İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2013 Far Buğu Yaptı Led Yanmıyor

Uğur Ateş

Recommended Posts

Uğur Ateş

Yag degisiminden sonra motora solusyon dokup hafiften normal su tuttum. Basıncsiz. Far birkac gun sonra buhar yapti. Ilkten led yaniyordu. Sonra farın arkasndaki ikitane kaucuk korumayi cikarip park halindeyken havalandırdım. Baya kurumasina rağmen yine buhar yapmaya devam ediyor. Artik led sadece ilk kapilari actigimda simsek gibi yanip sonuyor. Neler yapabilirim ? 

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş

yazim yanlislari icin kusura bakmayin. Farkli bir telefondan yazdigim icin hatalar mevcut.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Farı açamazsınız muhtemelen. Su almış birşekilde ve led sürücüye ulaşmış. Muhtemelen oksitlenme durumu vs oluştu. Far değişikliğine gitmeniz muhtemel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Farı açamazsınız muhtemelen. Su almış birşekilde ve led sürücüye ulaşmış. Muhtemelen oksitlenme durumu vs oluştu. Far değişikliğine gitmeniz muhtemel.

Sadece led için farı değiştirmem sanıyorum. Farı söküp ledleri oksit yapmışsa temizlemeyi düşünüyorum.Çünkü led ara sıra yanıp yanıp sönüyor.Patlak vs.bir şey yok. 

7 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Ufak düzeltmeler yaptım. Geçmiş olsun.

Düzeltmeler için teşekkür ederim. Sağolun. 

Bu arada sebebi buldum. Farın sabitlendiği iki tane vida var. Vidalardan birisinin ayağı çatlamış.Ufacık bir çatlak var. Kaputu acıp farların üzerini de yıkadığım için aradan su sızmış olma ihtimali yüksek. 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Uğur Ateş

Kendim söksem. Oksittir diye düşünüyorum muhtemelen.  Onu temizlesem. Dyson gibi bir şeyle kapatabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Paslandıysa led ateşleyici beyni lazım. Farı sökmeniz camından ayırmanız gerekecek. Yeni beyin bulmanız lazım. Silikonla da kapatırsınız.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Far arkasinda kapak var mi? orayi bi kontrol edin, gevsek kalmissa ordan nemlenmis olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
9 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Paslandıysa led ateşleyici beyni lazım. Farı sökmeniz camından ayırmanız gerekecek. Yeni beyin bulmanız lazım. Silikonla da kapatırsınız.

boş bir zamanda deneyeceğim. yapamazsam yine aynı şekilde kapatırım heralde.  olmadı çıkma bir far da ayarlayabilirim.

3 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Far arkasinda kapak var mi? orayi bi kontrol edin, gevsek kalmissa ordan nemlenmis olabilir.

ordan değil. far ayağı catlamış oradan girmiş su

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sorun led sürücüsünün ıslanmasından kaynaklı. Söküp temizledikten sonra düzelme ihtimali var. Denemek gerek. 

Tekrar toplarken dyson siyah silikon ile kapatılabilir.

Ancak farcılardan bir tane gündüz farı ve sürücüsü bulun. Eski hasar görmüş farlardan söküyorlar. Elinizde bulunsun

Temizleyince çalışmazsa onu takarsınız. Hem boşa sökmüş olmazsınız hemde ucuza mal etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
On 22.03.2019 at 07:11, Mustafa Arıkan yazdı:

Sorun led sürücüsünün ıslanmasından kaynaklı. Söküp temizledikten sonra düzelme ihtimali var. Denemek gerek. 

Tekrar toplarken dyson siyah silikon ile kapatılabilir.

Ancak farcılardan bir tane gündüz farı ve sürücüsü bulun. Eski hasar görmüş farlardan söküyorlar. Elinizde bulunsun

Temizleyince çalışmazsa onu takarsınız. Hem boşa sökmüş olmazsınız hemde ucuza mal etmiş olursunuz.

Onu şu an bulunduğum yerden temin etmem malesef zor. İnternet üzerinde aradım ancak bulamadım. Söküp bakmam gerekecek.

Yorum bağlantısı
Uğur Ateş
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bozuk olan şey bu ise.
Benim depoda var.

78c9f88005d662e0a5eec2f9c96f8b28.jpg

içini açıp bakacağım . bunun içine su girdi diye tahmin ediyorum. oksit yapmışsa temizlik yapacağım. yoksa bu bozulmuştur. baska bir şey kalmıyor sanırım içinde bozulacak. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ugur Demir

Merhaba sorunu giderebildiniz mi ? 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Uğur Ateş
Ugur Demir yazdı:

Merhaba sorunu giderebildiniz mi ? 

malesef gideremedim :) 2 yıl oldu.  muayeneden geçmez diyorlar. eylülde muayene var. geçmezse yeni far almam gerekecek. çoğu elektrikçi biz yapmıyoruz dediler.   

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Hocam geçmiş olsun. Far komple mi led bilmiyorum ancak ısıyı çok yayıyor ise sonrada yapılan slikon vb. izolasyon malzemesini çok dikkatli seçin. Çünkü silikon ısıyla buharlaşıyor ve farın iç camına bildiğiniz su buharı gibi yapışıyor. Far temizliğine götürdük megane 2 yi. Adam üflüyor siliyor geçmiyor buhar. Meğer zamanında farın iç kısmında sizinkine benzer bir çatlağı silikonla kapatmışlar ve bu zamanla ve ısıyla buharlaşmış.Çöpe gitti far.

Muayene işine gelirsek. Eğer problem gündüz farında ise araç menüsünden kapatın rahatlıkla geçersiniz. Normal farda ise malesef ağır kusur. Yönetmeliğe göre akşam far yanmıyorsa arabayı yerinden bile oynatamazsınız çekici çağırmanız gerek :D

Yorum bağlantısı
Ugur Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bozuk olan şey bu ise.
Benim depoda var.

78c9f88005d662e0a5eec2f9c96f8b28.jpg

Bunu nasıl temin ettiniz, benim gündüz ledi için bundan bulmam lazım 

Uğur Ateş yazdı:

malesef gideremedim :) 2 yıl oldu.  muayeneden geçmez diyorlar. eylülde muayene var. geçmezse yeni far almam gerekecek. çoğu elektrikçi biz yapmıyoruz dediler.   

Ben geçtim muayeneden benim anahtar kontaktayken gündüz ledleri yanıyor, kontakta değilken sadece sol far gündüz ledi çalışmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ugur Demir yazdı:

Bunu nasıl temin ettiniz, benim gündüz ledi için bundan bulmam lazım 

Bu satın alınacak bir şey değil.. Ben kırık bir fardan sökmüştüm.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bozuk olan led sürücüdür. Bu led kartı. Farı söküp far tamiri yapan yerlere gönderirseniz ellerinde illaki vardır led sürücü.
Ben Astra J ye mercek ve oem led montajı yapmıştım farın teki su aldı led sürücü oksitlenmiş elimde yedek vardı hallettim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...