İçeriğe Yönlendir

Hyundai Matrix'i Nasıl Bilirsiniz?

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

hyundai_matrix_2009.jpg

Hayırlı Ramazanlar muhteremler. Forumda arattım, bir kez bile cümle içinde kullanılmamış bu araç. :) Kullanan, gören var mıdır? Olumlu olumsuz düşünceleriniz? Tipine çok takmışlar ama ben çok iğreti bulmadım. Rakipleri Meriva, Colt, Jazz, Note vb. sanırım.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben yillar yillar once kullandim bir sure gayet guzeldi ama bu kasasimiydi hatirlamiyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Genel olarak Accent kalitesinde diye biliyorum. 

Komşumuz almıştı ilk çıktığı zamanlarda bu arabayı ne diye aldı diye çok düşünmüştüm. :) Bunu satıp VW CC almıştı. O nasıl bir daldan dala geçiştir demiştim. :):) 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hyundaiclubtr de memnun şekilde kullanan arkadaşım var hatta 3 kez filan arka tampon değişti, bikaç kaza yaptı vazgeçmedi günlük biner, dizel olanı var soft yazılımlı. Tipine güleni şaşırtıyor. Bagaj hacmi dar MPV için onun dışında gayet alınabilir fiyatlarda olmalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Sahibine güzel bir araç.Ben eskiden d segmenti dışındaki araçları araç statüsüne koymuyordum sıkışık trafik ile haşır neşir olanakadar.Küçük az yakan araçlar daha çok ilgimi çeker oldu.Aslında insanın işini gören araç en iyi araçtır diyorum artık.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Alım  satımı zor olur ama daha küçük ebattaki yine aynı marka getz 10 bin tl daha pahalı.

Ilandaki araç 24 bin yine 2010 getz  34 bin civarı 

Eğer alır binerim,satarken  de ağır satılsın  dersen bence alınası bir araç 

Edit: Kamyonet olanları  düşük fiyatliymis.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Bu kasayla seneler önce test sürüşü yapmıştım. Üstünde 1.5 110 bg dizel olduğu halde gitmiyodu doğru dürüst. Aynı motor accenti uçuururken. Süspansiyon çok sesli çalışıyordu bi hoşuma gitmemişti gidişi ve sürüşü.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Butce farkli bir arabayada yetiyorsa tercih etmem

tanidik bildik bir araba olur butceye uyan ancak oyle alirdm

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Gitmeyen gitsede duramayan bir araba. Bunları kabullenerek alınırsa keyifle binilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

2009 yılında sıfır alıp 3 sene kullandım,beni üzmedi hiç.Kaporta aksamı zor bulunuyor du.Araç 100 km üstünde yol tutmuyor.Kalkışlarda hafif hızlı kalkarsanız kafa atıyor.1.5 dizel olan var dı bende.O zaman mazot çok ucuz olduğu için yakmıyor du diye hatırlıyorum.Satarken çok zorlandım hatta zararına verdim o zaman. Diğer hyundai araçlarla ortak  parçaları var.Şimdi alırmıydım almazdım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bekir genel kanı  alınmaması üzerine sanırım. Bir başka araç danışma konusunda görüşmek üzere ...😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
israfil yanık

Bende 2015 te matrix i inceleme fırsatım oldu. ancak içime sinmedi 1.6 90 tdci fusion aldım çok memnunum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
15 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Evet, kamyonet olarak alıp sonradan koltuk taktıranlar olmuş. İlginç.

14 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hyundaiclubtr de memnun şekilde kullanan arkadaşım var hatta 3 kez filan arka tampon değişti, bikaç kaza yaptı vazgeçmedi günlük biner, dizel olanı var soft yazılımlı. Tipine güleni şaşırtıyor. Bagaj hacmi dar MPV için onun dışında gayet alınabilir fiyatlarda olmalı.

Bahsettiğiniz forumu okudum biraz, çok fazla kronik sorunu olduğunu gördüm. 3. viteste titreme, depodaki benzinin çalkalanma sesi, virajlarda gelen lokur sesleri vs. Bir de araç düşündüğümden de ağır nedense. 2012 Symbol 1055 kg, bu araç 1350 civarı.

14 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Sahibine güzel bir araç.Ben eskiden d segmenti dışındaki araçları araç statüsüne koymuyordum sıkışık trafik ile haşır neşir olanakadar.Küçük az yakan araçlar daha çok ilgimi çeker oldu.Aslında insanın işini gören araç en iyi araçtır diyorum artık.

Evet ben de küçük düşünüyorum bu kez, şehir içi için.

8 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Bu kasayla seneler önce test sürüşü yapmıştım. Üstünde 1.5 110 bg dizel olduğu halde gitmiyodu doğru dürüst. Aynı motor accenti uçuururken. Süspansiyon çok sesli çalışıyordu bi hoşuma gitmemişti gidişi ve sürüşü.

CRDi motor kendini kanıtlamış bir motor değil mi? Dizeli nasıl çekmez akıl ermiyor. Hantal olduğunu, zor hızlandığını ama hızlanınca sessizleştiğini okudum motorun. Kullanıcı yorumları.

2 saat önce, Eren Yavuz yazdı:

2009 yılında sıfır alıp 3 sene kullandım,beni üzmedi hiç.Kaporta aksamı zor bulunuyor du.Araç 100 km üstünde yol tutmuyor.Kalkışlarda hafif hızlı kalkarsanız kafa atıyor.1.5 dizel olan var dı bende.O zaman mazot çok ucuz olduğu için yakmıyor du diye hatırlıyorum.Satarken çok zorlandım hatta zararına verdim o zaman. Diğer hyundai araçlarla ortak  parçaları var.Şimdi alırmıydım almazdım.

Evet ikinci eli zayıfmış. Muş'ta bir kullanıcı kelebek camını servise getirtirken epey karın ağrısı çekmiş. (Sıfır aldığında)

2 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Bekir genel kanı  alınmaması üzerine sanırım. Bir başka araç danışma konusunda görüşmek üzere ...😀

Abi mesaj alınmıştır. :) Gönlüm Jazz'da ama uçuk fiyatlar.

* * *

Görüş bildiren herkese teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...