İçeriğe Yönlendir

C-Max Mk1 - Alınır mı?

Mehmet Ali Yalçınkaya

Recommended Posts

Mehmet Ali Yalçınkaya

Öncelikle hayırlı günler. Konulara tek tek baktım ama göremedim. Var ise şimdiden özür dilerim.

Yaklaşık 10 gündür yeni araba olarak ısrarla 2004-2007 C-Max Ghia modelinin üzerinde duruyorum. MPV tarzı en mantıklı bu çıkıyor eşten dosttan duyduğum. konu ile alakalı çok iyi bilgi sahibi olan üstatlardan ricam ;

-Bu araçlarda KM çok sıkıntı olurmu. Örnek olarak 220-240 bin KM olan alınabilir mi. ?

-Dizel ve LPG+Benzin seçeneği olan GHİA modelinden hangisi daha mantıklı. Dizel sanki masrafı daha çok gibi.

-Son olarak ta 35-38 bin arası değerleri olan bu araç alınabilir mi. Tüm samimiyeti ile gönül rahatlığı ile alınabilicek bir araçmıdır. ( Donanım vs gayet güzel.)

Kısa da olsa cevap verirseniz memnun olur saygılar sunarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Aile araci olarak harika bir arac. Dizelde km si dusuk olursa daha iyi olur. Ama forumdaki isin uzmanlari benzinli ve dizel farkini daha iyi anlatirlar. Ama tahminimce 1.6 lpgli performans olarak uzebilir. Alacaksaniz ghia donanimli alin emin olun ki degecektir. Trendleri bilmiyorum ama ghialarda far sensoru yagmur sensoru sunroof 4 cam otomatik arka kapilarda perdeleri mevcut konfor olarak on numara yol yormuyor. Hiz sabitleyici var. Direksiyon secenekleri var ve calisiyor :) yani fiyatina gore alinabilecek en iyi aile araci cunku muadili olan wv touranlar pahali. Esya gozu olarakta iyi ornegin arka koltuklarin altina saklama gozu koymuslar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yalçınkaya

Teşekkür ederim Mehmet hocam. Evet donanım olarak gerçekten dikkat çekiyor. LPG ile Dizel de turbo farkını göz ardı etmişim. Siz yazınca aklıma geldi. Sanırım dizel turbodan dolayı daha mantıklı. Ancak fiyat konusunda malum sitede inanılmaz uçurumlar oynuyor. Çok temiz gibi gözüken 33 bine var ama aynı km aynı yıl olup 45 bin yazanda. O tutarsızlık kafa karıştırıyor. Ama şimdi bir kaç yerden de yorumlara baktım 3 çocuklu bir aile için alınabilecek en ideal en mantıklı araç gibi. C-Max GHİA. ilginiz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cmax forumumuzda çok sevilen ve kullanılan bir araçtır. Aile aracı olarak işinizi fazlasıyla görür. Dizel alacaksınız otomatik vites olmasın. Fordun bu model yılında kullandığı cvt otomatik şanzıman, dizel motorda kullanılınca çok sorun çıkarttı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Sony ses sistemini unutmusum. Aynalardaki sinyaller ve ayna alti aydinlatma. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

2004-2007 arası başka araç alınmaz. Bende 2004 modeli var,dizel. Çok memnunum. Yukarıda arkadaş pek çok özelliğini yazmış zaten. Sedan araçlara göre bence daha ferah. Performans çok çok iyi. Esp,Koltuk ısıtma,kararan dikiz ayna olanlar da var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
METİN İŞÇEMEN

Ghia dizel on numara araçtır. 4 yıldır kullanıyorum. Rahat, konforlu, yakıtı iyi, yol tutuşu süper, keyifli bir araç. Alırken boyaya takılmayın. Alt takım ve motor çok önemli. Bakımı düzenli yapıldıktan sonra km sıkıntısı olmaz bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yalçınkaya

İlginize teşekkür ederim. Saygılar. Kısmetse bu hafta yada önümüzdeki hafta olacak gibi. Işıkta bir C-Max gözüktü :)

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

C-Max ın LPG sinden uzak durun. Ben 5 yıl bindim. 1 kuruş karım olmadı. 5 yılda dizeline bindim. Dizelini alabilirsiniz ve memnun kalırsınız. Güzel araç. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
21 saat önce, Mehmet Ali Yalçınkaya yazdı:

Öncelikle hayırlı günler. Konulara tek tek baktım ama göremedim. Var ise şimdiden özür dilerim.

