İçeriğe Yönlendir

Sizce Ne Almalıyım?

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

bu konuyu yarım bırakmışım bilindiği üzere honda 2002 model civic aldım. temmuz ayında forumda bulunan bazı abiler, kardeşler yüzünden artık değiştirmeye karar verdim. 

şimdi aracımı 4 çekerler kervanına katılmak için satıyorum aracıma şöyle bir takas teklifi var ne dersiniz 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-land-rover-cok-temiz-exper-raporlu-otomatik-range-rover-takas-olur-691968647/detay

bu araç benim isteklerimi karşılayabilecek durumda olan bir araç tabi araç hakkında bilgim yok olan bilgim şu kadar  bu araçlarda 98 -00 arası sorunlu bir motora sahip olduğu ve air sistemlerinin genelde problem çıkartığı konusunda bilgi var. 

gelelim isteklerime ben dağ tepe gezmek istiyorum dağ bayır offroad yapacak değilim sadece girdiğim yerde batmasın yeter.  

beni bu işe bulaştıranlar sizlerden cevap bekliyorum

@Sami Demirpaz

@Ali Gök

@Servet Aydın

gönlümde yatan aslında grand cherokee 4.7 ne yapsam bilemedim.  aracımı satsam gidip şununla pazarlık ederim ama aracım satılmadı henüz 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-grand-cherokee-wj-4.7-v8-acill-680619691/detay

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
16 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bu konuyu yarım bırakmışım bilindiği üzere honda 2002 model civic aldım. temmuz ayında forumda bulunan bazı abiler, kardeşler yüzünden artık değiştirmeye karar verdim. 

şimdi aracımı 4 çekerler kervanına katılmak için satıyorum aracıma şöyle bir takas teklifi var ne dersiniz 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-land-rover-cok-temiz-exper-raporlu-otomatik-range-rover-takas-olur-691968647/detay

bu araç benim isteklerimi karşılayabilecek durumda olan bir araç tabi araç hakkında bilgim yok olan bilgim şu kadar  bu araçlarda 98 -00 arası sorunlu bir motora sahip olduğu ve air sistemlerinin genelde problem çıkartığı konusunda bilgi var. 

gelelim isteklerime ben dağ tepe gezmek istiyorum dağ bayır offroad yapacak değilim sadece girdiğim yerde batmasın yeter.  

@Sami Demirpaz

@Ali Gök

@Servet Aydın

gönlümde yatan aslında grand cherokee 4.7 ne yapsam bilemedim. 

komple servis bakımlı derken tam ne demiş emin olmak lazım. 

bunun olası tamir  bütçesi ile grandın bütçesi farklı onu da bilerek almak lazım. . senin gideceğin yerlerde hiçbiri geride kalmaz zaten takma onu kafaya hiç

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

komple servis bakımlı derken tam ne demiş emin olmak lazım. 

bunun olası tamir  bütçesi ile grandın bütçesi farklı onu da bilerek almak lazım. . senin gideceğin yerlerde hiçbiri geride kalmaz zaten takma onu kafaya hiç

bütçe farklı derken bu dahamı ağır olur diyorsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
6 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bütçe farklı derken bu dahamı ağır olur diyorsun. 

abi hiç sahibi olmadık. ama forumlarda milletin yazdıklarına bakınca daha pahalı olduğunu görüyorum . parça sitelerinden bakıncada parçası daha pahalı

bide körük muabbeti var bunlarda varmı bilmiyorum da oda epey paraymış . 

ama ful servis bakımlı geçmiş tüm bakım faturaları var ise araba iş değişir. onu öğrenmek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

@Sami Demirpaz

@Ali Gök

@Servet Aydın

gönlümde yatan aslında grand cherokee 4.7 ne yapsam bilemedim.  aracımı satsam gidip şununla pazarlık ederim ama aracım satılmadı henüz 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-grand-cherokee-wj-4.7-v8-acill-680619691/detay

Abi ben pek anlamam bu modelden ama hrv parasına range sonuçta, eski model ve elektroniği bol olan araba saatli bomba gibi. Tamiri ucuz olsa neyse de range sonuçta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Toplam 3 yılı buldu 4.6 hse kullanalı. Körük derdi harici sorun yaşamadık birinde. Körük iptali ile araç kendşne geldi. Kaşındık ve satıp başka aldık. Biraz yıprattı. Geçmişi temiz ise keyiflidir kullanması. 2001 modellerin motoru p38'in modifiyeli modelidir. Şehir içinde kullanıma uygun değildir. Manevrası zor, geniş ve daimi 4x4 oluşu ve mekanik ön ve arka kilitleri bakımı sever. 20 25 litre arası lpg içer. Şehir dışında ise 12yi geçmez.

Landı almadan önce iki tane baktım. biri 2002 diğeri 2001. Geçmişi yaşamak geleceğe zarar verir dedim

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
37 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Toplam 3 yılı buldu 4.6 hse kullanalı. Körük derdi harici sorun yaşamadık birinde. Körük iptali ile araç kendşne geldi. Kaşındık ve satıp başka aldık. Biraz yıprattı. Geçmişi temiz ise keyiflidir kullanması. 2001 modellerin motoru p38'in modifiyeli modelidir. Şehir içinde kullanıma uygun değildir. Manevrası zor, geniş ve daimi 4x4 oluşu ve mekanik ön ve arka kilitleri bakımı sever. 20 25 litre arası lpg içer. Şehir dışında ise 12yi geçmez.

