İçeriğe Yönlendir

Fluence - Baskı Balata ve Rulman

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

selamın aleyküm,  renault  fluence araçlarına hangi marka baskı balata ve rulmanı kullanıyor. bilen var mı? baskı balata değişikliği yapacağım yakın zamanda, hangi ürünü almalıyım (luk valeo?)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yanlış hatırlamıyorsam Valeo çıkıyor orjinalde. 5 vitesse araç gayet ucuz da, 6 vitesse rakam neredeyse 2 ile çarpılıyor.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

fiyat olarak 6 vites 320 tl ye buldum.rulman 240 tl. birde resimdeki uyarı sürekli yanıyor. vites değişiktir uyarısı ok işareti yanıp vites yükseltince sönüyor.ancak resimdeki sürekli yanıyor. bir uyarımıdir. yanması normal mi,75ecfd5633d498815a7a7bec695db4c4.jpg

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sürekli yanmaması lazım. Rölantide de mi yanıyor? Bir akü sök tak ile resetlemeyi deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Sürekli yanmaması lazım. Rölantide de mi yanıyor? Bir akü sök tak ile resetlemeyi deneyin derim.
reno acar dan birine attım resmi bugün. yanacak diyo. yanmazsa sıkıntı dedi. fakat aynı araç bir tanıdıkta var. paket olarakta aynı. ona da attım resmi. 130 bin km dir aracı kullanıyorum ilk defa bu ışığı gördüm diyo. baskı balata yukarıda kavriyor. ondan ötürü yaktığını düşünmüstüm.bitik debriyaj için bu uyarıyı verir mi sizce?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vites yukseltme uyarisi surekli yanmaz. Debriyaj icin de bi uyari yoktur.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Vites yukseltme uyarisi surekli yanmaz. Debriyaj icin de bi uyari yoktur.
baskı balata ve rulman değişecek aracın. ancak volant pahalı bir parça. usta baskı balata değiştirmişken volantı da değiştirelim .sonra tekrar sök tak yapmak daha masraflı olur dedi. şu an ses yapmıyor ama 10 bin 20 bin sonra yapabilir dedi. aracım 86 binde. ilk baskı balata değişikliği olacak beraberinde rulman da değişecek. volant için ustanın dedikleri için ne düşünüyorsunuz? sizce volantı da değiştirmem gerekir mi? fluenceler de volant durumu için ne söyleyebilir siniz? usta riske girme dedi. sadecee volant bin lira.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Murat_Durmaz yazdı:

baskı balata ve rulman değişecek aracın. ancak volant pahalı bir parça. usta baskı balata değiştirmişken volantı da değiştirelim .sonra tekrar sök tak yapmak daha masraflı olur dedi. şu an ses yapmıyor ama 10 bin 20 bin sonra yapabilir dedi. aracım 86 binde. ilk baskı balata değişikliği olacak beraberinde rulman da değişecek. volant için ustanın dedikleri için ne düşünüyorsunuz? sizce volantı da değiştirmem gerekir mi? fluenceler de volant durumu için ne söyleyebilir siniz? usta riske girme dedi. sadecee volant bin lira.

Baskı balata sökülmüşken volanın durumuna bakılır. Aşınmışsa taşlama ile kurtulabilir de, değişmesi de gerekebilir. Genelde debriyaj değişiminde volan değişimi gerekmez ama çok uzun süre debriyaj kaçırarak kullandıysanız volandan yenmiş olabilir.

Sökülüp bakılmadan yorum yapmak doğru olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
42 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Baskı balata sökülmüşken volanın durumuna bakılır.

volant değişecek diyen ustadan müşteri kaçıyor, değişme diyerek günü kurtaran usta makbul oluyor her zaman

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
On 29.03.2018 at 10:51, Murat_Durmaz yazdı:

vites değişiktir uyarısı ok işareti yanıp vites yükseltince sönüyor.ancak resimdeki sürekli yanıyor.

Sürekli yanıyorsa şanzıman problemi anlamına geliyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

volant değişecek diyen ustadan müşteri kaçıyor, değişme diyerek günü kurtaran usta makbul oluyor her zaman

Her değişecek diyene inansaydık abi sıkıntı. Güvenilir usta değişecek derse eyvallah.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Sürekli yanıyorsa şanzıman problemi anlamına geliyor diye biliyorum.
hmm. 2 yetkili servis, 1 özel servise sordum. yanacak dedi. yetkili servise gitmeden sordum tabi.cihaza bağlamadilar. resmi gönderdim servis elemanına. bu ışık yanacak dedi. ancak baskı balata zamanı gelince acaba uyarı mi veriyor diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
daha sökme olmadan değiştirmek gerek dedi bana. ne taşlama ne duruma bakalım vs gibi ihtimalleri göz önüne almadı. hatta gittik fiyat aldık parçacidan, 950 lira maıs fiyatı. ben parçayı değiştirmekten kaçmam da ezberden her parçayı değişecek olsak yeni araç çıkarırız ortaya. bencede volant durumuna usta gözüyle bakılıp yine değişecek denirse elbet değişecek. ancak usta da kendince haklı. diyorki 20 bin sonra geleceksin ses yaptı diye. sonra tekrar işçilik vereceksin volant için.bence sokulmuşken değiştir diyo. risk almıyor yani.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
4 saat önce, Murat_Durmaz yazdı:

