İçeriğe Yönlendir

İstanbul-Bodrum Arası Kaç Saat?

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba, kısmet olursa 1-2 güne kadar arabayla bodruma ilk defa gideceğim.İnternette yol tarifine baktım 700 km civarı 11 saat uzaklıkta diyor,bana biraz fazla geldi,sizlerin fikirlerini almak istedim,daha önce giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(11 saat tahmini acaba kaç km hızla hesap ediliyor)Ayrıca gece yolculuğu yapmak istiyorum,gece kaçta çıksam öğlen 13.00-14.00 civarı orada olurum?Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Geçen sene kuşadasına gittiğnizi hatırlıyorum. O süreye söke üzerinden bodruma gidişe 2.5-3 saat ekleyiniz.
Ben 2.5 saatte gitmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
5 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Geçen sene kuşadasına gittiğnizi hatırlıyorum. O süreye söke üzerinden bodruma gidişe 2.5-3 saat ekleyiniz.
Ben 2.5 saatte gitmiştim.

Erdoğan bey hafızanıza hayran kaldım:)2016 da gitmiştim Kuşadasına,direk gitmemiştim balıkesirde kayınvalidede 1 gece kalıp öyle gitmiştim.ilginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normalde 12 saat falan sürüyor. Ama misal, ben gidersem 8 saat, Emmi giderse 24 saat falan anca :crazy:

Dip not: @Servet Aydın giderse 1 saate, zira o uçarak gidiyor :pilot:

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Erdoğan bey hafızanıza hayran kaldım:)2016 da gitmiştim Kuşadasına,direk gitmemiştim balıkesirde kayınvalidede 1 gece kalıp öyle gitmiştim.ilginize teşekkürler.

Her sene kuşadasına gidiyorum. Sizin konunuza cevap vermiştim aklımda kalmış. [emoji4]

Ben küçükçekmece den hareketle yenikapı- yalova sonrasında susurlukta 1 saat mola ile 9,5 saat civarı 100-110 hızla kuşadasında oluyorum.

12 saatte rahat gidersiniz diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

istanbuldan çıkıp allah ne verdiyse çökerseniz 8 saatte girersiniz 130-140 -150 bandında. daha altı zor bodruma yaklaştıkça yol zorlaşıyor hız düşüyor ister istemez.

120 bandında gidecekseniz  bağlayıp gidecekseniz gece 3 gibi çıkın derim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
24 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Normalde 12 saat falan sürüyor. Ama misal, ben gidersem 8 saat, Emmi giderse 24 saat falan anca :crazy:

Hahaha teşekkürler.

19 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Her sene kuşadasına gidiyorum. Sizin konunuza cevap vermiştim aklımda kalmış. emoji4.png

Ben küçükçekmece den hareketle yenikapı- yalova sonrasında susurlukta 1 saat mola ile 9,5 saat civarı 100-110 hızla kuşadasında oluyorum.

12 saatte rahat gidersiniz diye düşünüyorum.

Bende avcılardan çıkacağım yola,tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
17 dakika önce, Ali Gök yazdı:

istanbuldan çıkıp allah ne verdiyse çökerseniz 8 saatte girersiniz 130-140 -150 bandında. daha altı zor bodruma yaklaştıkça yol zorlaşıyor hız düşüyor ister istemez.

120 bandında gidecekseniz  bağlayıp gidecekseniz gece 3 gibi çıkın derim 

Gece 2 gibi çıkacağım inşallah, 130-140 biraz zor,90 km gibi giderim,İçişleri bakanı yanımda hız korkusu var:)yavaş yavaş giderim artık.İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

İyi tatiller :)

su ne durumda bizede yaz belki bayramda uğrarız hazır izmire gitmişken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Yücel Gezgin yazdı:

1-2 güne kadar arabayla bodruma ilk defa gideceğim

yolun en sonu en zevklisi aslında, kıvrımlı yollar var. süre değişiyor, 6 da olur 11 de olur. Yol çalışması olabiliyor, her türlü levhaya dikkat edin!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
17 dakika önce, Ali Gök yazdı:

İyi tatiller :)

su ne durumda bizede yaz belki bayramda uğrarız hazır izmire gitmişken

Cepten beceremiyorum :) biraz teknoloji özürlüyüm:tongue: deniz suyu biraz soğuk olabilir,malum havalar serin gidiyor.

