İçeriğe Yönlendir

Focus I - Yeni Amortisör Tavsiyesi

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Focus 1 ghia için ön amortisörlerden birisi patlak değişmesi lazım marka öneriniz var mı acaba malum fomoco marka oldukça  pahalı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çift almanız isabetli olur. Buna göre araştırma yapmalısınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
11 saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Focus 1 ghia için ön amortisörlerden birisi patlak değişmesi lazım marka öneriniz var mı acaba malum fomoco marka oldukça  pahalı 

Yanlış hatırlamıyorsam fomoco amortisörler SACHS üretimi, amotisörün üzerine bakarsanız SACHS yazısını görebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Bu aralar bende takım olarak değiştiricem araştırmadayım :)

Sachs tavsiiye ediliyor genelde.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Yalas

Amortisörlerin belli bir ömrü var mı acaba ? Aracım 180 binde. Çukurlara girince amortisörler patlakmış gibi ses yapıyor. Usta kontrol ettiğinde ön-arka takımda (z rotlar, tablalar vs.) herhangi bişey bulamadı. Amortisörler de patlak değil diyor. Acaba zamanla darbeleri sönümleme gücü mü azalıyor ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

30 binde bir kontrol, 90 binde değişim yazıyordu yabancı kaynaklar. Bu şekilde salınım yapıyorsa değişim zamanı gelmiş demektir. Olması gereken halı alttaki videolarda var. After yazıyor parantez içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yalas
36 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

30 binde bir kontrol, 90 binde değişim yazıyordu yabancı kaynaklar. Bu şekilde salınım yapıyorsa değişim zamanı gelmiş demektir. Olması gereken halı alttaki videolarda var. After yazıyor parantez içinde.

90. Binde degisecekse, ben 130 binde aldım. Benden önceki sahibi degismediyse ikinci degisimi gelmiş. Teşekkürler Ahmet bey.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağatay Kılınç
On 07.04.2018 at 11:23, Sezgin Yılmaz yazdı:

Bu aralar bende takım olarak değiştiricem araştırmadayım :)

Sachs tavsiiye ediliyor genelde.

Sezgin bey aradan 1 sene kadar geçti ama değişim yaptınız mı? Yaptıysanız hangi marka taktırdınız? Bir de internette 4 sachs amortisör 2 ön amortisör orijinal takozla birlikte 950 civarı fiyat var 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Sezgin bey aradan 1 sene kadar geçti ama değişim yaptınız mı? Yaptıysanız hangi marka taktırdınız? Bir de internette 4 sachs amortisör 2 ön amortisör orijinal takozla birlikte 950 civarı fiyat var 
Zf shacs alin hocam piyasada en iyisi bu
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
5 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:
10 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Zf shacs alin hocam piyasada en iyisi bu

Anladım peki benim sepetimde şu an 4 sachs amortisör 2 ön amortisör takoz ve bilyası arka amortisör tozlukları var. Sizce başka gelişmesini önerdiğiniz parçalar var mı?

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Anladım peki benim sepetimde şu an 4 sachs amortisör 2 ön amortisör takoz ve bilyası arka amortisör tozlukları var. Sizce başka gelişmesini önerdiğiniz parçalar var mı?
Hocam degisirken zaten değişmesi gereken parca var ise usta soyler , arka z rotlara bakılabilir
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
1 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:
14 dakika önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Hocam degisirken zaten değişmesi gereken parca var ise usta soyler , arka z rotlara 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

4 amortisörü de değiştirmiş bulunuyorum. Sachs marka almıştım tamamını. Arkaların birisinde ford diğerinde bsg yazıyordu. Sökülenler tamamen işlevini yitirmiş durumdaydı. Ön amortisör bilyaları elimde döndürmeye çalıştığımda iç kısmına sanki toz toprak dolmuş gibi sürtünme sesi geliyordu ve zor dönüyordu.  Yolda gidişi oldukça değişmiş yere daha sağlam bastığı açık. Lakin sert amortisör olduğu için hafif tırtıklı asfaltta ön göğüsün içinden biyerden sanki bozuk para zırıltısı gibi bir ses geliyor önceden duymuyordum. Arka z rotlar ses yapıyordu onlar da değişti ve bozuk yolda ufak tefek trim sesi hariç takırtı kalmadı. Göğüs içinden gelen ses neden olabilir bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Yalçın Filiz

Ben 530d aracımda sachs marka amortisör taktırmıştım son derece memnun kaldım
Ayrıca amortisör çift değişir diye biliyorum
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Havalandırma boruları bi yerlere çarpıyordur.

Sıkıntıyı buldum şaka gibi... ön amortisörü değiştirince kaput altında hava kazanı ve çamurluk arasındaki olukta 14lük lokma başı unutulmuş. Şıngırtı ordan geliyormuş az kalsın ön göğüsü sökecektim.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağatay Kılınç yazdı:

Sıkıntıyı buldum şaka gibi... ön amortisörü değiştirince kaput altında hava kazanı ve çamurluk arasındaki olukta 14lük lokma başı unutulmuş. Şıngırtı ordan geliyormuş az kalsın ön göğüsü sökecektim.

14 lük lokma mi😱 

Kac ay boyunca fiestamda on goguste ses aradim durdum.13-14 anahtar cikmisti; silecekle motor arasindaki plastik kisimda..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...