hmm. 2 yetkili servis, 1 özel servise sordum. yanacak dedi. yetkili servise gitmeden sordum tabi.cihaza bağlamadilar. resmi gönderdim servis elemanına. bu ışık yanacak dedi. ancak baskı balata zamanı gelince acaba uyarı mi veriyor diye düşündüm.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum o konuda kafanız rahat olsun :)  Biraz bakındım bazı modellerde sürekli yanık olurmuş, bazılarında sadece beyaz şekil olarak olurmuş. Model yılına göre değişiyor sanırım. Takmayın kafanıza :) 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
(düzenlendi)

sanırım model yılı dediğiniz gibi, 2011 de yok mesela, 

tarihinde Murat_Durmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat_Durmaz

selam, aracın özellikle 1. ve 2. vitesteki isteksizliği, yokuşlarda kaydırması veya stop etmesi, bunlara sebep baskı balata olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yanmış balatada motorun en son yapacağı şey stop etmek olur, bu başka arıza

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
On 18.05.2018 at 17:17, Çağlar Bayur yazdı:

yanmış balatada motorun en son yapacağı şey stop etmek olur, bu başka arıza

nelere baktırmak gerek bu durumda, epeyce bir zorlanıyorum dik yokuşlarda,  önceki aracım benzinli idi, ne kadar dik olursa olsun , tek seferde kaldırırdım. şimdi ya ben alışamadım ya da bir arıza var.  

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat_Durmaz

selamlar, konuyla ilgili birşeyi merak ediyorum. sabah yaşamış olduğum olay,  araçla köşeyi döndüm 2. vitese attım. bu sırada klima açık, ancak gazı yemediğini gördüm. gaz pedalı bir an tepkisiz kaldı. ancak motor stop etmedi. bende araç kendi hızıyla gider iken yavaş yavaş sağa çekip klimayı ardından da motoru stop ettirdim. biraz bekledikten sonra tekrar aracı çalıştırdım. ve hareket ettim. ancak aracın bu sırada isteksiz olduğunu farkettim. bu olay tipik baskı balata sorunu mudur?  yani daha öncede baskı balatamla ilgili değişim yapılması gerektiği söylenmiş idi. ancak çok çok acil bir durum olmadığını söylemişti ustam. sabah yaşadığım olay baskı balatayı hemen değiştir uyarısı mıdır? veya bunun başka bir sebebi daha olabilir mi? bu olay daha önce olmamıştı. ilk defa sabah oldu. 

Örneğin baskı balata bitince hani yolda kalırsın diyorlar ya,  motor çalışıpta gaz mı yemez? veya hem motor çalışmaz. hem gaz mı yemez? 

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
(düzenlendi)
Bir saat önce, Murat_Durmaz yazdı:

selamlar, konuyla ilgili birşeyi merak ediyorum. sabah yaşamış olduğum olay,  araçla köşeyi döndüm 2. vitese attım. bu sırada klima açık, ancak gazı yemediğini gördüm. gaz pedalı bir an tepkisiz kaldı. ancak motor stop etmedi. bende araç kendi hızıyla gider iken yavaş yavaş sağa çekip klimayı ardından da motoru stop ettirdim. biraz bekledikten sonra tekrar aracı çalıştırdım. ve hareket ettim. ancak aracın bu sırada isteksiz olduğunu farkettim. bu olay tipik baskı balata sorunu mudur?  yani daha öncede baskı balatamla ilgili değişim yapılması gerektiği söylenmiş idi. ancak çok çok acil bir durum olmadığını söylemişti ustam. sabah yaşadığım olay baskı balatayı hemen değiştir uyarısı mıdır? veya bunun başka bir sebebi daha olabilir mi? bu olay daha önce olmamıştı. ilk defa sabah oldu. 

Örneğin baskı balata bitince hani yolda kalırsın diyorlar ya,  motor çalışıpta gaz mı yemez? veya hem motor çalışmaz. hem gaz mı yemez? 

Genellikle araç devri yükselirken araç hızı sabit kalır. Gaz Vermenize ve motor devri artmasına rağmen hızlanma gerçekleşmez. Bu halde kullanımda yakıt tüketimi %50’ye varan bir oranda artabilir. İleri safhada yavaş yavaş vites değişimlerinde zorlanmalar, halk tabiri ile cartlamalar ortaya çıkacaktır. Aracın kalkışlarda titremesi de bir belirtidir.

tarihinde Efe Serhan Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Baskı balatayla alakası yok. Motor arızanız var.
Motor çalışır, gaz yer, araç yürümez. Veya devir yükselir hız artmaz.
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

beyin olabilir mi

Baskı balatayla alakası yok. Motor arızanız var.
Motor çalışır, gaz yer, araç yürümez. Veya devir yükselir hız artmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
beyin olabilir mi

Sanmam. Dizel değil mi bu araç.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...