İçeriğe Yönlendir

Megane 2 SW Hakkında

Muhammed Furkan Yılmaz

Recommended Posts

Muhammed Furkan Yılmaz

Merhaba arkadaşlar, ilk defa Renault bi araç sahibi olucam inşallah, şuan bir Arabaya talibim,araba 2006 model statıon wagon,benzin lpgli,kafama takılan şu,sahibinden.com sitesinde Türkiye geneli sadece 7-8 tane benzin lpgli megane 2 sw ilanı var yüzlerce dizel var,buda kafamı kurcalıyor,neden benzin lpgli çok az,tutulmuyor mu,sorun mu çıkarıyor,sedan benzin lpgli megane 2 lerle bi fark olmadığını düşünüyorum motor konusunda , yardımcı olursanız sevinirim, ayrıca megane 2 nin avantaj ve dezavantajlarından kısaca bahsederseniz sevinirim, teşekkür ederim şimdiden. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motor konusunda hiç bir farkları yok. Benzinliyi az bulabilmeniz normal zira en çok tercih edilen motor 1.5dci.

Benzinli motorları sürekli bobin bozar, bi de megane2'lerin direksiyon sarmalları genelde kronik arızalanır. Onun dışında sıkıntısı olduğunu hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Muhammed Furkan Yılmaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Motor konusunda hiç bir farkları yok. Benzinliyi az bulabilmeniz normal zira en çok tercih edilen motor 1.5dci.

Benzinli motorları sürekli bobin bozar, bi de megane2'lerin direksiyon sarmalları genelde kronik arızalanır. Onun dışında sıkıntısı olduğunu hatırlamıyorum.

Bobin ateşleme bobini sanırım, çok maliyetli birşey olduğunu düşünmüyorum, birde direksiyon sarmalı demişsiniz,nedir acaba o? Kıymetli yorumlarınız için de ayrıca teşekkür ederim. 

tarihinde Muhammed Furkan Yılmaz tarafından düzenlendi
Hatalı yazım.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direksiyon içinde üstündeki tuşlara, airbag'e elektriği ileten döner kondaktör olarak geçer. Arızalanınca airbag ışığı yanar, cruise varsa çalışmaz vs.

Dizel niye bakmıyorsunuz bu arada?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Furkan Yılmaz

O kondaktörler ve değişimi vs maliyetli bir iş mi, bide mesela yenisi takıldı diyelim,sürekli tekrarlıyor mu yoksa yeni yapılan parçalar sorunu ortadan kaldırmışmı,Aslında megane 2 de bakmıyorduk,tesadüfen bu denk geldi,buda lpgli, araç kafamıza yattı, dizel motorlar daha mı sağlıklı, megane 2 ler için? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dizel 1.5dci'lar gayet sorunsuz motorlardır. Kondaktör değişimi sıkıntısız, kolay ama ücretini bilemediğim bir işlem.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Reno diyince aklıma direk dizel geliyor şahsen .  0 sorun tek masrafı çok az tükettiği mazot ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

SW'nin tipini sedan'a göre çok beğeniyorum yıllar geçse de tasarımı hiç eskimiyor modern duruyor hala. Renault'un masrafından korkmayın toros kültüründen geldiğimiz için her şeyi ucuzdur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Furkan Yılmaz
(düzenlendi)
9 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

SW'nin tipini sedan'a göre çok beğeniyorum yıllar geçse de tasarımı hiç eskimiyor modern duruyor hala. Renault'un masrafından korkmayın toros kültüründen geldiğimiz için her şeyi ucuzdur

Benzinli motor ilanı az, acaba memnuniyettenmi, yoksa tutulmuyor mu :unsure2:

tarihinde Muhammed Furkan Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinli sw az üretilmiştir. Zaten sw seven bir toplum değiliz.
Ben seviyorum.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gurur Aytekin

Arkadaşlar herkese merhaba megan 2 sw almaya niyetliyiz bu aralar 1.5 dizeller için güncel yakıt tüketimini yazabilcek arkadaş varmı ? Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bizim 2004 65 bg lik kangoo şehiriçi dışı karışık 5.4 lt pompa ölçümü yakıyor 202bin km de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gurur Aytekin

