiğimde araba daha atak oluyor sebep bu 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Onur Uslu yazdı:

Gaz verdikçe hırıltı var motorda sorun bu bu şekilde konu açmıştım zaten

Buyrun konunuz.. 

Ama hala dizel gibi çalışıyor motorunuz.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Onur Uslu yazdı:

3000 4000 devirde vites değiştirdiğimde araba toplamıyor çekmiyor yani yüksek devirde vites değiştirdiğimde araba daha atak oluyor sebep bu 

Bu kadar yağ eksiltme, motorun dizel gibi çalışması... Bunlar çekmemenin sebebi olabilir.

Kompresyon testi yapıldı mı?

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
27 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu kadar yağ eksiltme, motorun dizel gibi çalışması... Bunlar çekmemenin sebebi olabilir.

Kompresyon testi yapıldı mı?

Kompresyon testi yapıldı computest expertiz yapıldı motorda sorun gözükmüyor arabanın hızlanmasında falan sorun yok düz yolda 180 190 görebiliyorum maksimum 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motorda sorun olmamasi imkansiz. Boyle bi ses benzinde mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Onur Uslu
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Motorda sorun olmamasi imkansiz. Boyle bi ses benzinde mümkün değil.

Motordan değil bu ses hocam egzoz manifoldu ve spiral borudan dolayıymış 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...