İçeriğe Yönlendir

Plaka Yenileme

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Forumda daha önce çok konuşulduğu mevzu olan plaka yenileme şöforler cemiyetinden mi yenileniyor. Yoksa trafik şube mi yapıyor. Çelişkide kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Trafik şubeye eski plakanızı veriyorsunuz.Sonra cemiyette yeni plakayı bastırıyorsunuz.Geçen yıl 50 tl ye yaptırmıştım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
27 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Trafik şubeye eski plakanızı veriyorsunuz.Sonra cemiyette yeni plakayı bastırıyorsunuz.Geçen yıl 50 tl ye yaptırmıştım...

Eyv. abi.  

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Yeni sistemde ikinci el araç alırken, noterde devir teslim sırasında plaka değişimi istediğinizde hemen o saat içinde ruhsat çıkıyor ve aracın üzerindeki plakaları notere teslim ediyorsunuz. En yakın cemiyetten plakanızı bastırıyosunuz.

Sonrasında plaka yenileme yapılmıyor.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
49 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Yeni sistemde ikinci el araç alırken, noterde devir teslim sırasında plaka değişimi istediğinizde hemen o saat içinde ruhsat çıkıyor ve aracın üzerindeki plakaları notere teslim ediyorsunuz. En yakın cemiyetten plakanızı bastırıyosunuz.

Sonrasında plaka yenileme yapılmıyor.

Benimki muayene için yenileyeceğim. vida var plakamda.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben 10. ayda eski plakamı verdim şöförler odasına yenisini aldım 2 dk'da. Sadece biraz yamulmuştu 2-3 kere silikonla yapıştırıp sökerken diye değiştim görevli bu plakada birşey yok niye değiştiriyorsun demişti.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Peki herhangi bir ilin plakası farklı bir ilde değişebilir mi? Nasıl? (Yamulmus plaka yenileme)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Peki herhangi bir ilin plakası farklı bir ilde değişebilir mi? Nasıl? (Yamulmus plaka yenileme)

Değişememsi için bir neden yok bence.
Sonuçta eskiyi verip yeniyi alıyorsun. yeni plaka basınca herhangi birşey kayıt altına almıyorlarki.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
30 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Ben degistirmistim. Artvinin plaka karakteri hosuma gittiginden.. yolum artvine dustugunde trafik tescile plakalarimin eskidiginden dolayi degismek istiyorum diye dilekçe yazmistim. Problem olmadi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Şoförler odasından eskileri verip hemen değiştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ömer Taban

10 gün önce muayene icin degistirmistim ilk once plakayi sökerek trafik subeye teslim ediyorsunuz size verilen kagit ile şoförler odasindan yenisini çıkartabilirsiniz veya muayeneden kalirsaniz muayene kağıdıyla şoförler odasina giderek değiştirebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Benm araba muyeneden yeni gecmis 15 20 gun once

arka plakalarda vida ile nasil is bu ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Aracı Kayseriden aldım.Noterde plaka değişecek 06 olacak dedim.Plakaları aldılar.Sistem otomatik 06 olan bir plaka tayin etti.Noter kağıdında yeni plakamın ne olduğu yazıyordu.Ankaraya plakasız geldim.Şoförler cemiyetine gidip noter kağıdı ile yeni plakamı aldım.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
30 dakika önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Aracı Kayseriden aldım.Noterde plaka değişecek 06 olacak dedim.Plakaları aldılar.Sistem otomatik 06 olan bir plaka tayin etti.Noter kağıdında yeni plakamın ne olduğu yazıyordu.Ankaraya plakasız geldim.Şoförler cemiyetine gidip noter kağıdı ile yeni plakamı aldım.

benimde nisan 24 muane var plakalar vida ile yapısık

nerde nasıl değiştircem cemiyet nerde. hadi emniyeti biliyorumda cemiyet nerde bilmiyorum ?

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
(düzenlendi)

Geçen ay  plakada delik var muayene de sorun olmasın diye değiştirdim. Plakaları ve Ruhsatı alıp trafiğe gittim. Plakaları değiştireceğim delik var dedim. Eski plaklaları aldılar sonra tamam dedi bir kağıt yazdı onu alıp şoförler cemiyetine gidip vezneden ödemeyi yaptıktan sonra sıra aldık. Aynı gün içinde teslim aldım.

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Geçen gün değiştirdim  trafiğe gitmeden cemiyete 50 tl verip anında basıyorlar. Tabi vida konusundan herkes şikayetçi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Ender

Günaydın,

Bir kaza nedeniyle arabanın plaka levhasında epey bir görünüm sorunu oldu, rakamlar rahat okunmuyor. Plaka basan çeşitli yerler var, bir tanesine Maslak Sanayi'de gittim, ruhsatın görselini çekip 1 günde tekini 60 TL'ye veririz dediler. Açıkçası ilçe trafiğe gitmeye üşendiğim için gidip sormuştum ama bu işlemler güvenli ve yasal mıdır sizce? Elalemin eline ruhsat bilgisi geçince istediği kadar sahte plaka da basabilir. Bu yolla plakasının levhasını yenileyen oldu mu?

Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maslak'a gitmekle Gayrettepe şubeye gitmek arasında bi fark yok. Bence işi sağlama alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Bekir Çelik

Yeni araç satın alındığında, plaka değişikliği talep ettiğinizde, noter sizden eski plkaları neden alıyor? 1 ay sürem yok mu? Ben C Max'i sattım, satın alan abiden plakaları istedi noter, satış sonrası alıcı plakaları bastırmaya gitti.

Ben de haftaya araç alacağım nasipse şehir dışından ama kendi ilimde plaka değiştirmek istiyorum. Noter benden de satın aldığım aracın plakalarını ister mi? Uygulama mı değişti nedir? (Plakasız yola çıkmak da olmaz ama il dışında da oyalanmadan yola koyulmam lazım.)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aldığınız ilde yeni plaka bastıracaksınız. Yarım saatte basıp veriyorlar yeni plakayı. İkametiniz hangi ilde ise o ilin plakasını alıyorsunuz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Ben de haftaya araç alacağım nasipse şehir dışından ama kendi ilimde plaka değiştirmek istiyorum. Noter benden de satın aldığım aracın plakalarını ister mi? Uygulama mı değişti nedir? (Plakasız yola çıkmak da olmaz ama il dışında da oyalanmadan yola koyulmam lazım.)

İsteyecek.

Satın aldığınız ilde kısa sürede bastıracaksınız plakayı.. 

Ben de sevmiyorum bu sistemi. 

En azından yola gidecek kadar, kağıt bir plaka basıp vermeli.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Yeni araç satın alındığında, plaka değişikliği talep ettiğinizde, noter sizden eski plkaları neden alıyor? 1 ay sürem yok mu? Ben C Max'i sattım, satın alan abiden plakaları istedi noter, satış sonrası alıcı plakaları bastırmaya gitti.

Cem in belirttiği gibi misal hrv 28 plaka idi, tekirdağdan alıcı geldi istanbulda 59 plaka bastırıp aldı gitti 15 dk sonra. Plaka sıkıntı değil, cemiyet notere uzak olabilir o başka.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Az önce gördüm Denizli plaka aracın plakasını bastı cemiyet. 10 dakika sürmedi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...