İçeriğe Yönlendir

Nevada'lı 3.7 Liberty

Ali Gök

Recommended Posts

Önder Özcan

evin içindeki 17 nin altına inmiyorken arabadaki 0 derecemi ?

ben hurafe sandıydım yav
Arabadaki de markaya gore 17 veya 18 den asagi inmez, derece ayari-gosterge inmez.
O şu demek, bulundugun ortami 17 dereceye getir. Yoksa ufledigi havanin sicakligi degil. Yukarda soylendigi gibi 4 -7 derece gibi bir hava ufler. Bu da markaya gore degisir sanirim.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
40 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Valla mondeo'da çok uğraştırdı. Kronik gibi bir durum. Son çare kısa devre yapıp bırakmıştım. 

Önemli bir olay değil zaten kesiverrim kablosunu düzelmezse 

34 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Arabadaki de markaya gore 17 veya 18 den asagi inmez, derece ayari-gosterge inmez.
O şu demek, bulundugun ortami 17 dereceye getir. Yoksa ufledigi havanin sicakligi degil. Yukarda soylendigi gibi 4 -7 derece gibi bir hava ufler. Bu da markaya gore degisir sanirim.

Bizde derece yok manuel klimA

sıcaklığı maviye getir fanı 4 e ayarla 1.5 dk sonra hipotermi 😬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kaput yan rüzgarda esneyince yapıyordu bende de. switch aşağıda kalıyordu. o gün elimdeki tek yükselteç, bir ustanın kart vizitini kesip koymuştum :) adam derman oldu iyimi hizmet vermeden de. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

kaput yan rüzgarda esneyince yapıyordu bende de. switch aşağıda kalıyordu. o gün elimdeki tek yükselteç, bir ustanın kart vizitini kesip koymuştum :) adam derman oldu iyimi hizmet vermeden de. 

acayip bir fırtına vardı yolda. acaba rüzgarın etkisiylemi oldu buda tesadüf olmamalı :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tesadüf değil ki. tasarım hatası bence. kenardan hava alıyor demekki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sökmene gerek yok.. Bas Wd40 ı..

Bence esnemeyle alakalı olarak bazı pozisyonlarda teması kesiyordur..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
33 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bozmuş 

Yetkiliye gittiğine göre sağlam bozmuş

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

Çift kavramaya düz vites yağı koyanların olduğu yer değil mi orası? Eski sahibinin aldığı ve bana verdiği faturası mevcut hala. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
29 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Çift kavramaya düz vites yağı koyanların olduğu yer değil mi orası? Eski sahibinin aldığı ve bana verdiği faturası mevcut hala. 

tamir için hayatta gelirmiyim anlamıyorlarki arabadan :D 

recall kapsamında depo koruma için trailer hitch zımbırtısı takacaklar 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
On 02.04.2019 at 16:03, Ali Gök yazdı:

çektim petrole açtım takım çantasını

yalnız takım çantasını toplayıp

Şu takım çantasının bir resimini atar mısın rica etsem :) 

3 saat önce, Ali Gök yazdı:

e5f919e68044c95291bd4f71f6129875.jpg

Yetkili servis bakımlı diye ilan açılır bu fotoyla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
1 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

FCA'daki çift kavrama (TCT) ile düz vitesin yağı aynı. ☹️

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
42 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

FCA'daki çift kavrama (TCT) ile düz vitesin yağı aynı. ☹️

Sonuçta powershift e düz vites yağı koyarsan doğru çalışmıyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
42 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Sonuçta powershift e düz vites yağı koyarsan doğru çalışmıyor. 

Fotodaki Alfa-Jeep servisi olduğu için öyle yazmıştım, farklı çift kavramaların yapısı farklı tabi ki.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

arabaya nazar değdi bee.  tırcı uyumuş tahmini 30 km ile arkadan çarptı bugün öğlen d100 de

geldiğini gördüm önüm ve solum doluydu sağa güvenlik şeridine girim diye tam basıyordum baktım dominos motoru dedim adamın vebaline gireceğime beline kuvvet liberty kaçacak yer yok. son ana kadar duracak sandım yada durur diye hayal ettim geldi baaam diye vurdu .  

bıraktım arabayı hdi sigorta servisine ikame aracı daha kapıdan çıkmadan getirdiler.

bagaj tahminimce değişir. dedilerki çok tamir etmediğimiz araba bagaja bakacaz bulunurluğu yoksa uzun sürebilir.  ben aradım yetkili servisleri biri elimde var verim dedi diğeri salı günü gelir şimdi sipariş etsem dedi. tahminimce zor olmicak   araba orjinal parça ile tamir olmak üzere kaskolu

ben arkadan çarptı yazdım o adam da adam arkadan çarptım diye yazdı hiç yan çizmedi . gerçi zaten diyeceği bişeyde yok şeridin içinde geldi vurdu

bunada şükür bende bişe yok. lakin gözümü kapattığım an tırın aynada gelişi gözümün önüne gelmiyor değil 

0R50dZ.jpg

GmrZVr.jpg

WqOX5m.jpg

bu arada tırın demir tamponunde bişe yok üstünde bi panjur kırılıp radyatörü delmiş. tır çekici ile gitti ben sürerek gittim liberty bu ha yanlış olmasın

bagajdaki lastik siper oldu.

arka bagajdaki lastiği söküp jantı kontrole gidecek diye kendiliğinden rapor tutmaları hoşuma gitti görüntüde bişe yoktu ama demek bir tecrübe var öncesinden

hdi merkezdekiler incelenecek bişe yok karşı tarafın kaskosu ödeyecek arkadan çarptım yazdıysa konu tartışılmıyor dedi. 

benim tamir için anlaşmalarını flan beklemem gerekecekmi ? gerçi pazartesi sökeriz dediler zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

geçmiş olsun Ali, bir süre gözünü her kapadığında o tırı göreceksin önemli değil boş ver :) Allah beterinden korusun.

bu kaza için bagajı değişime ihtiyaç varmı gerçi kilit ve menteşe yerleri kasmış olabilir ama bunu düzeltemiyorlar mı 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

geçmiş olsun Ali, bir süre gözünü her kapadığında o tırı göreceksin önemli değil boş ver :) Allah beterinden korusun.

bu kaza için bagajı değişime ihtiyaç varmı gerçi kilit ve menteşe yerleri kasmış olabilir ama bunu düzeltemiyorlar mı 

ilk bakışta düzelir dediler. ama lastik baglı ya lastiğin arkaası nasıl bilemediler sökünce belli olur dediler çünkü bütün darbeyi ora emdi ortadan hafif bombe yapmış

sağolasın abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Allah beterinden korusun, çok geçmiş olsun.. o sinirle dalmamışsınız ona şükür 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Allah beterinden korusun, çok geçmiş olsun.. o sinirle dalmamışsınız ona şükür 

valla arabadan indim çok şükür diye yukarı bakıyordum aklıma bile gelmedi.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok geçmiş olsun. Bunda da vardır bir hayır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun Ali, sana bir şey olmaması sevindirici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...