İçeriğe Yönlendir

Sağ Ön Bakalit nedir? Ne ise yarar??

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhabalar,

1.6 dci otomatik makyajli qashqai sahibiyim. 

Geçen 10 bin bakımında Servis aracimin sag on bakaliti kirik degismesi gerekiyor demisti, bu bakalit nedir? Ne işe yarar?  Netten filan bilgi bulamadim, degistirmezsem en kotu ne olabilir?? 750 gibi bi fiyat çekince kırık kalması doğru nir karar gibi geldi ama yinede dusunmeden edemiyorum; sonra sikinti olur mu?? :unsure2:

120 - 130 civarinda ruzgarli havalarda alttan birsey vuruyormuş yada bi bez sarkiyorda şaklama gibi  cok  hafif bi ses geliyor, ondan olanilir mi??

Disarda yaptirsam plastik bi parca yuzunden garanti nasil olur, servis ilerde araciniz garanti dışına çıkmış diyebilir mi??

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Garantiyi etkileyecek bir durum yok. Aracın altındaki plastik korumadan bahsetmişler sanırım. Dışarda tamir yada çıkma bulup değiştirebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

BAkalit dedikleri çamurluğun içinde tekerin üstünde olan parça olmalı. Rüzgar yedikçe kırık olduğu için esneyip vuruyor metale muhtemelen.

images?q=tbn:ANd9GcS8XyAubYnEl9NxnSsDRT4

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Tskler, desiginiz gibi dışarıda bir yerde yaptırayım gitsin.

Bu sayede bu forumun farkıda bir daha görünmüş oldu, facebookta ki grupta tatmin edici birşey söyleyen olmamıştı, aksine ben dışarıda yaptirsam mi acaba diyince gonul koyan biri olmuştu, onun dediği gibi servisi tercih etmek istemediğim için:biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

bakalit demişken ww grubunda bazı araç altında komple keçe koruma muhafaza var en ufacık sürtünmeden yırtılan bir malzeme ve fiyatı da baya tuzlu:fiuw: 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
On 08.06.2018 at 14:12, Çağatay Özsoy yazdı:

Tskler, desiginiz gibi dışarıda bir yerde yaptırayım gitsin.

Bu sayede bu forumun farkıda bir daha görünmüş oldu, facebookta ki grupta tatmin edici birşey söyleyen olmamıştı, aksine ben dışarıda yaptirsam mi acaba diyince gonul koyan biri olmuştu, onun dediği gibi servisi tercih etmek istemediğim için:biggrin:

Plastik kaynağı ile yapıyorlar. üstüne metal elek gibi gözenekli parça koyup, parçayı havya ile ısıtıp plastik içine gömüyorlar. Düzce de tanıdık yere yaptırdım sağolsunlar para bile almadılar. Facebook ta Mondeo grubuna da üyeyim ama orada teknik bilgisi olan yok gibi yada bana denk gelmedi. Forumda bir konu sorduğum da tam ve açıklayıcı bilgi alıyorum.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...