Yaklaşık 10 gündür yeni araba olarak ısrarla 2004-2007 C-Max Ghia modelinin üzerinde duruyorum. MPV tarzı en mantıklı bu çıkıyor eşten dosttan duyduğum. konu ile alakalı çok iyi bilgi sahibi olan üstatlardan ricam ;

-Bu araçlarda KM çok sıkıntı olurmu. Örnek olarak 220-240 bin KM olan alınabilir mi. ?

-Dizel ve LPG+Benzin seçeneği olan GHİA modelinden hangisi daha mantıklı. Dizel sanki masrafı daha çok gibi.

-Son olarak ta 35-38 bin arası değerleri olan bu araç alınabilir mi. Tüm samimiyeti ile gönül rahatlığı ile alınabilicek bir araçmıdır. ( Donanım vs gayet güzel.)

Kısa da olsa cevap verirseniz memnun olur saygılar sunarım.

Tavsiyem 2008 2011 arası olan makyajlı c max 1 bakmanızdır.Makyajsız ford alınmaz.2004-2007 arası motorda 150.000 sonrası sıkıntı yaşayabilirsiniz.Makyajla bu sorun aşıldı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yalçınkaya

@Mustafa Yanar Hocam 2008 olunca fiyatlar otomatikman 10-12 en az fark ediyor. Oda şahsen sıkıntı bende. Ben özellikle 2006-2007 olmasına bakıyorum. Bir abimizde KM eğer araç gerçekten de bakımlı ise servis kayıtları vs güzelce bakımı yapıldı ise sorun olmaz der. Kafam karıştı şimdi 2008 sonrası olayına. KM düşük olanada adam yazmış 53.000 tl abi çok abartılı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Makyajla bu sorun aşıldı.

hangi sorunu aştılar makyajla?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Ali Yalçınkaya yazdı:

@Mustafa Yanar Hocam 2008 olunca fiyatlar otomatikman 10-12 en az fark ediyor. Oda şahsen sıkıntı bende. Ben özellikle 2006-2007 olmasına bakıyorum. Bir abimizde KM eğer araç gerçekten de bakımlı ise servis kayıtları vs güzelce bakımı yapıldı ise sorun olmaz der. Kafam karıştı şimdi 2008 sonrası olayına. KM düşük olanada adam yazmış 53.000 tl abi çok abartılı

2006 2007 bandı daha mantıklı fakat onlar da az para değil.2004  modeline 200.000km de 40.000tl istemişti rengi beyaz diye bir tane satıcı.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
29 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

hangi sorunu aştılar makyajla?

Çağlar Abi bu konuda sen daha tecrübelisin.Benim de elimden 2006 2008 2011 model tdci focuslar geçti.Turbo ve turbo hortumlarıyla ilgili sıkıntıları ve diğer sorunları daha çok alt modellerde yaşadım.Özellikle 2011 90ps focus en sorunsuzuydu.Ayrıca bizzat yetkili servis ustası da motorda yaşanan sıkıntıların özellikle makyajdan sonra ortadan kalktığını söyledi.O zaman araştırdığım kadarıyla makyajla birlikte birçok parçanın da değiştiğini öğrenmiştim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

metal turbo hortumu alt civatasını atlayan servis çok oldu başlarda, başka mekanikte değişim ondan sordum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun

Performans takıntın yoksa lpg li alabilirsin. Ayrıca lpg de şehir içi ile şehir dışı tüketim arasında çok fark var. Full şehir içi kullanımda 35 kr yakıyor km de...2.95 lpg fiyat

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yalçınkaya

Açıkçası performans aşırı önemli değil. En fazla 100-120 bandında giderim gitmemde lazım malum aile :) Peki LPG li bu durumda daha iyi gibi en azından dizelin masrafına oranla...

