İçeriğe Yönlendir

İlk Aracınızı Yıllar Sonra Görmek

ibrahim Ortaavcı

Recommended Posts

ibrahim Ortaavcı

Evet başlıktada belirttiğim gibi ilk aracımı 10 yıl önce almıştım ve  2 yıl kullanıp sattım.Şimdi malum sitede satılık ilanını gördüm.İnsan hemen eskiye gidiveriyor ne zorluklarla almıştım diyorum göstergesinde kırmızı benzin ışığı olmadığı için yolda kalınca benzinlikten bidonla benzin aldığım geliyor aklıma, tek kapılı olması nedeniyle öndekilerin arkadan yolcu inerken bana çaktırmadan ettikleri homurdanmalar :) baba annem rahatsız olmasın ben bagajdan inip binerim diyen canım oğlum :) annemin hani tek kapılı demiştin 2 kapısı varya deyişi babamın 2 kapı daha açtırırız hanım deyişi :) düğünlerde yaşlı teyzeleri eve götürürken arkasıda kabir gibiymiş deyişleri... Gülüyorum halen öğrendiğim ise ilk araba insanda her zaman bir iz bırakıyormuş...

1JXrM5.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı

2008 de bendeyken böyleydi araç bakıyorum da halen çok iyi durumda daha. İyi bakmışlar...

dORZ54.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)

Benim; ilk aracımı sattığım kişiden, aynı şirkette çalıştığım iş arkadaşım aldı. Her gün kapının önünde :D

nOBL3g.jpg

Vrbv1V.jpg

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Resim ekleme.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim sattığım aracı benden başka herkes görmüştü bi bana denk gelmedi ya :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, ibrahim Ortaavcı yazdı:

Evet başlıktada belirttiğim gibi ilk aracımı 10 yıl önce almıştım ve  2 yıl kullanıp sattım.Şimdi malum sitede satılık ilanını gördüm.İnsan hemen eskiye gidiveriyor

Benim ilk aracım şahin idi.. 

Vitesinde boşluk var diye beğenmemiştim. almayacaktım.. 

Beraber bakmaya gittiğim arkadaşım.. olm 25 liraya hallolur bu sorun.. Al bu arabayı demişti.. 

3 bin liraya almıştım.. 

Komşum çok istemişti. satmamıştım..  En sonunda bir akşam evden anahtarı alıp gitmiş. Ne anahtarı ne arabayı bir daha vermemişti.. 4000 lira da para vermişti :)

Yakın zamana kadar görüyordum.. 50 FD 565 idi plakası.. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Babamın focusdan sonra kendi param ile aldığım ilk aracım granada idi 78 model benden büyüktü valla.

1 kere yolda bırakmadı. Feci yağ yakardı :D

750 liraya marşına basmadan satın aldım. Basamazdım da yatak sarmıştı araba. 250 lirayada motor yaptırmıştık. ilk çalıştığında ne sevindik :)

Motoru alınca kenara atmıştım. Sonra kızdılar içinde içki içiyorlarmış diye 1500 liraya sattım.

1 sene sonra alan abim aradı motor bitmiş :)

Geçen malum sitede gördüm 18bin tele istiyorlar. Yuh paraya bak kalsaymış da çürüseymiş dedim. :)

Videosuda vardı. @Çağlar Bayur ve @Adnan Çakır abimlere gençkene ittirmişliğim vardır. :D

aha kanıt 

• Beğen 5
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
24 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

2004 de sattığımız toyota corolla 1.3 xl yi bulmak istersem ne yapmam gerekiyor?

Hangi bilgiler lazım sigortacılar bulabilir mi mesela emoji4.png

Motor veya şasi no ?

22 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Yanlardı bu yaa... Hatırlıyorum ben.. :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
41 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlardı bu yaa... Hatırlıyorum ben.. :)

Yanlasın diye almamışmıydık zaten abi :)

Zevkli arabaydı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir tek starexi gördüm İzmirde. Geçen yıl 50 küsür bin istiyordu.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim taunus jilet olmuştur herhalde. Concorde kayıp, plakası en son paket servis motorundaydı. Fiestayı sık sık görüyorum plakası aynı duruyor. Focusla geçen karşılaştık, park yerinden çıktı yerine ben park ettim hatta. :D Mondeo uzaklarda, zor denk gelir. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

kırmızı golf mk2 vardı hiç görmedim

lacivert  ''      mk3 vardı ''              '''

yeşil otomatik mk4 üm vardı hiç görmedim..