Herkese merhaba bugün 2005 model 240.000km 1.5 dci 100hp bir megan 2 sw satın aldık uzun yollda 100kmde 4.5-5 litre civarı bir yakıt tüketimi oldu biraz fazlamı normal seviyelerde mi size danışmak istedim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Herkese merhaba bugün 2005 model 240.000km 1.5 dci 100hp bir megan 2 sw satın aldık uzun yollda 100kmde 4.5-5 litre civarı bir yakıt tüketimi oldu biraz fazlamı normal seviyelerde mi size danışmak istedim

Bence 10 numara hele ki bu km de, maşallah

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Expertize soktur motor %65  çıktı ama yağ değişim zamanı geldiği için böyle çıktı %70-75  sayılır dedi expertizde ki arkadaş :s bu hafta yağını filitrelerini değiştircez biraz daha düşüş olur diye düşünüyorum yakıtta pekte güvenemedim expertize birde Köksal hocam bu araçlarda  debriyaj üstten kavramalımı ayarlatma şansımız varmı şimdiden değerli yorumların için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2005 de ben niyetlenmiştim tipi çok hoşuma gidiyordu. 80 beygir diye vazgeçmiştim. 100 beygirden emin misiniz ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
9 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Expertize soktur motor %65  çıktı ama yağ değişim zamanı geldiği için böyle çıktı %70-75  sayılır dedi expertizde ki arkadaş :s bu hafta yağını filitrelerini değiştircez biraz daha düşüş olur diye düşünüyorum yakıtta pekte güvenemedim expertize birde Köksal hocam bu araçlarda  debriyaj üstten kavramalımı ayarlatma şansımız varmı şimdiden değerli yorumların için teşekkür ederim.

Ayarlı olup olmadığını bilmiyorum ama bizim kangooda debriyaj kilitlemişti, o zaman komple yeniledik. İlk 2-3 ay pamuk gibi olmuştu sonra aynı sertliğine döndü ama kavraması uygun pozisyonda.

@Servet Aydın abi bilir

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Köksal abi teşekkür ettim yorumun için. Servet abi evet 100lük

Yorum bağlantısı
Muhammed Furkan Yılmaz
On 06.06.2018 at 09:15, Gurur Aytekin yazdı:

Köksal abi teşekkür ettim yorumun için. Servet abi evet 100lük

Evet 80 ve 100 lükleri mevcut dizellerde, hayırlı olsun da,keşke benzin lpg alsaydın 1.6 16w,3.04 lpg litre fiyatıyla şehir içi 25 kuruş yakıyor km de,dizel litre fiyatından dolayı ne kadar az yakarsa yaksın lpg kadar az olamaz, imkansız ve ayrıca dizel motor için km baya yüksek keşke lpgli tercih etseydiniz,yaşlı dizel masraf demek malesef , hemde cep yakan cinsten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Anladım hocam sağol yorumun için şehir içi tüketim değerlerine göre satabiliriz belki  100-200km sonra belli olur :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 05.06.2018 at 23:49, Gurur Aytekin yazdı:

Expertize soktur motor %65  çıktı ama yağ değişim zamanı geldiği için böyle çıktı %70-75  sayılır dedi expertizde ki arkadaş

Bayılıyorum bu expertizlere :D

240bin'deyse triger değişimi gelmiş demektir, her 80bin'de değişir triger. Atlamayın prosedürü derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Herkese merhaba. Yağ bakımının yapılmasının(yağ,yağ filtresi,hava filtersi,mazot filtresinin değşiminin) yakıta etkisi ne kadar olur birde dizel araçlarta enjektör temizleyici sıvı kullanımı faydalımıdır yoksa bir etki etmezmi ? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yeni yağ motoru bir miktar rahatlatır. Ayrıca yeni hava filtresi motorun daha rahat nefes almasına yardımcı olacağından o da motoru rahatlatır. Bir miktar tüketim düşebilir.

Çok sık kullanmamakla birlikte uzun yolda enjektör temizleyici kullanıyorum. Faydası var veya yok ancak uzun vadede belki anlaşılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...