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

2005 dizel cmax 9 sene 196000km kullandım.

Motor aksamı 120000 den sonra çok yormaya başladı.

Hortumlar sırasıyla patladı, turbo ötmeye başladı, bir türlü tamamen çözemediğim siyah duman atma problemi, yakıt seçme vs.

Tüm problemelerini sayarak piyasa ederinin 3-4 bin altına satmıştım.Alan arkadas 2000 masrafla yenileme yapmıştı.

Ama diğer her şeyinden çok memnundum.

O model alınır, alınmaz demiyorum. Ama mumkunse az km.li yada iyi bakılmış bir arac bakın yada alıp siz elden gecirin.

Usta bana o zaman sandık motor diye bir seyden de bahsetmişti.6-7bine (2014 fiyatı) motor getirtip komple motor değişimi yapıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

c max genel itibariyle hala aklımda olan bir araç, vaktinde bütçeme göre bulamayınca focus 2 almıştım, bence motoru bakımlı ve sorunsuz ise alınır, keyifle binilir. Turbo borusu benim focusta da delinmişti, egzozcuya 10 tl ye kaynak yaptırıp üstüne sprey boya atınca sorun kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yalçınkaya
5 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

2005 dizel cmax 9 sene 196000km kullandım.

Motor aksamı 120000 den sonra çok yormaya başladı.

Hortumlar sırasıyla patladı, turbo ötmeye başladı, bir türlü tamamen çözemediğim siyah duman atma problemi, yakıt seçme vs.

Tüm problemelerini sayarak piyasa ederinin 3-4 bin altına satmıştım.Alan arkadas 2000 masrafla yenileme yapmıştı.

Ama diğer her şeyinden çok memnundum.

O model alınır, alınmaz demiyorum. Ama mumkunse az km.li yada iyi bakılmış bir arac bakın yada alıp siz elden gecirin.

Usta bana o zaman sandık motor diye bir seyden de bahsetmişti.6-7bine (2014 fiyatı) motor getirtip komple motor değişimi yapıyorlarmış.

İşte motorda kapalı kutu. 250.000 km olan vardır belkide motoru muhteşemdir 120.000 de vardır motor ölüdür. En çok korktuğum mevzu bu işte. O yüzden dizel ile LPG li C-MAX  kafamı tam kurcalıyor. Fazla KM yapan birisi değilim LPG olsun diyorum ama ilanlara bakıyorum neredeyse yok denecek kadar az 1.6 Ghia çok karışık bir durum.. Tamamen satıcının vicdanı devreye giriyor

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
38 dakika önce, Mehmet Ali Yalçınkaya yazdı:

İşte motorda kapalı kutu. 250.000 km olan vardır belkide motoru muhteşemdir 120.000 de vardır motor ölüdür. En çok korktuğum mevzu bu işte. O yüzden dizel ile LPG li C-MAX  kafamı tam kurcalıyor. Fazla KM yapan birisi değilim LPG olsun diyorum ama ilanlara bakıyorum neredeyse yok denecek kadar az 1.6 Ghia çok karışık bir durum.. Tamamen satıcının vicdanı devreye giriyor

Riskinde haklısınız ancak sürüş keyfi olarak lpgli focus ve dizel focus kullanmış biri olarak dağlar kadar fark var diyorum. Torkun tadı bir başka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Lpg li araç dizelden daha risklidir inanın.Dizeli alırken iyi bir ustaya test ettirin sıkıntı olmaZ

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ben de olsam asla lpg yi düşünmem.

Dizelin çıkaracagı muhtemel sorunlar ile ugrasırım, hallederim.

Yuksek torklu orijinal araca keyifle binerim.

Az km olan bakmaya devam edin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...