Landı almadan önce iki tane baktım. biri 2002 diğeri 2001. Geçmişi yaşamak geleceğe zarar verir dedim

işte beni en fazla düşündüren kısım burası sonuçta evin tek aracı olacak ve eşimde kullanacak. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

işte beni en fazla düşündüren kısım burası sonuçta evin tek aracı olacak ve eşimde kullanacak. 

siz bi adet eski tiguan alın bence 122hp

ille 4 çeker olacaksa rıfkının kardeşi var satılık ilanı paylaştım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
6 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Unut, jeep 4.7, onu da unut. Güçlü ve büyük kasayı unut. Hayatının hatası olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ne alacam otomatik olcak 4 çeker olcak yüksek olcak fiyatı uygun olcak weee ne olcak 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Hayatin hatasi kismini biraz acarmisiniz agabey :)

Mehmet abi yukaridaki 4.7 ozelinde soyluyorum, o arac icin olumsuz yorumlar vardi bizim grupta.

Bizim araclarin bazi parcalari pahali, he 3.7 den ucuz parcalari. Hemide baya ucuz. Normal otomobillerden pahali, daha farkli parcalarda var. Ben agzimi hayra acarak soyleyim, hic masraf etmedim cok sukur.

Sadece gercekten keyfime gore bakim yaptim, sivilari degistim, disk balata degistim. Kaldi ki doktugumuz butun sivilar yari omrune gelmemisti.

Yakit olayi sana bagli, hanim Can i okula getirip getiriyor 7 8 km orda 1 lira yakiyor. Haftasonu doldurdum, Belgrad a gittik yarim saatten fazla bir yokusta debelendik geri dondum doldurdum 60 kurus yakmis mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu ne yapcan 4x4 du! Yakitina yetisecem diye Aydos ve Belgrad öteye gidemezsin sonra. Uyariyim seni.. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
22 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Hayatin hatasi kismini biraz acarmisiniz agabey :)

Açmam. Zaten o mesajda açık açık yazılı neden hayatının hatası olacağı. Az çık bi bak sonra heee dersin zaten :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Açmam. Zaten o mesajda açık açık yazılı neden hayatının hatası olacağı. Az çık bi bak sonra heee dersin zaten [emoji4]
Bagimlilik yapar, birakamaz haklisin :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Abi bunu sen yapma bari

1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Crv 2001 bitti 

Beğenmiyorum 

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Açmam. Zaten o mesajda açık açık yazılı neden hayatının hatası olacağı. Az çık bi bak sonra heee dersin zaten :)

Şimdi anladım anahtarı kaptırırsın bir daha yüzünü göremezsin sonra düşük motor arabaya binemezsin diye yorumluyorum 

41 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bagimlilik yapar, birakamaz haklisin :)

İşte bu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

yahu ne yapcan 4x4 du! Yakitina yetisecem diye Aydos ve Belgrad öteye gidemezsin sonra. Uyariyim seni.. :)

Benim yakıt diye bir düşüncem hiç olmadı Ali. Ben otomatik focusa 2 yıl tüpsüz binmiş biriyim yakıt dediğin nedirki. Sonrası a3 benzinli şimdi de gene tupsuz honda civic otomatik kullanıyorum. Ben ve oğlum dağ bayır gezmeyi tercih ediyoruz o yüzden 4x4 istiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bağımlılık değil aslında. Beğendiğin araçlar gerçekten çok çok güçlü ve pilotajı geliştirmek için riskli. Eşin için diyorum. Mesela liberty olur, güçlü ama daha tıfıl. Bagaj derdi var evet, ancak her gün tatile gidilmiyor. Sami'nin eşi hatırladığım kadarıyla epeydir direksiyon sallıyor ve mondeo kullandı yıllarca. Gemi gibi arabaya hakimiyeti var. Onda sorun olmadı bu sebeple. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bağımlılık değil aslında. Beğendiğin araçlar gerçekten çok çok güçlü ve pilotajı geliştirmek için riskli. Eşin için diyorum. Mesela liberty olur, güçlü ama daha tıfıl. Bagaj derdi var evet, ancak her gün tatile gidilmiyor. Sami'nin eşi hatırladığım kadarıyla epeydir direksiyon sallıyor ve mondeo kullandı yıllarca. Gemi gibi arabaya hakimiyeti var. Onda sorun olmadı bu sebeple. 

Abi benim eşim şoförlük konusunda sıkıntı yaşamaz 2000 yılından beri araç kullanır ve direksiyonu sağlamdır pilotaj bunda öğrenecek değil zaten  o yüzden sorun olacağını düşünüyorum 

19 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tek araç olarak yanlış

Hocam İki araç şu dönemde benim için çok uzak ihtimal 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

@Mehmet Kazancıoğlu 1.5 senedir biniyorum libertye . Hala millet arabanın yakıtını parçasını ustasını bana öğretmeye kalkıyor. Çevrende binmiş adam olma ihtimalide az sadece eleştri yağmuru 

alma binilmez başına bela olur çok yakar  vs vs

niyetin varsa al koy kapının önüne açıkçası biz öyle yaptık . 1 seneden fazla kullanan olarak tavsiye ederim

yakıtı 60 kuruş istanbul 

yakıt yüzünden alma diyenlerin arabalarıda minimum 50 yakıyordur emin ol

Libertynin bagaj çocuklu adama ufak gelebilir . Grand tavsiye ederim

Grandın parçası daha ucuz yakıtı fazla birbirini uzun vadede dengeliyor

Ufak dediysemde tavana kadar yükleyince yine bir fluance bagajı alıyor . 

Ama grand direk minibüs yükü alıyor 😬💪

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Liberty için en büyük problem mahalle baskısı ve 150 km'de bir yakıt almak.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Liberty için en büyük problem mahalle baskısı ve 150 km'de bir yakıt almak.

60lt tank enfes oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...