21 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yolun en sonu en zevklisi aslında, kıvrımlı yollar var. süre değişiyor, 6 da olur 11 de olur. Yol çalışması olabiliyor, her türlü levhaya dikkat edin!

Teşekkürler çağlar bey,zaten tın tın gidicem:)hız sabitlemeyi yeni öğrendim forumdan,ilk defa deneyeceğim ilginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Yücel Gezgin yazdı:

hız sabitlemeyi yeni öğrendim forumdan,ilk defa deneyeceğim

son bölümde gaz pedalda olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

son bölümde gaz pedalda olsun

:) aynen öyle yapacağım...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Zengin denmiş. Konu nedir kuzum? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Konu

sen hiç turgutreis D marinada gün batımına karşı limonlu cola içtin mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
32 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sen hiç turgutreis D marinada gün batımına karşı limonlu cola içtin mi

Az ilerisinde yat göreceksin. Hah o yatın şezlongu daha iyi 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Akhisar'a girerken solda Ziyafet kuzu çevirme var mutlaka bir mola verip kuzu çevirme yiyin :)  Akhisar'dan sonra Sabuncu beli virajları çok keskindir çıkarken azami dikkat, akabinde İzmir'e inerken virajlı ve yokuş aşağı, ayağınız frende inmeyin derim :) Oradan çevre yoluna bağlandıktan sonra otobana gireceksiniz. Söke-Germencik çıkışına kadar 120 sabit gitmenizi öneririm, otoban çıkışı ortalama hız alıyor :) Otobandan çıktıktan sonra söke'ye geleceksiniz. Söke merkezi geçtikten sonra Söke düzlüğünden Akbük-Didim-Altınkum sapağına kadar gezici ve sabit radar mutlaka olur yine dikkat :)  Bafa gölünü geçip Milas'a varıyor ve Bodrum yönüne dönüyorsunuz. Milas havalimanı düzlüğüne gelince dikkat edin. Trafik istasyonu var ve daimi çevirmeli radar olur. Ondan sonrası kolay tatlı tatlı virajlı yollar ve takribi 40-45 dakika sonra Bodrum'da olursunuz. Gece gidecekseniz Milas'tan sonra dikkat edin, domuz ve sürüleri çıkabiliyor.

İyi yolculuklar :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı yolculuklar
Navigasyon sistemleri trafik yoğunluğunu kullanmıyorsa yasal hız sınırlarına göre hesaplama yapar.
50 yazan yerde 50 ile, 110 yazan yerde 110 ile gittiğini, gideceğini varsayar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
14 saat önce, Yücel Gezgin yazdı:

Arkadaşlar merhaba, kısmet olursa 1-2 güne kadar arabayla bodruma ilk defa gideceğim.İnternette yol tarifine baktım 700 km civarı 11 saat uzaklıkta diyor,bana biraz fazla geldi,sizlerin fikirlerini almak istedim,daha önce giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(11 saat tahmini acaba kaç km hızla hesap ediliyor)Ayrıca gece yolculuğu yapmak istiyorum,gece kaçta çıksam öğlen 13.00-14.00 civarı orada olurum?Şimdiden teşekkürler.

Kullanım tarzınızı bilmiyorum ama benim tahminim yakıt ve ihtiyaç için kısa süreli de olsa toplamda 3 kez mola verseniz bile Bodrum'a inişiniz 9-10 saati geçmez.

Gece 03:00-04:00 öncesi çıkarsanız istediğiniz saatten önce varırsınız. 

Ben iki hafta kadar önceydi sanırım Marmaris'e gittim, gece 1'de çıktım öğlen 11'de ordaydım ki, 4 mola ve maks. 120km hız ile.

Gittiğim yer Bodrum'dan 150-200 km ileride.

Hayırlı yolculuklar şimdiden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Sabuncubeli öncesi ve sonrasında tünel bağlantı yolu yapım çalışması var. Trafik levhaları biraz sıkıntılı. Bazen trafik duruyor ama gece olmaz sanırım. Manisa girişini ( sağdaki büyük heykeli) geçtikten sonra şerit değişmelerine dikkat edin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.İşiniz rast gitsin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...