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Benim taunus jilet olmuştur herhalde. Concorde kayıp, plakası en son paket servis motorundaydı. Fiestayı sık sık görüyorum plakası aynı duruyor. Focusla geçen karşılaştık, park yerinden çıktı yerine ben park ettim hatta. [emoji3] Mondeo uzaklarda, zor denk gelir. 

Aha 7 göbek marka fanatiği olduğunu itiraf ettin :D
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Aha 7 göbek marka fanatiği olduğunu itiraf ettin :D

Servisin aşçısından şoförüne tanıyorum, çıkma-sıfır parça satan kankalarım var, orjinal yedek parçaya en kolay şekilde ulaşıyorum. Misal klima menfezlerinden birinin krom görünümlü ucu yoktu hemen arabanın birinin içinden söküp taktılar bizim F35' e. Yedek anahtarın kumandası bozuktu 3 tane anahtar verdiler hangisi işine yararsa diye.. ;) Vosvos alıp sıfırdan başlayım bu yaştan sonra ? Soruyorum sana tosbagenci ? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Servisin aşçısından şoförüne tanıyorum, çıkma-sıfır parça satan kankalarım var, orjinal yedek parçaya en kolay şekilde ulaşıyorum. Misal klima menfezlerinden birinin krom görünümlü ucu yoktu hemen arabanın birinin içinden söküp taktılar bizim F35' e. Yedek anahtarın kumandası bozuktu 3 tane anahtar verdiler hangisi işine yararsa diye.. ;) Vosvos alıp sıfırdan başlayım bu yaştan sonra ? Soruyorum sana tosbagenci ? :D 

Vosvos alsan böyle sorunlar yaşamazsın :D Dolayısıyla böyle eş dost ahbap şoför aşçı çıkmacı bilmem ne aramazsın :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
18 saat önce, ibrahim Ortaavcı yazdı:

Evet başlıktada belirttiğim gibi ilk aracımı 10 yıl önce almıştım ve  2 yıl kullanıp sattım.Şimdi malum sitede satılık ilanını gördüm.İnsan hemen eskiye gidiveriyor ne zorluklarla almıştım diyorum göstergesinde kırmızı benzin ışığı olmadığı için yolda kalınca benzinlikten bidonla benzin aldığım geliyor aklıma, tek kapılı olması nedeniyle öndekilerin arkadan yolcu inerken bana çaktırmadan ettikleri homurdanmalar :) baba annem rahatsız olmasın ben bagajdan inip binerim diyen canım oğlum :) annemin hani tek kapılı demiştin 2 kapısı varya deyişi babamın 2 kapı daha açtırırız hanım deyişi :) düğünlerde yaşlı teyzeleri eve götürürken arkasıda kabir gibiymiş deyişleri... Gülüyorum halen öğrendiğim ise ilk araba insanda her zaman bir iz bırakıyormuş...

1JXrM5.jpg

Çok güzel anlatmışsınız o günleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benimki hala bende.... her gün öğle akşam seyrediyorum doyamadım

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Benim de ilk aracımın bir fotoğrafı bile yok Kırmızı Şahin'im vardı...:(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
16 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Vosvos alsan böyle sorunlar yaşamazsın :D Dolayısıyla böyle eş dost ahbap şoför aşçı çıkmacı bilmem ne aramazsın :D

Vosvosun kendisi başlı başına dert, alıp ne yapayım ? Ayrıca ben sosyal insanımdır Angarada beni sokaktaki kediler bile tanır yiğidim.. ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Benim ilk arabam 2000 model focus. Pert olduğu için tekrar karşılaşabilmem mümkün değil. :nea:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlk arabama 5,5 yıldır her gün biniyorum. Satamam sanırım. :blush:

Satma zaten. Sıfır motor. [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Satma zaten. Sıfır motor. emoji23.png

Sis farlarım bile var. 2 yıldır kutusunda bekliyor. Motor 0 değil artık. 11.000 KM oldu bile :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...